Author Topic: Cabin Steward Apliciranje.  (Read 2132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Taivass

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Cabin Steward Apliciranje.
« on: 14/January/2015 »
Zdravo, pošto već dugo čekam za glavni interview za Floor Supervisor na Carnivalu, bio sam se javio Safe Cruises, i sa istim CVjem su mi predložili ACAT. Tu poziciju neću jer sada u hotelu gdje radim, moja je pozicija je sličnija Cabin Stewardu. Ima li šanse da dobijem tu poziciju direktno preko recruitmenta ili ipak moram da krenem kao ACAT. Plata je ipak mala, 820$, i na 6 mjeseci kada se oduzmu svi troškovi, ne bih zaradio nešto mnogo više nego što sada zaradim u 6 mjeseci.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Cabin Steward Apliciranje.
« Reply #1 on: 14/January/2015 »
Zdravo, pošto već dugo čekam za glavni interview za Floor Supervisor na Carnivalu, bio sam se javio Safe Cruises, i sa istim CVjem su mi predložili ACAT. Tu poziciju neću jer sada u hotelu gdje radim, moja je pozicija je sličnija Cabin Stewardu. Ima li šanse da dobijem tu poziciju direktno preko recruitmenta ili ipak moram da krenem kao ACAT. Plata je ipak mala, 820$, i na 6 mjeseci kada se oduzmu svi troškovi, ne bih zaradio nešto mnogo više nego što sada zaradim u 6 mjeseci.

Znam mnogo ljudi koji su otisli na Assistant Cabin Steward prvi ugovor, tako da je moguce, ali vjerovatno ovisi od kompanije i agencije...

Isto, potraznja je velika za entry level pozicijama, jer se rijetko ko zadrzava dugo na tim pozicijama, tako da ces brze i lakse otici kao ACAT, ali ako vec imas posao, znaci da ti se ne zuri, ne znam zasto se limitiras na Princess i Carnival, imas stotine kompanija, rijecne brodove, razlicite opcije, salji CV, apliciraj, registruj se na sajtovima, pa ko te prije pozove na intervju tamo idi...

Ako želiš tu poziciju, potrudi se, istrazuj, surfaj, kontaktiraj, prati oglase, otvorene pozicije, i sigurno ces uspjeti...

A opet ako ti se ide odavde sto prije, idi kao ACAT, dobit ces ukrcaj jako brzo, i ako si sposoban, jako brzo ces i napredovati...

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Cabin Steward Apliciranje.
« Reply #2 on: 14/January/2015 »
Na Princess nikada neces otici direktno kao Cabin Steward nego moras ici kao ACAT a promociju u Cabin Stewarda je veoma tesko dobiti posto oni to na Princess-u rade drugacije.Kada vide da ce im trebati Cabin Steward oni organizuju na odredjenom brodu trening koji traje 15 dana.Odaberu se najbolji iz ACATa i posalju na trening koji se uglavnom odrzava za vreme tvoje pauze od 3 sata svaki dan.Imas teoriju i praksu da bi na kraju svega toga imao zavrsni test.Ko prodje dobija diplomu i cim se na nekom od brodova oslobodi mjesto Cabin Stewarda ti dobijas promociju.Ako odes kuci i nisi prebacen u Cabin Stewarda to znaci da sledeci ugovor automacki te salju za Cabin Stewarda.Ovo znam jer su organizovali ovaj trening na Islandu iz razloga sto Island sada ide na Dray Dock i prosiruje se i dodaje se jos soba pa ce im trebati jos Cabin Stewarda.Dva momka iz Srbije su odradila trening i sada cekaju da se oslobodi mesto pa da ih prebace.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Cabin Steward Apliciranje.
« Reply #3 on: 14/January/2015 »
Ovo je tacno sto Brane kaze... a i znam koja su to dva momka,doduse znam za jedno  :yahoo:

Neki su cekali i 5 godina da bi postali Cabin Stw....

Jedan nas je bio samnom na Emeraldu decembra 2013, 5 ugovora ima iza sebe i dalje je ACAT, i udari neki zemljotres, po toj divnoj zemlji nerazvijenih ljudi, Filipinima, njegov cimer inace SRS ode kuci ,morao je zbog nesrece i njega supervizor postavi ,unapredi na njegovo mesto... I posalju ga na Royal... Eto cista sreca,da kazem

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Cabin Steward Apliciranje.
« Reply #4 on: 09/April/2016 »
za moja dva ugovora promociju iz acat u srs je dobilo 2-3 momka samo....mnogo ljudi znam koji rade u akomodejsnu po desetak godina i jos nisu srs, jako slabo idu promocije u tom pravcu, prvenstveno jer ima filipinaca koji i posle 60e godine rade i dalje kao srs, kad se jednom domognu srs rade do smrti...
bas mi je upecatljiva bila jedna bakica koja je jadna morala da placa part time da joj neko na kraju radnog dana gura trolu sa stvarima jer ona ne moze...i tako dodje pola sata na pauzu u mess da jede i pre nego pocne da jede zaspi kao top