Author Topic: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)  (Read 11813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #15 on: 14/February/2015 »
Nisam bio na njihovim brodovima, ali imam poznanike koji rade za ovu kompaniju, a i na forumu imas tu cifru. Ja nigdje nisam procitao na forumu da neki kuvar zaradjuje 3000 evra, tu platu ima samo Hotel menager. :D Dakle da odmah znas istinu, a ne da ocekujes neke nerealne cifre. Svi dobijaju isti iznos zagarantovanog tips-a, od najnize do najvise pozicije, jer se dijeli na sve zaposlene jedanko i moze da bude od 300-600 eura mjesecno, sto zavisi od mnogo faktora, a najvise od velikodusnosti putnika.

Razmisljao sam da slikam ugovor i posaljem ti, da vidis kolika mi je plata po ugovoru + tips takodje po ugovoru. Ali nema veze pustit cu te da siris dezinformacije i zivis u lazi :) Vjeruj onome sto vidis a ne onome sto cujes. Sto bi rekli stari ljudi: pricale zene po brijacnici... :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #16 on: 14/February/2015 »
Razmisljao sam da slikam ugovor i posaljem ti, da vidis kolika mi je plata po ugovoru + tips takodje po ugovoru. Ali nema veze pustit cu te da siris dezinformacije i zivis u lazi :) Vjeruj onome sto vidis a ne onome sto cujes. Sto bi rekli stari ljudi: pricale zene po brijacnici... :)
Ajde molim te slikaj ugovor pa mi pokazi da imas platu 3000  evra. A i Shark ti je dole stavio plate za pozicije, jer covjek vec radi za ovu kompaniju. Ja nista nisam lagao, ja samo znam sta su mi drugi veterani rekli. Ti si taj koji prica gluposti. Pitacu te da li imas 3000 evra kada odes na brod. Ako budes imao vise od 1600-1700 eura sa tipsom udari se nogom u guzicu. :wave:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #17 on: 14/February/2015 »
Ajde molim te slikaj ugovor pa mi pokazi da imas platu 3000  evra. A i Shark ti je dole stavio plate za pozicije, jer covjek vec radi za ovu kompaniju. Ja nista nisam lagao, ja samo znam sta su mi drugi veterani rekli. Ti si taj koji prica gluposti. Pitacu te da li imas 3000 evra kada odes na brod. Ako budes imao vise od 1600-1700 eura udari se nogom u guzicu. :wave:

Ma kakve crne 3000 evra. :rofl: Plata ti je oko 700 evra i plus zagarantovani tips 500 evra.

Ja nisam napisao nidje da cu imati 3000e nego da je plata  od 900e do 3000e ponovo procitaj moje i tvoje postove, a ti si napisao da je plata 700evra i plus tips 500 eura sto se ispostavilo kao neistina... Jesi dobio ugovor ti? Ja jesam i po ugovoru mi je plata bez tipsa veca od tvojih 700e+500e tips sto pricas... "Ti samo ZNAS sta su ti drugi veterani rekli"... Vjerujes li jos u deda-mraza? :) Ne siri dezinformacije, jer neki ljudi sto ovo citaju "uhvate" se za to i odlucuju da li ce ici ili nece na osnovu podataka koji pojedinci napisu a samo su "culi od nekoga"... Nismo odje da pricamo traceve nego da pomazemo jedni drugima na nacin sto cemo dati sto tacnije podatke i cinjenice.  :rtfm:   


Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #18 on: 14/February/2015 »
 Kako ja znam ti si tamo napisao 3000 evra tako da si tio pricao gluposti..
Ja kada sam napisao 700 evra to sam napisao sa rezervom, jer su tako ljudi napisali na ovom forumu, nisam garantovao da ces imati toliku platu, plata i zavisi od pozicije i naravno od tipsa koji varira i koji zavisi od milion faktora. Nema potrebe za bezobrazlukom i da me nazivas lazovom, ovaj forum i sluzi da ljudi prenose svoja iskustva. Tako da nema potrebe da mi solis pamet, a juce si dosao na forum, niti imas brodsko iskustvo.
Kada odes na brod podijeli sa nama iskustvo o dobroj plati. :tuctuc:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #19 on: 14/February/2015 »
Cekaj, ti si bio na river cruise pa pricas o iskustvu?  :airquotes: Ja ti opet kazem procitaj moje a procitaj tvoje postove i vidi ko je napisao sta.
Napisao sam OD 900e DO 3000e a ne da cu imati 3000e  :facepalm: Nego nije ni bitno, nisam rekao da si lazov nego da bzv siris netacne informacije i ne pomazes tako sto prenosis TUDJE price i iskustva...
Nije bitno od kada sam dosao na forum, bitno je to, da to sto ne znam ja pitam a sto znam sigurno, napisem...
To sto si napisao "JUCE SI DOSAO NA FORUM" vise govori o tebi nego o meni, TI NISI RADIO I NISI BIO preko Seachefs na rijecne brodove a opet sve znas  :clapping: ... SHARK nije stavio plate za sve pozicije nego samo "Commis je imao 700e base+400e kolektivnog tipa" Znaci opet IMAO to je proslo vrijeme. Nego nije ni bitno. :) Samo opusteno da je zdravlja pa ce biti svega ostaloga.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #20 on: 14/February/2015 »
 Pa te plate sto je Shark napisao su takve i nece se mijenjati ni ove godine.
 A ti si napisao da ti je plata od 900-3000 evra sto je samo po sebi glupost i nebuloza, ajde da si napisao od 900-1500, ali ovako veliki raskorak samo govori o tvojoj neinformisanosti.
Vidjao sam takve kao ti na brodu, koji misle da ce sa jednim ugovorom da zarade milione i rijese sve finansijske probleme i da su Bogom dani, takvi obicno ne izdrze ni mjesec na brodu.
U svakom slucaju na raspravljam se sa tvojom vrstom, ali si simpaticno i smijesno dijete.  :giggle:
Brz ukrcaj i puno srece ti zelim. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #21 on: 14/February/2015 »
Pa te plate sto je Shark napisao su takve i nece se mijenjati ni ove godine. A ti si napisao da ti je plata od 900-3000 evra sto je samo po sebi glupost i nebuloza, ajde da si napisao od 900-1500, ali ovako veliki raskorak samo govori o tvojoj neinformisanosti.
Vidjao sam takve kao ti na brodu, koji misle da ce sa jednim ugovorom da zarade milione i rijese sve finansijske probleme i da su Bogom dani, takvi obicno ne izdrze ni mjesec na brodu. U svakom slucaju na raspravljam se sa tvojom vrstom, ali si simpaticno i smijesno dijete.  :giggle:
Brz ukrcaj i puno srece ti zelim. :uzdravlje:

U pravu si sve sto kazes. Hvala brate takodje i tebi sve najljepse :)

Offline Moonchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #22 on: 14/February/2015 »
Pa te plate sto je Shark napisao su takve i nece se mijenjati ni ove godine. A ti si napisao da ti je plata od 900-3000 evra sto je samo po sebi glupost i nebuloza, ajde da si napisao od 900-1500, ali ovako veliki raskorak samo govori o tvojoj neinformisanosti.
Vidjao sam takve kao ti na brodu, koji misle da ce sa jednim ugovorom da zarade milione i rijese sve finansijske probleme i da su Bogom dani, takvi obicno ne izdrze ni mjesec na brodu. U svakom slucaju na raspravljam se sa tvojom vrstom, ali si simpaticno i smijesno dijete.  :giggle:
Brz ukrcaj i puno srece ti zelim. :uzdravlje:

Ne razumijem u cemu je problem. Prvi ugovor mi je plata 2.000e ,pozicija patissier.Takodje ,kuhinja. I nije veliki raskorak.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #23 on: 14/February/2015 »
Ne razumijem u cemu je problem. Prvi ugovor mi je plata 2.000e ,pozicija patissier.Takodje ,kuhinja. I nije veliki raskorak.
Vidi sada i ovog. 2000 evra ti plata i Sea Chefs kompanija je u pitanju? Ajde ti sada fino postavi ugovor pa da vidim to cudo prirode, jer tolike plate nemaju ni na Viking-u i Uniworld-u.
I tebi zelim brz ukrcaj i sve najbolje.  :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Moonchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #24 on: 14/February/2015 »
Vidi sada i ovog. 2000 evra ti plata i Sea Chefs kompanija je u pitanju? Ajde ti sada fino postavi ugovor pa da vidim to cudo prirode, jer tolike plate nemaju ni na Viking-u i Uniworld-u.
I tebi zelim brz ukrcaj i sve najbolje.  :uzdravlje:

Ja radim 2 pozicije kao baker i kao pastry. Takav je dogovor bio sa kompanijom. I sto se mene tice,to je mala plata za taj posao. A naznaceno je u ugovoru da se ne smiju javno iznositi nikakva dokumenta koje nam je kompanija poslala( ''confidentiality i data protection declaration issue'') . Ne pada mi na pamet da ubjedjujem tebe u nesto .
Hvala.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #25 on: 14/February/2015 »
Ja radim 2 pozicije kao baker i kao pastry. Takav je dogovor bio sa kompanijom. I sto se mene tice,to je mala plata.
Jesi vec odradio ugovor? Ja opet kazem da je to velika plata i dok ne vidim cifre u tvom ugovoru nemam potrebe da se raspravljam.  +U+
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #26 on: 14/February/2015 »
Jesi vec odradio ugovor? Ja opet kazem da je to velika plata i dok ne vidim cifre u tvom ugovoru nemam potrebe da se raspravljam.  +U+

Aha ti bi da me navuces da postavim ugovor i da me kompanija kazni :) hahaha salim se... Ma ne moras vjerovati pozovi agenciju neku i pitaj, uvjeri se sam...

Offline Moonchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #27 on: 14/February/2015 »
Aha ti bi da me navuces da postavim ugovor i da me kompanija kazni :) hahaha salim se... Ma ne moras vjerovati pozovi agenciju neku i pitaj, uvjeri se sam...

Nemoj da fotografises nista od papira i postavljas na forume,jer si vjerovatno potpisao sto i ja.  :rtfm:

Zbog toga i ne mozes nista naci nigdje za tvoju kompaniju. :)  no;;;

Vidi sada i ovog. 2000 evra ti plata i Sea Chefs kompanija je u pitanju? Ajde ti sada fino postavi ugovor pa da vidim to cudo prirode, jer tolike plate nemaju ni na Viking-u i Uniworld-u.
I tebi zelim brz ukrcaj i sve najbolje.  :uzdravlje:

Lüftner Cruises je u pitanju.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #28 on: 14/February/2015 »
Hehehe, smijesna su mi sva ova vasa prepucavanja iz razloga sto malo ko od vas shvaca koliko je SeaChef rastrojena firma bez striktno postavljenih stvari i sistematskog rada...... vidjet cete sami kad dodete....

Zelim samo reci da je firma prepuna nebuloza koje medu ostalim utjecu i na placu, cesto dolazi do situacija da ljudi na istoj poziciji nemaju iste place, ovisi to o puno stvari prvenstveno koliko im trebate i koliko to znate iskoristiti u svoju korist...

Nego ljudi vratimo se na zemlju i budimo jasni oko jedne stvari, koliko god da vam firma napise na taj ugovor biti ce vise nego sto ce vam itko dati za slican posao doma i tu svaka polemika zavrsava.... shvatite na brodu vam jedino lova nikad nece biti problem, a sve drugo :pad:...


Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #29 on: 14/February/2015 »
shvatite na brodu vam jedino lova nikad nece biti problem, a sve drugo :pad:...


Ja sam upravo to i pokusao da im objasnim da plata zavisi od milion faktora, sto zavisi i od kompanije na ciji brod upadnes jer Sea Chefs saradjuje sa vise kompanija.
Treba biti realan i skroman, a ne frljati se sa ciframa od 2000-3000 evra.
Hvala na ovim informacijama, ovo svakako znaci svim buducim radnicima ove kompanije, jer je jako malo receno o ovoj kompaniji iz prve ruke.  :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!