Author Topic: Friseur na brodu - zarada/vrijeme/privilegije/ostalo  (Read 2975 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TutaBugarin

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Eh ovako,

Imam prijatelja koji trenutno završava frizersku školu u Bosni (Sarajevo). Kao i svaki "zanatlija" održavaju mu se praktične nastave i predavanja vanškolska. U školi imaju engleski i njemački jezik obavezan. Pošto se meni, čitajući forum, dojmio rad na brodu kao izvrsna prilika za Balkansku besposličarsku gamad da ih dovede u red i da one normalnije dotjera, želio bih vas pitati neka pitanja. Dakle, ako bi mogli da odgovore ili CEO(Šef) ili neko ko je radio taj posao.

 Kolika je zarada frizera na kruzeru, zavisno od sati?
 Koliko za jedan sasvim normalan radni dan na brodu može zaraditi u frizeraju (tips+usluga)?
Imaju li frizeri na brodu svoj cjenovnik usluga ili se gosti džabaluka šišaju (što mi ne zvuči logično) pa im firma plaća mjesečno ugovoreni iznos?
 Da li, recimo, frizeri imaju neko slobodno vrijeme?
 Da li, naprimjer, ako krenu da izađu na nekom portu van, a priđe im mušterija i traži da mu se recimo skrati soluf ili da mu šiške popravi štajaznam, on ima pravo reći ne? Dakle, impliciram na ovo. Da li frizeri prestaju raditi kada se dolazi na port?
Da li frizeri imaju privilegije staffa ili crewa? Gdje im je zabranjeno boraviti?


Pročitao sam da im se plaćaju letovi, a vidim da se većinom samo staffovima plaća let. Međutim, frizer mi ne liči na staffa, al' ne znam možda griješim. Ispravite me.


Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
ajme... de procitaj malo po forumu (ili jos bolje nek prijatelj procita)...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline TutaBugarin

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
ajme... de procitaj malo po forumu (ili jos bolje nek prijatelj procita)...


Kucam search "frizer" - Nothing found. Mislio sam da je ovako pametnije da sve saspem u jedno nego da pojedinačno tražim, i ako uopšte nađem išta.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Kucam search "frizer" - Nothing found.

Kucaj sa glavne stranice foruma i naći ćeš.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)