Author Topic: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)  (Read 11688 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Moonchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #30 on: 14/February/2015 »
Ja sam upravo to i pokusao da im objasnim da plata zavisi od milion faktora, sto zavisi i od kompanije na ciji brod upadnes jer Sea Chefs saradjuje sa vise kompanija. Treba biti realan i skroman, a ne frljati se sa ciframa od 2000-3000 evra. Hvala na ovim informacijama, ovo svakako znaci svim buducim radnicima ove kompanije, jer je jako malo receno o ovoj kompaniji iz prve ruke.  :uzdravlje:

Ja znam da plata zavisi od dosta faktora,i ne zanimaju me druge kompanije a ni kako je tamo. Ja radim za ovu i placaju mi 2.000e. Samo stavljam tebi na znanje da sve zavisi od dogovora,nikome nije ista plata ,cak i za istu poziciju. Da li je to toliko tesko tebi shvatiti? Zasto ih direktno ne kontaktiras,bez agencije,i pitas kolika je plata za moju poziciju ? Niko se ne bakce nikakvim ciframa.

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #31 on: 14/February/2015 »
Ja sam upravo to i pokusao da im objasnim da plata zavisi od milion faktora, sto zavisi i od kompanije na ciji brod upadnes jer Sea Chefs saradjuje sa vise kompanija. Treba biti realan i skroman, a ne frljati se sa ciframa od 2000-3000 evra. Hvala na ovim informacijama, ovo svakako znaci svim buducim radnicima ove kompanije, jer je jako malo receno o ovoj kompaniji iz prve ruke.  :uzdravlje:

Pa potpisujemo svi ugovor da ne smijemo nista da dijelimo o kompaniji, nikakve papire, slike itd. U suprotnom nas mogu tuziti... Ne mozes naci nista po netu sem ono sto oni hoce da izadje... Nije frljanje to pise u ugovoru... Citas li ti uopste ovo sto ljudi kucaju ili samo tako trollujes?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #32 on: 14/February/2015 »
Pa potpisujemo svi ugovor da ne smijemo nista da dijelimo o kompaniji, nikakve papire, slike itd. U suprotnom nas mogu tuziti... Ne mozes naci nista po netu sem ono sto oni hoce da izadje... Nije frljanje to pise u ugovoru... Citas li ti uopste ovo sto ljudi kucaju ili samo tako trollujes?
Ajde molim te, kao tuzice te neko ako postavis ugovor na forumu, zato postoje programi u kojima mozes da sakrijes privatne podatke sa dokumenta i sl. Ako ne znas da uredis dokument, CEO ce to da uradi za tebe. Mnogo ste smijesni momci, ja sam zavrsio sa vama i ovom temom.  :rofl:  :wave:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #33 on: 14/February/2015 »
Ajde molim te, kao tuzice te neko ako postavis ugovor na forumu, zato postoje programi u kojima mozes da sakrijes privatne podatke sa dokumenta i sl. Ako ne znas da uredis dokument, CEO ce to da uradi za tebe. Mnogo ste smijesni momci, ja sam zavrsio sa vama i ovom temom.  :rofl:  :wave:

Nije mi u interesu da ubijedim nikoga odje, ko god je dobio ugovor pise mu visina plate i visina garantovanog tipsa... Pa nemas argumenata nego samo pricas sta si od drugih cuo, nedokazan si.  :deda: Posalji mail, pitaj agencije kolika je plata, ili mozda i to cekas NEKOGA da ti kaze,skenira,posalje, koliko je pa da nastavis da prenosis i siris radost po forumu "iz prve ruke"  :airquotes: ...


Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #34 on: 15/February/2015 »
...ja radim 2 pozicije kao baker i kao pastry. Takav je dogovor bio sa kompanijom...

Hehehe, nazalost bojim se da jos ne znas u sto si se uvalila, objasnit ce tebi cika Carsten i cika Deni ove sezone sta znaci raditi dvije pozicije (baker i patissier) na brodu, bojim se da ce pare tada biti najmanji problem....  :smack:
BTW
Deni - Corporate Executive Chef
Carsten - Corporate Assistant Executive Chef

...ko god je dobio ugovor pise mu visina plate i visina garantovanog tipsa...

Dio place koja ide na racun doista je kako se dogovorite u ugovoru, ali nema ti prijatelju u SeaChefsu garantiranog tipa, za razliku od recimo Uniworlda gdje firma na racun skupa s placom daje fix tip 600e/mj, tip ovdje ovisi o tome koliko gosti ostave u tip boxu na brodu i ta se suma nakon svakog kruza dijeli jednako na sve od kapetana na nize pa kolko dobijes dobijes, sa svabama je to cca 100e tjedno, i to na vrlo dobrom i novom brodu, sa englezima/amerima ide i do cca 200e/tjedno ali teze se upada...

Offline Moonchild

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #35 on: 15/February/2015 »
Hehehe, nazalost bojim se da jos ne znas u sto si se uvalila, objasnit ce tebi cika Carsten i cika Deni ove sezone sta znaci raditi dvije pozicije (baker i patissier) na brodu, bojim se da ce pare tada biti najmanji problem....  :smack:
BTW
Deni - Corporate Executive Chef
Carsten - Corporate Assistant Executive Chef

Dio place koja ide na racun doista je kako se dogovorite u ugovoru, ali nema ti prijatelju u SeaChefsu garantiranog tipa, za razliku od recimo Uniworlda gdje firma na racun skupa s placom daje fix tip 600e/mj, tip ovdje ovisi o tome koliko gosti ostave u tip boxu na brodu i ta se suma nakon svakog kruza dijeli jednako na sve od kapetana na nize pa kolko dobijes dobijes, sa svabama je to cca 100e tjedno, i to na vrlo dobrom i novom brodu, sa englezima/amerima ide i do cca 200e/tjedno ali teze se upada...

Nije mi stran tezak rad,ne brinem zbog toga. Javih se zbog plate,jer je Justinian rekao da je 2.000 previse za kuhinju i da je plafon 700+500 e . A posao,svaki posao je tezak. Ja radim  to sto volim. :)

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #36 on: 15/February/2015 »
Ma opet kazem moze bit tesko, al nista nije tesko ko zivit doma bez para ni za kiflu.....

Offline ZoRRo

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #37 on: 07/December/2015 »
Evo citam vase odgovore,ja sam dobio posao za sezonu 2016, kokiko se crka kod njih cca da ti dodje ugovor? Kad su otprilike ukrcaji? Placu su nam odmah rekli za waiter to je 870e plus baksis.cca 500 e na mjesecnoj.bazi.ako ko ima.kakvih informacija.gdje.i.kada.su ukrcaji i na koje brodove nek odgovori.hvala