Author Topic: obavljen ljecnicki i viza  (Read 3787 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
obavljen ljecnicki i viza
« on: 30/December/2014 »
Pozdrav kolege da se opet javim sa svojim impresijama,

kako sam dobio datum ukrcaja i brod došao je na red ljecnicki, americka viza i D1.

Kako sam iz Splita upucen sam odraditi ljecnicki u Splitu kod  DR. MORANA WAGNER koju sam nakon 10 upucenih poziva konacno dobio na telefon. Rekla mi je da mi mora poslati neke papire koje moram kod svoje doktorice popuniti i da joj dam svoju e-mail adresu. Dva dana kasnije ja jos uvijek cekam njen e-mail i vise lud odem u ordinaciju po te papire. U razgovoru sa njom doznam da me to kosta 1800kn + 130kn slikanje pluca kod kalajdica na sto su mi oci ispale.

Javio sam se svom agentu koji kaze da i ovako i onako moram za americku vizu u Zagreb i da odradim odmah ljecnicki isti dan kod Batarela jer je dosta jeftinije.
Nazvao sam ordinaciju i dogovorio da dolazim odmah nakon americke vize. Sestra me samo zamolila da slikam pluca u splitu jer ce to biti kasno za rengen a ostalo sve stignemo napraviti. I naravno morao sam donjeti preslik zdrastvenog kartona gdje pisu moja cjepiva.

Dosao sam ujutro u Zagreb da odradim Americku vizu. Ona procedura koja je tamo bila prije ulaska u samu ambasadu mi je zapravo dala pravu sliku sta me ceka po dolasku u americku zracnu luku. Pregledali me uzduz i poprjeko, uzeli mi mobitele pa cak i kapi za nos. Nakon predaje papira me cekao intervju. Dok cam cekao svoj red slusao sam pitanja koja su postavljali ljudima prije mene i doslovno sam probljedio. Pitanja su bila toliko osobna i toliko detaljna da su ljudi doslovno zbunjeni odlazili sa saltera. No kada sam ja dosao na red u predao LOE nije me pitala nista osim dali sam ikad kaznjavan i dali mi je prvi puta.

Nakon toga sljedi taj ljecnicki kod doktora Batarela. Usao sam unutra i odmah sa vrata isao u wc dati urin, nakon toga slijedi popunjavanje hrpe papira i odlazak na vadenje krvi nedaleko od ordinacije. Kako sam vec slikao pluca u Splitu to nisam morao raditi nego samo krv.
Po povratku sam imao kratak pregled kod doktora: vid, sluh, visina, težina, EKG i spirometrija. Doktor je ispisao 10 stranica nekih iksica i zaokruzivanja i poslo me na psiho test koji isto tako nije previse daleko od ordinacije. Kako sam dosao malo kasnije nisu mogli biti nalazi gotovi isti dan pa me zamolila da dodem drugi dan ujutro i tako je i bilo.

Sada mi je jos ostao D1 za pomorsku, i imam veliki problem sa time. U splitu ga nitko ne radi, svi rade samo D2. Agent me narucio za D1 u Zagrebu ali jos uvjek nemam datum a ukrcaj se blizi pa se nadam da ce to sve ispasti dobro.

Viza me kostala 992,00kn
Ljecnicki 1400,00kn
i slikanje pluca 130,00kn

Cim odradim D1 javim cjenu toga i kako je to izgledalo tamo, a posto sam iz ovog foruma stvarno dosta toga naucio i doznao imam nekakvu moralnu obavezu pomoci i onima koji cekaju isto sto i ja. Nadam se da ce se naci i moja prica nekada medu pricama veterana! :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #1 on: 30/December/2014 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #2 on: 30/December/2014 »
Poštovani,
 
                                                                          TEČAJ D1
Tečaj postupaka u slučaju opasnosti na brodu održati će se u Zagrebu  07.01.2015., SRIJEDA s početkom u 09i30 sati  u jutro.
 
Cijena je 950.00 kuna; iznos uplatite pri dolasku na tečaj u Nautičkom centru:
 
Tečaj traje 1 dan
Na dolje navedenoj adresi:
Pomorsko učilište Nautički centar – ustanova za obrazovanje odraslih
Kumičićeva 10 (kod Botaničkog vrta)
10000, Zagreb
Croatia
Tel: 01 488 46 00

evo ovo je upravo stiglo na e mail tako da znate i za D1

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #3 on: 08/January/2015 »
da osvježim.

Odslušao sam D1... laganih 5h slušanja osnova o samo preživljavanju i slićnim stvarima. Platio 950kn i danas sam išao u Split u lučku kapetaniju predati papire za izradu. Kako nisam imao prije informaciju što mi sve treba od papira pokušao sam prije telefonski doznati ali to je naprosto nemoguće jer sam od 8 ujutro do 11 vrtio sve moguće i nemoguće brojeve i nitko ali nitko se nije javio. Kada sam došao naravno da nisam imao sve...

Uglavnom da znate, za izradu pomorske knjižice je potrebno:
Lječnićki certifikat jedan na hrvatskom i jedan na engleskom
Certifikat D1
2 slike (kao za osobnu kartu)
Kopija svjedođbe
i 100kn koji se plaćaju na licu mjesta i naravno rade do 12h

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #4 on: 10/January/2015 »
D1 ne rade us Splitu ili Sibeniku? Moras u Zagreb? 

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #5 on: 12/January/2015 »
Ne znam za Šibenik, iskreno nisam ni pitao, ali mislim da ga rade sada samo u Zagrebu i Rijeci.


Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: obavljen ljecnicki i viza
« Reply #6 on: 24/December/2015 »
Rade ga i u Šibeniku i u Splitu, samo kad se popuni dovoljna kvota ljudi. U Šibeniku je to na pučkom učilištu adria libar, ja sam bio 22.12., dakle prije samo par dana i cijena je 800kn i dobijes naravno certifikat. U Splitu D1 radi Maritime Nautic Center, trebao si samo guglati. Uglavnom, D1 tecaj je samo uvjet za matrikulu i da učilište pobere pare. Certifikat je napravljen i prije nego je zavrsilo predavanje tako da to govori sve. Na certifikatu piše da sam odslušao tečaj u trajanju od 9 sati, a efektivno nije trajao ni 2 sata, uglavnom smo svako pola sata išli na pauze i u učionici gledali filmove o opasnostima na cargo brodovima i slično.