Author Topic: Interview 15.01.2015. Belgrade  (Read 8594 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Neca

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #15 on: 16/January/2015 »
Meni je regruter rekao da sam prosao sto se njega tice...sad je sve na kompaniji, ma sta to znacilo, da li je rec o tome kad cu doci na red ili je potrebna jos jedna potvrda, stvarno nzm.

Uglavnom, razbio sam intervju za waiter-a, jako sam srecan, zadovoljan...:)

Offline djuro

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #16 on: 16/January/2015 »
Neco koliko je trajao intervju i pitanja kakva su? Jel bio face to face intervju?

Offline Nick_85

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #17 on: 16/January/2015 »
oko 300 ljudi u tri dana,bice veselo :rolleyes:

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #18 on: 17/January/2015 »
pozdrav, evo da i ja napišem svoja iskustva, bio je to dobar intervju opširan s pitanjima i potpitanjima o hrani servicu vinima alkoholnim pićima itd... primjetio sam da čovjek pita ista pitanja manje više, o konjaku, nekoliko vrsta grožda, te blue cheese, čuo sam da je pitao nekoliko ljudi to pitanje, pa je bio set up stola i čiščenje stola, htio je vidjeti kako držim 3 tanjura, kako prilazim gostima i sl... openito o iskustvu itd. ja vjerujem da je čovjek bio zadovoljan tim više jer me je podpitivao kao da vidi koliko daleko ide moje znanje, imao sam i određenih greška ali pokazao sam u globalu da znam o čemu pričam. ali konkurencija je bila velika, ali i očekivanja kompanije koja očito drži do standarda.
sad mene zanima koliko im ljudi treba za određenu poziciju, ja sam konkretno aplicirao za restaurant waitera predpostavljam da niti oni neznaju točan broj ljudi koji im treba, ali prespostavljam da im zapravo netreba više od kakvih 20-30 konobara s obzirom da imaju samo 12 brodova u europi?

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #19 on: 22/January/2015 »
Ja sam konkurisao za recepciju I sve  je trajalo manje-vise 20 minuta, par pitanja o poslu,malo o CV, nista strasno, on je inace neki Bugarin I radi kako Hotel Manager na brodu znaci nije  samo regruter.Posle intervjua izvadio je papir na kome ocenjuje kandidate I napisao accepted for job.Inace rekao je da  to obicno ne radi ispred kandidata (mada ja mislim da  folira). E sad uopste mi nije jasno da li je to konacno ili jos moram da cekam da mi se nesto potvrdi.Rekli su mi do kraja januara ce javiti .Plata je inace 2000 eura. Pominju da ako se ne prodje odmah ostajes u nekoj bazi pa te zovu tokom sezone... Troskovi  agencije medical i vize su oko 500 eura a postoji I neki kompjutetski trening  pre odlaska koji se odrzava negde u Evropi I koji verovatno mi moramo DA platimo (hotel,karte itd)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #20 on: 22/January/2015 »
... prespostavljam da im zapravo netreba više od kakvih 20-30 konobara s obzirom da imaju samo 12 brodova u europi?

Jesi li uračunao i to da oni ne zapošljavaju samo u Srbiji?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #21 on: 23/January/2015 »
Ma da, tako da mislim da ce sve to DA se svede na cekanje dugo cekanje :)

Offline Nick_85

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #22 on: 23/January/2015 »
Meni javili da ce mi poslati ugovor. :uzdravlje:

Offline DaracZg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival, Amadeus, Viking Ocean
  • Recruitment Agency: Apriori, Kouzon
  • Job Title: Waiter
Re: Interview 15.01.2015. Belgrade
« Reply #23 on: 23/January/2015 »
Jesi li uračunao i to da oni ne zapošljavaju samo u Srbiji?
da, vjerojatno im za početak sezone toliko treba sveukupno, ali to su samo moja nagađanja, mislim da na tih 12 brodova može biti cca 120 konobara, ne vjerujem da je više od kakvih 20-30 prekinulo karijeru ili dobilo promocije tako da će po mojim procjenama uzeti max 10 ljudi sa zadnjeg intervjua, baš zato što su ih sigurno organizirali i po drugim istočnoeuropskim zemljama.