Author Topic: Bar departmant - Princess cruises, koliko nas je na cekanju?  (Read 13802 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Sretna Nova godina svima, da vam cekanje bude sto krace, da se zavrsi pocetkom ove 2015. godine, a onima koji vec plove-naravno svako dobro i mirno more!  :uzdravlje:

Koliko nas je trenutno na cekanju i iz koje grupe?


Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
3 devojke iz februarske grupe 2014 Kouzon- a momci ne znam. :zen:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Jos uvek 3? Bez ikakvih najava da ce u skorije vreme biti datuma?  :hehe:

Offline japanac89

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
ja idem preko Safe Cruise-a,prosao intervju u septembru,ali jos nema ni najmanjih naznaka da cu otici skorije.... :/

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
ja idem preko Safe Cruise-a,prosao intervju u septembru,ali jos nema ni najmanjih naznaka da cu otici skorije.... :/
eeee japi, to se nikad ne zna, možda pre budu trebali muški nego ženske... :)
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
eeee japi, to se nikad ne zna, možda pre budu trebali muški nego ženske... :)
Radio sam za Princess. To da li je musko ili zensko nema nikakve veze, to su samo price agencije. 100 puta sam vidjao da dolazi musko a odlazi zensko i obrnuto. Kada im dodje tvoj id number na red urcaces se na brod, a s obzirom da im je sada velika frka u baru, jer imaju previse zaposlenih, cekacete dosta. :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Radio sam za Princess. To da li je musko ili zensko nema nikakve veze, to su samo price agencije. 100 puta sam vidjao da dolazi musko a odlazi zensko i obrnuto. Kada im dodje tvoj id number na red urcaces se na brod, a s obzirom da im je sada velika frka u baru, jer imaju previse zaposlenih, cekacete dosta. :pop1:
radio je i moj burazer, to mi je on i rekao, a na kraju zadnjeg ugovora radio je u office pa je pratio kako ide new hires za F&B.... nisam izmislila informaciju.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
radio je i moj burazer, to mi je on i rekao, a na kraju zadnjeg ugovora radio je u office pa je pratio kako ide new hires za F&B.... nisam izmislila informaciju.
Prenosim svoja iskustva sa broda i znam da nisu bas pazili na tu polnu srazmjeru, ni u baru ni u restoranu. Moja vjerenica je za Princess odradila 3 ugovora, bar department, i na 4 je cekala 7 mjeseci, tako da znam da im je velika frka u baru i da svi dugo da cekaju i da ce biti tako i tokom ove godine.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Pre par dana mi se javio kolega koji je bio samnom na Island Princess i radio je u baru i to mu je bio prvi ugovor.11.Novembra je sisao sa broda i cim je dosao kuci javio se agenci da zeli sto prije da ide na brod.Tek su mu prije dan dva javili da mu je ukrcaj tek 29.Aprila tako da ce da se naceka.Pitao ih je ima li sta ranije rekli su da trenutno nemam.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Pre par dana mi se javio kolega koji je bio samnom na Island Princess i radio je u baru i to mu je bio prvi ugovor.11.Novembra je sisao sa broda i cim je dosao kuci javio se agenci da zeli sto prije da ide na brod.Tek su mu prije dan dva javili da mu je ukrcaj tek 29.Aprila tako da ce da se naceka.Pitao ih je ima li sta ranije rekli su da trenutno nemam.

Zasto se on javljao agenciji ako je zavrsio ugovor? Zar nije trebao odmah dobiti dužinu vacationa i datum i mjesto iduceg ukrcaja?

Koliko ja znam, nakon sto odradis ugovor ti sa agencijom nemas apsolutno nista...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Zasto se on javljao agenciji ako je zavrsio ugovor? Zar nije trebao odmah dobiti dužinu vacationa i datum i mjesto iduceg ukrcaja?

Koliko ja znam, nakon sto odradis ugovor ti sa agencijom nemas apsolutno nista...
Pa u Princess-u nije tako, veoma se cesto sada ne zna sledeca rotacija i ceka se kuci i po 6 mjeseci, jer su zaposlili previse ljudi i problem im je da ih posalju na brodove, narocito u baru. Kada je spomenuo agenticu i agenciju, nije mislio na ove nase agencije nego na agenciju i osoblje u Napulju, oni su zaduzeni za nasu regiju i samo sa njima komuniciras nakon prvog ugovora. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Pa u Princess-u nije tako, veoma se cesto sada ne zna sledeca rotacija i ceka se kuci i po 6 mjeseci, jer su zaposlili previse ljudi i problem im je da ih posalju na brodove, narocito u baru. Kada je spomenuo agenticu i agenciju, nije mislio na ove nase agencije nego na agenciju i osoblje u Napulju, oni su zaduzeni za nasu regiju i samo sa njima komuniciras nakon prvog ugovora. ;)

Pa to je cisto s**** od posla, odradis ugovor i ne znas kad ce te poslati na iduci, pa koji k**** sam prolazio intevju i sve jade da bih dobio posao, ako mi nije siguran...

Ako je situacija takva kao sto kazete, toplo preporucujem svima da mjenjaju kompaniju. Ovo je prvi put da cujem za takvo nesto...

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Posao je siguran samo kako je kolega pre mene rekao Princess je naprimao previse ljudi u Bar i sada cekaju kod kuca da dodju na red.Nije samo Bra u problemima evo i kod mene je situacija slicna.Zavrsio sam ugovor 7 Decembra i dobio sam sledecu rotaciju cak 3 mjeseca pre nego sto sam zavrsio ugovor Caribbean 14 Februar.Dosao sam kuci i javio se Agenci (odnosno ovima u Itaiji)da mi posalju papire da izvadim novu vizu.Oni mi posalju papire i ja izvadim vizu da bi mi danas rekli da sam dobio promenu rotacije sada je isto Caribbean ali 24 Aprila posto je momak koga sam ja trebao menjati dao signoff 13 decembra i neko drugi je dosao i zamenio ga.Odmah sam poslao mail agentici i rekao da zelim da idem ranije.Ona me je odmah nazvala na telefon iz Italije i rekla mi je da je vec zvala LA da pokusa da me posalje ranije.Tako da sada sedim i cekam da vidim sta ce da se desi. 

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Tacno je ovo... Evo ja sam zavrsio ugovor 30.11.2014. , na papiru po izlasku sa broda sam rasporedjen opet na isti brod ali u martu 22. Sto znaci skoro 4 meseca. Naravno ne odgovara mi da budem duze od mesec i po -dva  kuci,jer zaista je gubljenje vremena,zamolio sam ih negde pred kraj 2014 da me ubace sto pre na neki brod,jer znam da im kuvara treba,a meni je "hito" kako bih odradio nesto sto planiram vec 2 ugovora u nazad, i tako da sam morao da molim da pisem da me stave na Emergency listu...

I vidim da se svi zivi ukrcavaju an brod koji sam zatrazio a to je Grand,samo mene ne zovedu...  :facepalm: sa tim magarcima iz Napulja mora bas ostro...

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Tacno je ovo... Evo ja sam zavrsio ugovor 30.11.2014. , na papiru po izlasku sa broda sam rasporedjen opet na isti brod ali u martu 22. Sto znaci skoro 4 meseca. Naravno ne odgovara mi da budem duze od mesec i po -dva  kuci,jer zaista je gubljenje vremena,zamolio sam ih negde pred kraj 2014 da me ubace sto pre na neki brod,jer znam da im kuvara treba,a meni je "hito" kako bih odradio nesto sto planiram vec 2 ugovora u nazad, i tako da sam morao da molim da pisem da me stave na Emergency listu...

I vidim da se svi zivi ukrcavaju an brod koji sam zatrazio a to je Grand,samo mene ne zovedu...  :facepalm: sa tim magarcima iz Napulja mora bas ostro...
Princess polako ali sigurno propada, cilj im je da jos vise skresu plate, naprimaju jeftine radne snage npr. filipince, indijce, a naprimali su sada i dosta kineza, a njih nije prije bilo puno na brodu. Nemam nista protiv tih nacija, kad je covjek djubre, on je djubre bez obzira koje boje ili nacionalne, religiozne pripadnosti bio, ali je ovo cinjenica. Na brodu sam pricao sa HR menadzerom i sam mi je potvrdio da su ovi u Napulju katastrofa, jer su neprofesionalni, a i fali im jos 8 ljudi, a oni nece da ih zaposle jer stede pare. Primili su dosta nasih ljudi i sada ne znaju gdje da ih ubace, pa ovi sto idu na prvi ugovor cekaju i po godinu i po, a ovi sto imaju jedan ili vise ugovora cekaju i po 7 mjeseci kuci, a nece ni da te zovu za rotaciju dok ti njih ne nazoves. Tako da vam kazem ljudi bjezite od ove kompanije, nije problem u poslu i parama, to je jos uvijek ok, nego je problem sto se ceka dosta kuci pa ljudi htjeli ne htjeli moraju da potrose pare sto su zaradili, jer ne moze samo od vazduha da se zivi, a i ne mozes naci neki posao kako treba na kopnu jer je sa njima kao loto, mogu da te zovu danas i kazu ti da ides sutra. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!