Author Topic: Interview 12.January 2015, Zagreb  (Read 8355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #15 on: 08/January/2015 »
Znaci sa tim stand by-em ti regularno mozes dobiti posao, ukrcati se i raditi par mjeseci na drugoj kompaniji, a ovamo primati platu, i kad te pozovu jednostavno ih ignorisati, ili im reci da nisi u mogucnosti da se ukrcas??

Meni to nema nikakvog smisla...

Ajmo onda svi aplicirati, otici na stand by i dobiti par mjeseci platu na guzove oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #16 on: 08/January/2015 »
Baš.

Kažu na webu da nude "working environment which is as sophisticated as it is exciting".

WOW  +U+

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #17 on: 08/January/2015 »
Naravno da nema smisla da ladis muda i da primas evrice ,ali je koncept fenomenalan  :run: .
Ima li neka pozitivna strana Seashef, (morskih sefova ) :D ?
Kako mi je neka pticurina sapnula na oko,njima je u interesu da dobijemo ugovor jer time uzimaju odredjeni procenat a samim time  idejni koncept stand-by primanja evrica dolazi do primjene  :???: .
Anyway interview je za 4 dana pa cemo vidjeti sta kazu Morski sefovi  :D .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Jejaa87

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #18 on: 12/January/2015 »
Srecano svima, javite utiske i kako ste prosli!  :-))))'

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #19 on: 12/January/2015 »
Pozdrav svim Juznim Slavenima  :D . Boginja zime kod Slavena je Morana .
Danas nazalost nisam prisustvovao interview ispred Seashefs u Zagrebu. Auto mi krepalo pred granicu s Hrvatskom  :neee: .
Ali sam  ovih sati bio u kontaktu s par ljudi koji su odradili interview,te bih rekao sljedece :
-prva na redu je bila pripadnica ljepseg spola za sad nepoznatog identiteta koja je izasla nakon 3-4 min te je rekla : "ne vjerujem" ,naime,regruter ju je upitao,
"govoris li njemacki " ? ,odgovorila je "ne",rekao joj je "pa kako mislis raditi s njemackim gostima" . Djevojka je time zavrsila razgovor.
-da ne duljim,sve aplikante koju su govorili njemacki jezik su primili a raju koja govori samo engleski jezik su stavili na "stand by" aranzman  :rolleyes: ....sto bi znacilo,niste primljeni.
-ova Seashefs fazon mi se nije svidjao od pocetka,treba izbjegavati ovakve seme,koncesionari,prebacivanje iz ruke u ruku.
-na interview je bilo 30-ak ljudi .
Thats all folks. :uzdravlje:
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline London girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
  • Veni, Vidi, Vici
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #20 on: 13/January/2015 »
Hvala puno na info. Ovo je bas od velike pomoci.Dobro je da nisam otisla.

Nije bas fer ni od strane agencije da dovlaci ljude iz raznih krajeva iako znaju da ne govore Nemacki.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #21 on: 13/January/2015 »
Upravo to.
Iako sam u vise navrata upitao gospodu iz Employment Power-a,da li gospoda iz Seashefs trazi poznavanje,njemackog jezika ,rekli su ,NE.
Mislim da sam na adresu EP-a ,poslao 10-ak email-ova ,na upit,traze li poznavanje njemackog . Naravno nisu odgovorili.
Bilo im je u interesu da regruterima ponude dovoljan broj kandidata i da opravdaju poziciju vodece recruiting agencije u regionu.
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #22 on: 13/January/2015 »
Kolge pomorci,

moj prijatelj je bio na razgovoru jučer. Imao je znanje njemačkog jezika i u razgovoru sa djelatnicima EP-a su mu rekli da mu je njemački i više nego potreban za ovu kompaniju, no oni nisu samo riječna kompanija i zato i stavljaju ljude na stand by. Postoji mogucnost ukrcaja na oceanske brodove na kojima nije potreban njemacki jezik tako da nije bilo uzaludno otici na taj razgovor.

Činjenica je da za sve kompanije koje plove rjekama traže njemacki jezik i to pise svuda i po forumima i to naglasavaju i iz kompanije.

Njemu su rekli da ce danas dobiti info dali ce se ukrcavat odmah ili ce biti na stand by-u, ali po njegovoj prici na razgovoru skoro nitko nije znao njemacki jezik tako da vjerujem da za to postoji i razlog.

Pozdrav i sretno sa novim razgovorima!

Offline Jejaa87

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #23 on: 13/January/2015 »
Ali ja sam prosla samo sa znanjem engleskog!! Jer onu rade i sa kompanijama koje imaju americke turiste.
Tako da mislim da agencija nije kriva, vec da im mozda vise ne trebaju ljudi samo sa znanjem engleskog, pa je to bio najlakši način da ih otkace!  :rolleyes:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #24 on: 13/January/2015 »
very sophisticated and exciting  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #25 on: 13/January/2015 »
Nisi prosao dok ne dobijes datum ukrcaja. To sto te Seachefs stave on hold nista ne znaci, njima trebaju pre svega oni sa znanjem nemackog. Kuvari mogu da prodju i sa engleskim, nisu u direktnom kontaktu sa gostima.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #26 on: 13/January/2015 »
Ali ja sam prosla samo sa znanjem engleskog!! Jer onu rade i sa kompanijama koje imaju americke turiste.
Tako da mislim da agencija nije kriva, vec da im mozda vise ne trebaju ljudi samo sa znanjem engleskog, pa je to bio najlakši način da ih otkace!  :rolleyes:
Kao sto je rekao Rass Kass, niko nije prosao dok ne dobije datum ukrcaja. I ja sam ''prosao'' intervju za Seachef, ali nista to ne vazi dok ne dobijes datum ukrcaja. Zato sam aplicirao i prosao intervju za jos dvije kompanije. ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jejaa87

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #27 on: 13/January/2015 »
Pa znam ja to,  ali ovi nisu ni "prosli", razumete poentu!?!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #28 on: 13/January/2015 »
Pa znam ja to,  ali ovi nisu ni "prosli", razumete poentu!?!
Prosli su i juce mnogi samo sa engleskim. Imas pregrst komentara na forumu, gdje su ljudi prosli za ovu kompaniju samo sa engleskim i nikada nisu pozvani. I ja sam ''prosao'' intervju, ali ne polazem bas nade u ove, jer me nisu bas ohrabrili komentari ljudi koji su bili prosle i prethodnih godina na intervjuu i ''prosli''. To ti je poenta svega.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Jejaa87

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Interview 12.January 2015,Zabreb
« Reply #29 on: 13/January/2015 »
Decko je napisao, da su oni sto pricaju nemacki svi prosli, a oni koji znaju samo engleski ne! Covek je pitao devojku zasto si dosla ako ne znas nemacki kad su turisti nemci. Ja sam to komentarisala sto je on napisao!