Author Topic: Background check9(Provera Biografije)  (Read 3474 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hans Landa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
Background check9(Provera Biografije)
« on: 17/November/2018 »
Pozdrav ljudi

Jel ima neko isukustva sa background proverom od strane kompanije??Naime aplicirao sam za jednu ozbiljniju kompaniju i prosao sam intervju potpisao i LOE, i sad pred vadjenje vize obavestili su me da ce mi se javiti kolega koji ce odraditi bacground check.Malo me je iznenadilo jer sad pred skoro kraj procesa oni hoce da urade tu proveru.Ako je neko imao slicna iskustva ili neki savet da mi da kako izgleda taj proces.A i CV je malo nakicen pa jel bi mogao i kako da ispeglam tu situaciju ako uopste dodje do te provere.Pozicija nije visoka u pitanju je F&B department.

Offline cortomaltesepg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 322
    • View Profile
Re: Background check9(Provera Biografije)
« Reply #1 on: 17/November/2018 »
Zvati ce ljude koji su ti ,,napisali,,preporuke.Probati ce da ih kontaktiraju preko podataka sa pisma preporuke a ako ne uspiju,probati ce da nazovu kompaniju.Ali sa obzirom da si rekao background check,vjerovatno ce samo provjeriti javno dostupne podatke kao,jesi li osudjivan i da li se vodi protiv tebe postupak u sudu
Drzim ti fige
Srecno!

Offline Hans Landa

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
Re: Background check9(Provera Biografije)
« Reply #2 on: 17/November/2018 »
Hvala druze na podrsci.

I ja mislim da se radi mozda o nekoj vrsti security prevere,jer mi je cudno da skoro pred kraj price hoce da mi proveravaju reference koje sam im dao,to valjda proveraaju pre nego sto daju job offer.Ali videcemo nadam se najboljem sada nema mi druge.