Author Topic: Interview 12.January 2015, Zagreb  (Read 8354 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Interview 12.January 2015, Zagreb
« on: 07/January/2015 »
Postovanje mornari.
U nedjelju 12-tog imam interview u Zagrebu sa Seashefs koncesionarom. Nisam upoznat mnogo s uslovima rada .
Razgovor je za poziciju waitera. Iz Employment powera mi je receno da je fixna plata 900 eura + tips ( 300-500 ) .
Ugovor je na 9 mjeseci sa samo ,dvije sedmice godisnjeg odmora i dobra stvar ako sam shavatio dobro,u slucaju da prodjem na razgovoru,potisivanjem ugovora ili dobijam angazman odmah na pocetku sezone u mjesecu Martu ili idem u rezervu gdje bih bio placen za "lezanje" kod kuce u visine fixne plate.

Ako netko ima neka iskustva vezano za ovu temu i ako je zeljan za share,be my guest.
All the best.
Da fak I am doinn" on this place ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #1 on: 07/January/2015 »
Nema  teorije da ti placaju za "stand by".  :neceici:

Nema toga u cruise industriji. Osim ako si visoko rangirani oficir.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #2 on: 07/January/2015 »
Dobila sam i ja poziv, receno mi je da je plata za recepciju 1200 mislim eura i da je placen stand by takodje. Taman krenuh da postavljam temu sada.
Pominjao je i neki zagarantovan tips, te da dobijam datum ukracaja odmah ako prodjem intervju.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #3 on: 07/January/2015 »
Ja sam vec prosao intervju za njih u decembru u Beogradu. I regruter mi je isto rekao da je placen stand by. U teoriji lijepo zvuci, vidjecemo kako je u praksi. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #4 on: 07/January/2015 »
Citam ovdje na forumu da je jedna od losijih kompanija, pa me to malo kopka. A i znanje njemackog mi je malo zahrdjalo.
Da li neko zna kako izgleda intervju za ovu kompaniju, koliko je tesko proci itsl.
Takodje bi bilo od velike pomoci kad bi mi neko rekao koja se pitanja postavljaju za recepciju.
I koliko se ostaje na brodu, duzina ugovora, odmor?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #5 on: 07/January/2015 »
Citam ovdje na forumu da je jedna od losijih kompanija, pa me to malo kopka. A i znanje njemackog mi je malo zahrdjalo.
Da li neko zna kako izgleda intervju za ovu kompaniju, koliko je tesko proci itsl.
Takodje bi bilo od velike pomoci kad bi mi neko rekao koja se pitanja postavljaju za recepciju.
I koliko se ostaje na brodu, duzina ugovora, odmor?
Ja sam vec vise puta napisao i uslove i kako izgleda intervju, trebas samo da citas forum. +U+ Evo ti ovdje http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=9368.0
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #6 on: 07/January/2015 »
Ma ja izgleda hocu da procitam sta trebam da radim ocigledno.
Iznenadio me poziv danas i pokusavam da odlucimd a li da idem, ili da cekam NCL na kojemu sam dobila posao.
A to ocigledno necu ovdje naci :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #7 on: 07/January/2015 »
Ma ja izgleda hocu da procitam sta trebam da radim ocigledno.
Iznenadio me poziv danas i pokusavam da odlucimd a li da idem, ili da cekam NCL na kojemu sam dobila posao.
A to ocigledno necu ovdje naci :)
Otidji na intervju, i ko te prvi pozove tamo idi. Nemas sta da izgubis ako odes na intervju. Ja sam dobio posao za 3 kompanije, pa cekam ko me prvi pozove.  :plovim:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #8 on: 07/January/2015 »
Ja sam vise za onu opciju ko vise ponudi, a za sada Seachefs prednjaci, barem ono sto su rekli iz EP.
Pa razbi glavu trazeci informacije i odlucujuci.
Ali svakako mislim da cu otici.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #9 on: 07/January/2015 »
Ja sam vise za onu opciju ko vise ponudi, a za sada Seachefs prednjaci, barem ono sto su rekli iz EP.
Pa razbi glavu trazeci informacije i odlucujuci.
Ali svakako mislim da cu otici.
I ja sam za varijantu ko vise ponudi. Ali nekada mozes da cekas ukrcaj i godinu dana zbog tih sto vise nude. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #10 on: 07/January/2015 »
A sto se toga tice, bar su mi rekli za Seachefs da dobijam datum ukrcaja odmah kad prodjem(ako prodjem)  i to za stand by zvuci bas super.
A sve su sanse da ja stvarno ne mogu vise cekati, ne znam ni zasto su me za oco zvali kad sam vec dobila posao.  :???:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #11 on: 07/January/2015 »
A sto se toga tice, bar su mi rekli za Seachefs da dobijam datum ukrcaja odmah kad prodjem(ako prodjem)  i to za stand by zvuci bas super.
A sve su sanse da ja stvarno ne mogu vise cekati, ne znam ni zasto su me za oco zvali kad sam vec dobila posao.  :???:
Pa to da ces dobiti odmah datum i nisam bas siguran, ja sam pocetkom decembra prosao intervju i nista do danas, nikada se ne zna sa tim rijecnim kompanijama, nekada se ceka i godinu dana. Ne vjerujem za placeni stand by, jer bi se tako desavala situacija da kandidat lezi kuci nekoliko mjeseci i prima pare i onda kada ga zovnu on se ne ukrca, a oni mu vec dali 2000 eura, po meni to je sarena laza. :D A zvali su te jer si se raspitivala kod njih za recepciju i rekli su ti da ce te pozvati ako im izleti neki intervju, to sam procitao iz tvojih ranijih komentara.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Diane

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #12 on: 07/January/2015 »
Nema sta, sad mi je sve jasno.  :party:
Otici i na ovaj intervju, pa ko prvi njemu djevojka :)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #13 on: 07/January/2015 »
Nema sta, sad mi je sve jasno.  :party:
Otici i na ovaj intervju, pa ko prvi njemu djevojka :)
I ja mislim da je tako bolje. Uvijek treba imati vise opcija. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jejaa87

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #14 on: 08/January/2015 »
Pozdrav
Ja sam imala finalni intervju sa Seachefs-om pocetkom decembra u Beogradu i prosla sam :-D
Agencija mi je rekla da je plata konobara 870e + tips
U jednom od mailova su rekli da spremim pare za vizu, medikal, i troskove agencije, da ce neki dobiti ugovor odmah za ukrcaj u martu, a ostatak ce biti najvise 3 meseca na stand by i primati platu za to vreme, i meni to zvuci nelogično ali tako rekose, pa cemo videti. Iz agencije su mi jor rekli da oni krajem januara i pocetkom februara prave tacan plan i program kruzeva i da onda salju ugovore.
Sto se tice samog intervjua ja sam bila prezadovoljna. Covek je bio jako ljubazan, pitao me je zasto zelim na brod, koje imam iskustvo, da li bi mi bio problem da radim sa starim ljudima... Uglavnom sam ja pricala ;-) nije me propitivao nista u vezi hrane i pica... Uglavnom sam stekla utisak da (kao sto sam i procitala negde na forumu), bitan im je personality, osmeh, pa onda iskustvo. Naime ja ne znam nemacki (posle 10 godina ucenja u skoli :-() a da on to nije ni pominjao niti ga je zanimalo...
Nadam se da sam malo pomogla, pitajte jos nesto ako znam rado cu odgovoriti :-)