Author Topic: Dupla viza i odmor u americi.  (Read 7607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online triki

  • Registered
  • *
  • Posts: 143
    • View Profile
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #15 on: 18/January/2015 »
hvala vam ljudi na svim ovim korisnim informacijama!! Dobro je da znam da postoje opcije, nadam se da su se i drugi ljudi koji citaju forum intersirali za ove stvari pa smo pomogli i drugima. Bash mi je drago da ovako funkcionishe ovaj forum. Prva prilika kad napravim paypal uplatim donaciju za forum. Pozdrav svima

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #16 on: 26/February/2015 »
Pitanje za veterane i Sefa, mada nema veze sa topicom niti sa odmorom poslije ugovora, ali nisam uspio pronaci na forumu konkretan topic.
Imam B1B2 i planiram otputovati malo do prijatelja u Ameriku, pa kontam da li postoji neki uslov koji bi mi postavljala carina ili imigraciono, na aerodromu prilikom dolaska u USA, ili eventualno kod nas prilikom odlaska? Pretpostavljam da bi me eventualno pitali gdje idem, adresa, kod koga, na koji period, i eventualno koliko novca nosim kod sebe. Ako neko ima ovakvo iskustvo, molio bih za konkretan savjet. Konkretno me zanima koliko bi novca morao da prikazem, ili da kazem da posjedujem. Hvala i pozdrav svima
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #17 on: 11/June/2016 »
Carnival ne radi probleme za sign off na B1/2 info iz prve ruke...
Za RCL ne znam. Mene zanima obrnuta situacija, dakle ja bih prvo boravila u Louisiani sa B2 vizom, a nakon toga isla na ukrcaj na Floridu. Zna li neko da li rade probleme oko toga? Mada crnogorci uvijek nesto iskomplikuju... Ovaj prijatelj kod kog planiram da podjem zivi i radi tamo, ima zeleni karton. Naravno poslao bi mi pozivno pismo i u LA bih boravila od 25.06-06-07, zatim bih otisla 2 dana kod prijateljice u Miami i 09.07. na brod..

Koliko sam uspjela da pronadjem na netu, moguce je aplicirati za dual visu ali kao sto rekoh crnogorci uvijek nesto iskomplikuju pa sam skepticna, dajte info ako neko zna :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #18 on: 11/June/2016 »
Kakve veze Crnogorci imaju sa time... -()-
Američka administracija suvereno odlučuje o tvojoj vizi za američku teritoriju.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #19 on: 11/June/2016 »
Ako udjes na B1 vizu i zelis dase ukrcas na brod,moras prvo izaci iz USA , tipa odes u Meksiko,pa zatim opet udjes u USA ali sa C1 vizom!! Provereno! jer ti sa tom turistickom vizom se vodis da si i dalje u USA. oni moraju tebe negde da "odjave" da si izasla iz Amerike.... Dok sa C1/D kako je i samo ime kaze,tranzitna pomorska,je samo da udjes u USA i sutra si vec na brodu....

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #20 on: 11/June/2016 »
Istina.
Što pre kontaktiraj crew office na svom budućem brodu da vidiš da li mogu da ti izađu u susret i urade obrnutu stvar od one koju rade na sign-offu - da se ukrcaš kao turista, napustiš Ameriku na brodu sa B2 vizom i onda na brodu pređeš na C1/D i zatim u narednoj američkoj luci prođeš imigraciju kao crew member. Međutim, ako ti je prvi ugovor, pitanje je koliko će blagonaklono da gledaju na tvoju "komplikaciju situacije". U tom slučaju najbezbolnija varijanta je kratak izlet do Meksika, kao što preporučuje pspman.
U svakom slučaju moraš izaći iz Amerike sa vizom na koju si ušla (turistička) i zatim ući sa tranzitno-pomorskom da bi mogla da radiš na brodu.

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #21 on: 12/June/2016 »
hvala vam puno na brzim informacijama!!!!!

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #22 on: 16/June/2016 »
Trenutno nisam u situaciji da mogu napravit izlet do Meksika prije ukrcaja na brod pa cu to odloziti za kraj ugovora. Kompanija nije htjela da se izlaze tom riziku s obzirom da mi je prvi ugovor ali su rekli da ova druga varijanta dolazi u obzir. Dobila sam dual visu bez problema i o jednom trosku!!! Hvala na pomoci :)

Offline moana31

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Disney Cruise Line
  • Recruitment Agency: Employment Power
  • Job Title: Guest Services Host
Re: Dupla viza i odmor u americi.
« Reply #23 on: 24/December/2018 »
Druže, nisi ni ti bas 100% u pravu. Evo recimo, Disney Cruise Line dozvoljava putovanje i iskrcaj kao gost bez ikakvih problema ako imaš B1/B2, i još ti pomjere kartu za datum koji ti želiš, ukoliko to najaviš 15 sedmica ranije, da se mogu organizovati. Čak imaš i mogućnost izbora sa kojeg aerodroma poslije svog ostanka u USA želiš da ideš kući, a pokriveno je prilično - New York, Orlando, Miami, Las Vegas, LA, San Fran, i još nekoliko njih. Ukoliko je na primjer tvoj sign off 1. decembra a ti želiš da ideš kući 20. decembra, ako bude trebalo doplatiti cijenu karte, javiće ti se na vrijeme i pitaju te da li se slažeš, jer je u tom periodu godine uvijek skuplje, naravno.

 Za DCL: znam da ti mogu promjenit datum povratne karte ali jel istina da ako imas b1b2 vizu, ukrcao si se medjutim na C1/D i zelis ostat u orlandu par dana nakon iskrcaja s broda (iskrcaj je u Port Canaveralu), moras taj dan odletit iz SAD-a u recimo Meksiko i vratit se na B1/B2 vizi? Koliko je to komplicirana procedura? jel netko to vec radio? dobra stvar je ako radis za Disney dobijes besplatne ulaze u parkove i 50% popusta na Disney hotelski smjestaj, bilo bi steta to ne vidjeti kad ti kompanija daje takvu beneficiju, a vec si tamo blizu. (port Canaveral- Orlando gdje je najveci Disney world: 45 min voznje)