Author Topic: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)  (Read 11772 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« on: 21/December/2014 »
Pozdrav svima, aplicirao sam preko Safe Cruise kompanije za posao kuvara na rijecnom brodu.

CV sam poslao 03. Decembra, 5-og smo obavili preliminarni interviju a vec 12-og je bio glavni u BG, kancelarija Safe Cruise (Novi Beograd)..

Jedan poljak je bio, opusten momak, pitao je par stvari uobicajenih (radno iskustvo, da predstavim sebe, sta imamo na meniju u restoranu i jos par pitanja bzv) i za kraj mi je rekao da mu detaljno objasnim postupak spremanja karadjordjeve snicle jer bi on to narucio u restoranu...

Bio je zadovoljan odgovorima, rekao mi je da se vidimo na treningu u Holandiji krajem Februara, pocetkom Marta i da cu biti pozicija demi chef...

Dva, tri dana nakon intervijua iz SC su mi poslali potvrdu da sam primljen na rad u kompaniji Seachefs, da cu biti obavijesten o tacnom datumu ukrcaja i ostalim stvarima...

Trazio sam po internetu ali bas malo stvari ima o Seachefs, da li iko zna ista ( novije ) o ovoj kompaniji, da li iko zna ikoga da je radio sa njima? 

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #1 on: 21/December/2014 »
Pa sta su ti rekli, kakvi su uslovi? Jel i dalje traze nemacki?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #2 on: 21/December/2014 »
Pa sta su ti rekli, kakvi su uslovi? Jel i dalje traze nemacki?
Ja sam ti napisao uslove u 2 posta, da ne ponavlajm i treci put. Ja sam prosao samo sa engleskim.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #3 on: 21/December/2014 »
Pa sta su ti rekli, kakvi su uslovi? Jel i dalje traze nemacki?

Nisu trazili njemacki za kuhinju, nije potrebno. A plata je od 900-3000e ne znam jos tacno...


Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #4 on: 21/December/2014 »
Nisu trazili njemacki za kuhinju, nije potrebno. A plata je od 900-3000e ne znam jos tacno...


Ma kakve crne 3000 evra. :rofl: Plata ti je oko 700 evra i plus zagarantovani tips 500 evra.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #5 on: 21/December/2014 »
Ma kakve crne 3000 evra. :rofl: Plata ti je oko 700 evra i plus zagarantovani tips 500 evra.

Jesi bio na neki od njihovih brodova? Kako znas? Je li tips daje kompanija ili putnici?  Ovo za platu sam procitao negdje na forumu, znam da nece dati 3000e ali od do...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #6 on: 22/December/2014 »
Jesi bio na neki od njihovih brodova? Kako znas? Je li tips daje kompanija ili putnici?  Ovo za platu sam procitao negdje na forumu, znam da nece dati 3000e ali od do...
Nisam bio na njihovim brodovima, ali imam poznanike koji rade za ovu kompaniju, a i na forumu imas tu cifru. Ja nigdje nisam procitao na forumu da neki kuvar zaradjuje 3000 evra, tu platu ima samo Hotel menager. :D Dakle da odmah znas istinu, a ne da ocekujes neke nerealne cifre. Svi dobijaju isti iznos zagarantovanog tips-a, od najnize do najvise pozicije, jer se dijeli na sve zaposlene jedanko i moze da bude od 300-600 eura mjesecno, sto zavisi od mnogo faktora, a najvise od velikodusnosti putnika.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #7 on: 22/December/2014 »
Nisam bio na njihovim brodovima, ali imam poznanike koji rade za ovu kompaniju, a i na forumu imas tu cifru. Ja nigdje nisam procitao na forumu da neki kuvar zaradjuje 3000 evra, tu platu ima samo Hotel menager. :D Dakle da odmah znas istinu, a ne da ocekujes neke nerealne cifre. Svi dobijaju isti iznos zagarantovanog tips-a, od najnize do najvise pozicije, jer se dijeli na sve zaposlene jedanko i moze da bude od 300-600 eura mjesecno, sto zavisi od mnogo faktora, a najvise od velikodusnosti putnika.

Znam da mi nece niko dati 3000 odmah i na lijepe oci, zato sam i stavio od 900-3000e. :) A ako je za Demi chef-a 700e onda je za utility 100e jer po poziciji ide: Executive, sous, chef de p, demi chef, commis, utility...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #8 on: 23/December/2014 »
Znam da mi nece niko dati 3000 odmah i na lijepe oci, zato sam i stavio od 900-3000e. :) A ako je za Demi chef-a 700e onda je za utility 100e jer po poziciji ide: Executive, sous, chef de p, demi chef, commis, utility...
Prijatelju ni po jednojracunici neces izaci ukupno sa tipsom iznad 1500 eura a i to je previse. Ja ti kazem, sjetices me se na brodu. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #9 on: 23/December/2014 »
Prijatelju ni po jednojracunici neces izaci ukupno sa tipsom iznad 1500 eura a i to je previse. Ja ti kazem, sjetices me se na brodu. :uzdravlje:

hahaha  pusti me da mastam... :)

Offline salsero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 186
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #10 on: 14/February/2015 »
Kako se zvao poljak koji je bio na intervjuu?

Offline bozanas

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Sea Chefs
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #11 on: 14/February/2015 »
Evo nam Radosava :D 

Radoslaw Baziak
Phone:
00357 25 20 66 37
E-Mail:
rba@seachefs.com

https://www.seachefs.com/en/contact-us
Wenn dich alles verlassen hat, kommt das Alleinsein. Wenn du alles verlassen hast, kommt die Einsamkeit.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #12 on: 14/February/2015 »
Ma Radek ti je tu sve za HR....

Nego ovak ChefDePartie je prosle sezone za SeaChef imao 1500e base+400e kolektivnog tipa, nelose jer ih debelo fali, provjereno...
Commis je imao 700e base+400e kolektivnog tipa, i u nacelu ak si ok u drugoj sezoni ti daju ili 100e povisicu ili DemiChef....
DemiChef je od prosle sezone ubacena pozicija da im Commis nebi odlazili, a da im ne moraju dati placu i poziciju ChefDePartie, u esenciji radis posao Commisa s malo vise je*anja(jer eto ipak dali su ti poziciju) i malo vecom placom...

Napomena navedeni tip vrijedi za brodove sa njemackim gostima, sa engleskima je bolji ali se zato teze ubacit...

Inace rangovi su ti trenutno od do:
Utility
Commis de Cuisine
Demi Chef de Partie
Baker
Patissier
Chef de Partie
Junior Sous Chef
Sous Chef
Executive Chef

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #13 on: 14/February/2015 »
Ma Radek ti je tu sve za HR....

Nego ovak ChefDePartie je prosle sezone za SeaChef imao 1500e base+400e kolektivnog tipa, nelose jer ih debelo fali, provjereno...
Commis je imao 700e base+400e kolektivnog tipa, i u nacelu ak si ok u drugoj sezoni ti daju ili 100e povisicu ili DemiChef....
DemiChef je od prosle sezone ubacena pozicija da im Commis nebi odlazili, a da im ne moraju dati placu i poziciju ChefDePartie, u esenciji radis posao Commisa s malo vise je*anja(jer eto ipak dali su ti poziciju) i malo vecom placom...

Napomena navedeni tip vrijedi za brodove sa njemackim gostima, sa engleskima je bolji ali se zato teze ubacit...

Inace rangovi su ti trenutno od do:
Utility
Commis de Cuisine
Demi Chef de Partie
Baker
Patissier
Chef de Partie
Junior Sous Chef
Sous Chef
Executive Chef

   

Je li dobio ko vrijeme ukrcaja? Jesi bio ti prosle sezone i na koji brod? Podijeli kako je bilo.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Mnooooogoooo Brzi :-)
« Reply #14 on: 14/February/2015 »
Bio i vracam se, SeaChef je koncesionar sa Ciparskim ugovorima i samim time jedna od losijih opcija sto se tice ugovora i beneficija, ali svjesni su toga pa niti pritisak nije tolik, znam iz prve ruke koliko lose moze biti kad ti kompanija da uvjete i placu, a onda te tretira kao da si rob....

BTW za 90% SeaChefove flote sezona pocinje od 20.3. nadalje, a obicno oni koji pocinju sezonu dobiju informaciju do kraja Februara...