Author Topic: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa  (Read 4823 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline LukoMali

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« on: 23/December/2014 »
Pozdrav, dobio sam LetterOfEmployment ali sa pogresnim br. pasosa(samo jedan br). Pretpostavljam da je agent iz agencije slucajno pogresio broj. Poslao sam e-mail gde mu ukazujem na to da je pogresio, on mi odgovara da sada trenutno ne moze da popravi ceo dokument, posto su praznici pa im tamo neka sluzba ne radi, ali da se ja pojavim sa tim, (sa pogresnim br) LoE u ambasadi. Da li je neko imao sl iskustvo sa nekim pogresnim podatkom u LetterOfEmployment???

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #1 on: 23/December/2014 »
LoE izdaje kompanija, ne agencija. Agencija ga dobija od kompanije i prosleđuje tebi.

Istina je da je zbog praznika broj ljudi koji ovih dana rade u sedištima kompanija na minimumu i većina kadrovskih pitanja se ne rešava do posle nove godine.

Prvi LoE kada mi je stigao, datum rođenja je bio pogrešno upisan. Nisam se uopšte dvoumio, javio sam se kompaniji i ukazao na grešku, novi (i ispravni) LoE je stigao za 3 dana.

E sad... u tvom slučaju teško da će se sad neko baviti time, tako da je verovatno najbolje da odeš sa takvim LoE. Ako su ime, prezime i datum rođenja ispravni i ako je samo jedna cifra broja pasoša pogrešna, ne bi trebalo da bude problema (prvo, pitanje je da li će to iko i primetiti, a i ako primeti zaista bi trebalo da bude očigledno da je u pitanju greška u kucanju).

Ako već imaš zakazan termin u ambasadi i/ili ako ti je ukrcavanje uskoro, onda i nemaš izbora.
A ako imaš dosta vremena, onda sačekaj da prođu praznici, pa traži ispravni LoE. Ionako će ti, osim za vizu, trebati i na imigraciji kad stigneš (pretpostavljam u USA), bolje što manje potencijalnih problema da imaš.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #2 on: 23/December/2014 »
Agencija ga dobija od kompanije i prosleđuje tebi.
I usput trazi proviziju  :rofl:

Ako ti nije hitno bolje sacekaj ispravak, iako ti to na ambasadi prolazi 99% , ali opet kakve si sreće  :hehe:

Offline LukoMali

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #3 on: 23/December/2014 »
E hvala vam, pretpostavljam i ja da nece biti problema, cim me je agent uputio da ipak odem u ambasadu. Posto mi je ukrcavanje zakakzano za 10.jan 2015g (danas je 23.dec 2014.god) ne mogu da stignem do 10tog, da sacekam nov LoE i da tek posle zakazujem ambasadu tako da moram sa postojecim dokumentima, a koliko sam razumeo taj agent ce u medjuvremenu da mi posalje sredjen LoE. Nisam napomenuo, radi se o agenciji iz Kalifornije, dakle nije agencija sa ovih prostora. U svakom slucaju hvala vam, sto ste podelili iskustva samnom. Javicu vam kako sam prosao.  :wave:

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #4 on: 23/December/2014 »
E
Nisam napomenuo, radi se o agenciji iz Kalifornije, dakle nije agencija sa ovih prostora.
Ma šta veliš??

A koja je to agencija i kakv je posao u pitanju?

Podijeli sa nama paćenicima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #5 on: 23/December/2014 »


Podijeli sa nama paćenicima.

 :gladan:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LukoMali

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Dobio LoE ali sa pogresnim brojem pasosa
« Reply #6 on: 26/December/2014 »
Posao muzicara, gitarista u "orkestru", imao sam audiciju preko skype-a pa su me pozvali, dobio sam LeO i kad trebam da se ukrcam ali jos je ostala Viza...Pitajte ako vas jos nesto zanima???