Author Topic: Bar departmant - Princess cruises, koliko nas je na cekanju?  (Read 13830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Ja sa agenticom nisam nikada imao problema jer je stvarno ljubazna i uvek me nazove i stvarno pokusava da pomogne.Videcemo sada hoce li uspeti da resi ovu situaciju u kojoj sam se nasao.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Ja sa agenticom nisam nikada imao problema jer je stvarno ljubazna i uvek me nazove i stvarno pokusava da pomogne.Videcemo sada hoce li uspeti da resi ovu situaciju u kojoj sam se nasao.
Ljubazni su oni, ali nisu bas efikasni sada i ne obavljaju posao kako treba. Moja vjerenica je bila na emergency listi 4 mjeseca i opet je otisla na brod nakon 7 mjeseci, tako da te emergency liste i nemaju efekta, jer su neozbiljni. Brane, ti si drugi department pa ne znam, ali znam provjereno da je takva situacija u restoranu, baru i kuhinji.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Moj department je kuhinja iako radim u Cambusi vodimo se pod kuhinjom i imam istu agenticu kao i momci sto rade u kuhinji.I ja cu sada da cekam 6 - 7 mjeseci dok moja devojka nedodje kuci pa da onda zajedno idemo na brod ako agentica ne uspe nesto da uradi i posalje me kod nje na brod ranije a ne 24 Aprila 15 dana pre nego sto ona treba da se vrati kuci

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ajde da ne idemo mnogo off-topic od naslova,ali moramo da se izjadamo i kazemo haahha

Ne razumem zasto toliko kuhinja ceka,odnosno nasi koji cekaju na poziv za istu,jer kuvara kao i cistaca za sada treba najvise. Bogte pa nasi cekaju po 6 meseci na prvi ugovor za kuvara,da ne pricam mi koji imamo par ugovora iza sebe. Ja da nisam urgiro da hocu ranije cekao bih,kao sto sam rekao, 4 meseca do sledeceg ugovora. eeeee, zasto toliko kada im treba brdo ljudi?

Evo cuo sam da su nase dve iz pastry-ja dale otkaz pre vremena ,iako im je ovo 4 ili 5i ugovor,jer devojkerade dnevno 16 sati,jer vec 2 meseca im fali osoblje za pastry, pa da li je moguce da ne mogu nekog naseg da dovedu ili nekog Fikusa,da ne kazem Indijanca (Indusa)  ?  :hmm: Koliko bi nasih htelo da ide da radi i kao mesar i kuvar,gledam po nekim sajtovima,i onda cekaju po 6 meseci...

Znam jednog momka koji je 7 meseci cekao prvi ugovor za 2nd pizza cook da bi ga negde u novembru 2014 najzad docekao i otisao na Royal. za tih 7 meseci koliko je cekao,mogao je vec da odradi jedan ugovor ili negde da ode na leto da odradi,da kazem,sezonu recimo u CG i da se super odmori i provdede pred odlazak u kantu/konzervu.ladju,ali naravno ne zna se,jer kao sto neko rece,sa njima se nikad ne zna..


Sto se tice onih zenskinja iz Napulja,ne kazem da nisu prijatne i kulturne,ali su jako neazurne i lenje.... Zar je moguce  da mi njih moramo da zovemo i molimo da nas oni sto pre salju? Pa mi smo tu zbog njih,njima da radimo,a ne oni zbog nas!? I da stvar bude gora,ako tako mogu da kazem, osoba sa kojom sam komunicirao prilikom odlaska na prvi ugovor nije ista kao sa odlaskom na drugi ugovor,takodje sad pred odlazak na treci opet mi nije ista agentica,nego neka nova,takodje se zove Giovanna. I sad moj mejl koji je bio upucen osobi broj dva,gde sam ih iznapusavao povodom promocija,kako se koja deli i na koji nacin,o aprajzalu, pala je u vodu jer ta zena vise nema veze sa nama,vec neka nova, takodje sa imenom Giovanna.... eto... Ne bih ni znao da me ta nova Giovanna nije pozvala pre 7 dana i rekla to i to.... Naravno o promociji ni reci... eto

A koliko sam cuo, 2017 (valjda izlazi potpuno nov brod),a u narednoj godini i do te 2017 5 brodova od Holland AMerican treba da stigne u Princessovu flotu.. sto po meni kazuje logickim zakljucivanjem da ce im trebati ljudi,odnosno da ce se traziti oni najsposobniji ,sa iskustvom,kao sto sam skoro video i cuo da su sada poceli sa primanjem nasih na min. poziciju Junior Waiter...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Princess polako ali sigurno propada, cilj im je da jos vise skresu plate, naprimaju jeftine radne snage npr. filipince, indijce, a naprimali su sada i dosta kineza, a njih nije prije bilo puno na brodu.

Kako onda objašnjavaš ovaj i slične oglase kojima vrvi Safe Cruise fb?


A što se tiče "laganog propadanja" Princess-a, kada se govori o Princessu, govori se o Carnivalu, jer vlasnik je isti, a petogodišnja povijest Carnival-ovih dionica ne ukazuje na nikakvo propadanje.



Naprotiv, Micky Arison, vlasnik Carnivala, a time i Princess-a, sa 7.1 bilionom dolara, još uvijek je najbogatiji čovjek Floride.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Kako onda objašnjavaš ovaj i slične oglase kojima vrvi Safe Cruise fb?

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>
<div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=761755040576799&id=157966527622323&substory_index=0" data-width="466"><div class="fb-xfbml-parse-ignore">Post by Safe Cruise Employment Agency.</div></div>


A što se tiče "laganog propadanja" Princess-a, kada se govori o Princessu, govori se o Carnivalu, jer vlasnik je isti, a petogodišnja povijest Carnival-ovih dionica ne ukazuje na nikakvo propadanje.



Naprotiv, Micky Arison, vlasnik Carnivala, a time i Princess-a, sa 7.1 bilionom dolara, još uvijek je najbogatiji čovjek Floride.


Da, Sefe u pravu si, ja se nisam dobro izrazio i nisam to pojasnio kako treba. Mislio sam da propadaju u smislu da gube povjerenje radnika i da su u poslednje vrijeme veoma lose ophode narocito prema nama iz bivse Juge, ima tu i dosta nase greske, mnogi nasi prave probleme, daju otkaze nakon 7 dana i slicno, ali ni njihov pristup nije sjajan. Prije svega moraju da rijese problem sa ovima u Napulju, jer su jako neozbiljni, mada mi i ne mozemo nista da uticemo na to. Ljudi koji su duze u kompaniji kazu mi da je dosta bolje bilo kada je kancelarija za ovu regiju bila u Svajcarskoj, rotacije su se odmah znale, odgovarali su na sva pitanja i resavali probleme. Uskoro nasih nece biti na Princess-u.
Naravno da Princess nikada nece propasti u finasijskom smislu, ipak su to velike i mocne kompanije, narocito Carnival korporacija.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 Mislio sam da propadaju u smislu da gube povjerenje radnika ...

Pazi, oni koji imaju soli u glavi nikada ne poklanjaju povjerenje nikome u ovoj industriji.
Dovoljno je da provedeš 7 dana na bilo kojem brodu bilo koje kompanije u ovoj industriji, i da ti bude jasno kako stvari funkcioniraju.
Povjerenje možeš imati prema čovjeku, ali nikada prema korporaciji.
Ja sam proveo par godina na Princessu. Nisam tom brand-u vjerovao prije zaposlenja, tokom zaposlenja, niti sada poslije zaposlenja.
Kao i sve druge korporacije, zadatak joj je da iscijede što više para od putnika i posade, uz što manji trošak.
Možeš raditi na jednoj od "cruise" kompanija 2-3 desetljeća, a kada zadnji puta napustiš gangway, nikoga neće biti briga, jer tvoja zamjena je već u tvojem krevetu.
Ova industrija je kao jureći tramvaj s početka prošlog stoljeća. Vozač neće usporiti ako se ti poželiš ukrcati. Eventualno će promatrati kako uskačeš na njega, i dok iskačeš, a dok si unutra, sjedi i šuti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Pazi, oni koji imaju soli u glavi nikada ne poklanjaju povjerenje nikome u ovoj industriji.
Dovoljno je da provedeš 7 dana na bilo kojem brodu bilo koje kompanije u ovoj industriji, i da ti bude jasno kako stvari funkcioniraju.
Povjerenje možeš imati prema čovjeku, ali nikada prema korporaciji.
Ja sam proveo par godina na Princessu. Nisam tom brand-u vjerovao prije zaposlenja, tokom zaposlenja, niti sada poslije zaposlenja.
Kao i sve druge korporacije, zadatak joj je da iscijede što više para od putnika i posade, uz što manji trošak.
Možeš raditi na jednoj od "cruise" kompanija 2-3 desetljeća, a kada zadnji puta napustiš gangway, nikoga neće biti briga, jer tvoja zamjena je već u tvojem krevetu.
Ova industrija je kao jureći tramvaj s početka stoljeća. Vozač neće usporiti ako se ti poželiš ukrcati. Eventualno će promatrati kako uskačeš na njega, i dok iskačeš, a dok si unutra, sjedi i šuti.
Sve si u pravu Sefe, mi smo za njih samo broj i nista vise. Kapitalizam je cudo. Neka barem samo rijese problem sa ovim rotacijama i ljudima u Napulju, a sto se tice posla nista nije tesko.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Dragi strpljivi buduci moreplovci, ima li novosti u ovom nasem departmanu, mrda li se imalo  oT spisak primljenih :airquotes: i nepozvanih?
Godinu i osam meseci je proslo od kada sam uradila vizu, medical, i cini se da cu ako nista medical morati da radim ponovo pre prvog ukrcaja, ako ga uopste bude, a i da nas je mnogo u istoj situaciji... :deda:

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Mene danas bas zvali i poslali mi ugovor...Star Princess 11. Nov,tamo sam osam dana kao na neku obuku pa onda se ukrcavam 22.Nov na neki drugi brod...mene vise interesuje ta obuka,sta im to znaci,prvi put to cujem da ima u Princessu  :???:

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Cestitam kolega! :plovim:
Meni su danas javili da se ne ukrcavam na isti Star princess 22.10. a i prosli put sam imala poziv za isti brod... Neko je ovde pisao o brodovima za obuku na kojima se provede neko vreme pa tek onda na definitivnu lokaciju, ali nema bar college na Princessu koliko znam...

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Ne znam stvarno o cemu se radi,i ja sam zatecen...pogotovu sto sam ja Bartender,i koliko znam za sada sam jedini koji ide tamo  -()-

Offline Aristolochia

  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
А u kojoj grupi si polagao, koja agencija? Prvi ugovor bartender? Bravo! :-))))'

Offline Zliigac

  • Registered
  • *
  • Posts: 109
    • View Profile
Hvala....SC je agencija,u frebruaru sam imao glavni.....imam druga koji je isto bartender i isto ga danas zvali ali on ide direktno na prod 13. Nov....pitao sam ove iz  agencije kazu da ja jedini idem,tako da sam u cudu i bas me zanima o cemu se tu radi,i zbog cega ja sve radim posebno i drugacije od drugih  -()-

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Ne znam stvarno o cemu se radi,i ja sam zatecen...pogotovu sto sam ja Bartender,i koliko znam za sada sam jedini koji ide tamo  -()-

Ja sam imala kolegu iz Kanade prvi ugovor kao bartender pa je isao na neki od brodova na obuku oko 15ak dana ali sad na koji nisam sigurna. Tako da, eto, da, desava se ali ocigledno samo za bartendere na prvom ugovoru. Mislim na ceo bar dept. Inace, bilo je i onih koji su dosli bez obuke pa su ili uradili sign off ili su nekako izmuvali medical off jer su ih urnisali ostali bartenderi.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.