Author Topic: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?  (Read 13508 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nurse

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
postovanje..

tek planiram ukrcaj i vec par dana prckam po forumu.. nasla sam jako vrijedne odgovore na pitanja koja su me mucila, iako su mi mnoga jos neodgovorena--

koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod.. postoje li uopce u hrvatskoj nacini da se doboju potrebni certifikati.. i takve stvari..

mislim da imam vezu- radim sa lijecnikom koji je godinama bio na royalu i jos suradjuje s njima (mi u bolnicu primamo njihove goste i osoblje ako je potreba a sve to ide preko njega..) ali eto on je trenutno na putu i ne mogu do njega pa sam nestrpljiva za info.

i jos nesto -ima li tko stvarna iskustva kolika je placa opcenito ... a posebno na  RC


Offline nurse

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg: ispiti za sestre
« Reply #1 on: 31/October/2009 »
evo ipak sam sama uspjela pronaci pa mozda cu nekome olaksati potragu
ispiti se organiziraju u hrvatskoj i to relativno cesto

prije 2 dana me sefica moga odjela pitala moze li me prijaviti za neki tecaj .. a kako je bila ludnica od posla samo sam joj rekla da moze bez ispitivanja o detaljima...

i sad proucavam stranicu o tecajevima i gle cuda.. potrebni ALS certifikat je u stvari tecaj o kojem je govorila ..
tecaj inace kosta 2000kn ali meni ga placa bolnica :banana:
hehehe i sad vi recite da to nije znak!!!!!!

sad jos da uhvatim vezu i  :plovim:

evo link sa detaljima o ispitima http://www.crorc.org/

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 22/January/2015 »
Isto interesuje i moju drugaricu, zavrsila je srednju medicinsku, radila je po privatnim domovima za stare, gledala je nesto za urgentni centar ali slaba vajda jer traze pare. Interesuje je za brod sta bi joj trebalo od papira i da li uopste nase agencije salju medicinsko osobolje poput medicinske sestre. Da li zna neko? Hvala
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zasto ju zanimaju posrednici?
Ima ovdje bar 5 adresa za online prijave.
Ako je kvalificirana neka se prijavi I kraj price.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 22/January/2015 »
Ima sigurno 2god iskustva koliko obicno traze, problem je jer je negde "cula" da mora da ima odredjeno iskustvo u urgentnom centru, a ovde mora da pljune par hiljada evra da bi radila tamo i ko zna kada bi zaradila taj mito koji je dala
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema potrebe da negdje čuje ili pričuje, sve kompanije jasno definiraju koje certifikate moraju posjedovati kandidati za posao, i to je uvijek jasno napisano.
Da su ti certifikati skupi - jesu, ali greška u ovom poslu može rezultirati tužbom ili čak i smrću pacijenta, i zato je trening i certificiranje za takav posao skupo.
Onaj tko izdaje certifikat, preuzima na sebe veliku odgovornost, baš kao i onaj tko zapošljava osobu koja mora biti kvalificirana spasiti život.

Ovdje se ne radi o tome da pobrkaš sastojke koktela pa da se izvučeš sa "izvin'te".

Znači, osim što mora platiti mito da dobije posao u hitnoj u svojoj zemlji, (što nije problem cruise line kompanije), moraće platiti i skupe certifikate, izdane negdje u zapadnim zemljama (gdje je mogućnost mita puno manja).

Ali ima i pozitivna strana, nije sve crno,  a to je da se sve isplati za 1-2 mjeseca rada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Hmm, to nisam znao da medicinsko osoblje treba da polaže određene sertifikate ali kao što si naveo određene situacije- sada mi je skroz logično.
Preneću joj pa nek malo istraži na internetu. Hvala šefe :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Razmišljao sam o tome da "pripremam" suprugu za brod, pošto je ona medicinska sestra. Međutim, na ovom mom prethodnom ugovoru, koleginica takođe iz Srbije je pitala za sebe, pošto je imala 6 godina iskustva kao sestra, iako je na brod došla kao ACAT. Rekli su joj manje-više otvoreno da ne primaju radnike iz Srbije na te pozicije. Ne znam  da li je u pitanju diskriminacija, možda je upravo i pitanje te sertifikacije, jer je sigurno velika razlika u medicinskom obrazovanju u USA npr., i u Srbiji.
Opet, kada sam stigao na brod, čuo sam da je nedavno otišla kući "naša" medicinska sestra. Tako da se vraćamo na ono staro - ne veruj nikome, retko ko ima pojma.

Ne znam kako je ova "nurse" iz starijih postova prošla, bilo bi lepo da je opet svratila. Sigurno je dosta lakše iz Hrvatske, obzirom na EU status i njeno poznanstvo sa doktorom.

Ne mogu reći da sam pročitao sve na forumu na tu temu, vidim da ima dosta oglasa na forumu. Jako me interesuje da li ima naših ljudi u medical departmentu, da li ste sretali ljude iz ex-Yu ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Znam hrvaticu na Carnival-u, rumunjku na Disney-u ...
Sve je pitanje certifikata i razgovora na engleskom.

Kandidati iz razvijenih zemalja se ne otimaju za ovaj posao je im je to "dead end job"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Tako da se vraćamo na ono staro - ne veruj nikome, retko ko ima pojma.
Upravo tako, gomila ljudi koje poznajem a bili su ili još uvek su na brodu ne žele da mi daju informacije nego mi samo kukaju pokušavajući da me odvrate od svoje zamisli- balkanski mentalitet, misli da ću mu ja preuzeti posao iako moja struka i njegova nemaju nikakve veze. Žalosno je koliko smo postali samoživi i svako gleda svoje d***, osim kada treba da ti ga utera iako nema ništa konkretno od toga osim kao hranu za svoju bolesnu, siromašnu dušu (izvinjavam se zbog ružnih reči ali mi je baš baš ______ od Srbije).
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #10 on: 22/January/2015 »
Slažem se, nego vidim da ti je pod Country: SFRJ,  :giggle:

Mene najviše nervira sto velika vecina (cast iznimkama, ima ih) skriva svoju placu ili laze o njoj, a upravo je to glavni razlog zasto idemo na brod . Pogotovo u onim anketama koje Šef objavljuje u pričama veterana, pitanje stoji dali ste zadovoljni platom? Pa ljudi odgovorite kolika je, barem otprilike, tako da i drugi znaju. Ovdje smo da si pomažemo,ili ne?

Ovaj post je od 2009, zašto nitko nije odgovorio kolika je gdje placa za sestru? Uvjeti rada? Ne vjerujem da nitko to ne zna!

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #11 on: 22/January/2015 »
Ma stoji mi SFRJ jer smo tada stvarno bili ljudi a ne ko ovo danas..
Pametni su oni, zato što nikad nisam krio, lagao i pravio se mutav, zato i jesam sada gde jesam.
Odosmo mi off, izvini šefe i hvala ti na informacijama, proslediću ih dalje drugarici a ako neko zna više, hvala unapred ako bi podelili ovde sa nama :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #12 on: 23/January/2015 »
Znam hrvaticu na Carnival-u, rumunjku na Disney-u ...
Sve je pitanje certifikata i razgovora na engleskom.

Kandidati iz razvijenih zemalja se ne otimaju za ovaj posao je im je to "dead end job"


Činjenica da ta plata za nekoga iz "english-speaking" zemlje nije jaka, ali...
Kod mene na Royal Princess-u su svi u Medicalu bili USA, Canada, Juzna Afrika, dr sa Barbadosa.
Hrvatica i Rumunka su danas EU, onda šefe možda nisu bile, ne znam. :-) Tu dolazimo da papira, sertifikata. Kao što je rečeno u onim drugim temama vezanim za medical pozicije ima tu u startu STCW, pa onda oni stručni sertifikati, prva, druga pomoć, hitne intervencije, održavanje života, bla, bla...
Ne bih širio priču, ali čini se da je iz Srbije jako teško otići, odnosno teško će mladi ljudi kod nas "ispeći" sve te papire pre jedno 35, ili ako baš imaju para u startu, ili su npr. odmah posle srednje polagali državni pa radili 5-6 godina bar.
Za ljude iz Hrvatske, a verovatno i iz Bosne, Makedonije i Crne Gore ovo je verovatno lakše.
U Srbiji ne bi znao ni gde da tražiš da polažeš, ako i postoji dovoljno jaka institucija.

Slažem se za engleski da je veoma bitan, veoma znači na svakom intervjuu da znaš da napraviš složenu rečenicu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koji su sve papiri potrebni za ukrcaj sestre na brod?
« Reply #13 on: 23/January/2015 »

U Srbiji ne bi znao ni gde da tražiš da polažeš, ako i postoji dovoljno jaka institucija.


Ako i postoji, problem je što u svijetu postoji percepcija prema kojoj su Srbi teroristi a Hrvati ... ne znam ni sam .. Rusi. U biti i Hrvati i Srbi su za svijet Rusi.
London, Southampton su po meni premijum destinacija za polaganje certifikata za ovaj posao, na drugom mjestu Italija.

Nije to tako teško kao što se čini.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #14 on: 23/January/2015 »
I posle za nas balkance kazu da smo sujetni, nacionalisti, rasisti... :D
Hmm, cim se to polaze cak gore na ostrvu, nisu uopste jeftini ti sertifikati plus put plus smestaj...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.