Author Topic: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...  (Read 16909 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
pozdrav svima

Sefe dali mozes da mi kazes ili neko drugi ko zna, sta se desava u slucaju neke ozbiljnije povrede na brodu?
da dodje do hospitalizacije ili operacije??
sta tad??
dali oni placaju te troskove, dali daju odstetu itd?
nisam nigdje naisao na te informacije.

btw dobio sam poziv za ljekarski i idem tj idemo i ja i supruga sad u petak da ga radimo

pozdrav

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #1 on: 05/November/2009 »
Ciao Dino!

Ovo je samo za Carnival, jer ne znam kako je na drugim kompanijama.
Ako ti dodje do neke blaze nezgode npr. napuknuce i ako te to sprecava u radu, posalju te doma na njihov trosak, lijecis se kod Carnivalovog doktora kuci i on im mora mjesecno slati izvjestaje o tvom medicalu, a Carnival ti cijelo to vrijeme isplacuje novac.
E sad za nesto jace ne znam.
Kod mene je bio  slucaj da je jedan sobar dobio jake bolove u trbuhu, povracao je nije mogao ustati iz kreveta, pa su ga hospitalizirali u St. martinu, tamo je bio oko 2 tjedna.
Ustanovili su mu da mu je pukao neki organ i da je mogao umrijet da ga prije nisu hospitalizirali.
Nakon 2 tj. dosao je na brod, pokupio svoje stvari i otisao doma.
Cula sam od drugih da mu kompanija sve placa, ali nisam 100% sigurna.

Offline Dino82

  • Registered
  • *
  • Posts: 286
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #2 on: 05/November/2009 »
Luna, hvala na odgovoru.
a i mi idemo preko Carnivala.
tak da mi tvoje informacije dobro dodju, jer nigdje na forumu nisam nasao da pise sta i tome.
i ti si u Carnivalu ili??
koja pozicija?
takodjer sam cuo da je jedan momak imao vecu povredu kicme i dobio je obestecenje.
dzaba pare, zdravlje nemoze nista da plati.
al, kao sad je bolje i oni ga zvali da se vrati i ide opet.
vidio sam i njegov post ovdje negdje na forumu, robizivinice, tak nesto, a znam momka i licno mada nisam snjim pricao o temi brodova
pozz

Offline Tetka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #3 on: 07/January/2010 »
U toj životnoj trci za materijalnim, neki se ljudi razbole.
Mnogi od njih uspiju ozdraviti a oni koji nažalost nisu imali tu sreću danas počivaju u miru.
Slučaj mog jako dobrog prijatelja sa Carnivala nažalost nije završio dobro.
Bio je jedna divna i vesela osoba, veliki prijatelj i jako društven tip. Uvijek nasmijan i raspoložen i uvijek je dijelio curama komplimente, zbog čega su ga svi gotivili. Sve je počelo kao neka lagana viroza. U jako kratkom vremenu naglo je počeo i gubiti kilograme, nije mogao jesti, imunitet mu je totalno oslabio i nitko nije znao šta se s njim dešava. Žalio se da se ne osjeća baš dobro i stvarno nije ni izgledao dobro.
To mu je bila čini  mi se jubilarna deseta godina rada na Carnivalu, mada je i prije navigao na cargo brodovima.
Tada je imao 42god. Kroz sve te godine rada na brodu riješio si je stambenu i materijalnu situaciju i zaradio dovoljno da se skine s broda i nastavi živjeti i uživati u svojim plodovima rada. Nije se nikad ženio, nije imao djece, kod kuće je imao samo majku.
Da se vratim na njegovu virozu, koja nije bila viroza naravno, nego tko zna šta.
Nakon što mu terapija na brodu nije pomogla, iskrcali su ga na kopno u Mexico gdje je bio hospitaliziran dva tjedna i nakon toga prebačen doma u bolnicu u Splitu, te drugi dan u Zagreb u bolnicu gdje je ležao mjesec dana.
Više nije mogao ni stajati ni jesti samo je ležao i primao terapije koje mu nisu pomagale.
Čovjek se doslovno sušio, požutio u licu i nije više mogao ni pričati. Dijagnoza, hepatitis c i karcinom pluča koji je jako brzo metastazirao.
Pušten je iz bolnice i prebačen nazad kući u Split jer mu doktori više nisu mogli pomoći. Ubrzo nakon toga je preminuo.
Kompanija je platila njegovu hospitalizaciju u Mexicu i avionsku kartu do Splita.
Te zadnje dane posječivala sam ga svakodnevno u bolnici u Zagrebu, i sječam se da je rekao kako če pisati mail kompaniji i tražiti ih naknadu ili odštetu, ali nažalost nije to doživio.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #4 on: 07/January/2010 »
Za karcinom pluća se ne može od kompanije odšteta dobiti, za krivu dijagnozu može, ... mada u mojem slučaju nisu štedjeli, dogovorili su mi MRI u Port Canaveralu za vrlo kratko vrijeme (besplatno), a bio sam tada sitna riba. Cijena pregleda U Hr je oko 3.000 kn, a na red se čeka i mjesecima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #5 on: 07/January/2010 »
a u slucaju da, recemo ja vec imam neku dijagnozu, skoliza , to je kao ono kriva kicma ali ne primjetno skroz, dok su na medical napisali da je sve ok, e sad u slucaju neke nezgode da li ce to biti problem?
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #6 on: 07/January/2010 »
Ja sam operisala skoliozu prije 15god..tad su mi ugradili tanku sipku (nesto kao igla) duz kicme i od tad je sve ok,ne smeta mi,tj ne osjecam je uopste,kicma mi se odavno ispravila. Moze li to biti problem na ljekarskom? Mozda je malo off topic,ali pomenuste skoliozu,pa da pitam. :)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #7 on: 07/January/2010 »
a u slucaju da, recemo ja vec imam neku dijagnozu, skoliza , to je kao ono kriva kicma ali ne primjetno skroz, dok su na medical napisali da je sve ok, e sad u slucaju neke nezgode da li ce to biti problem?
imam i ja skoliozu ali cim ti pise na medical da je sve ok sve je ok
nebi trebalo bit problema ni  u slucaju nezgode
cim si prosao lijecnicki

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #8 on: 07/January/2010 »
Ja sam operisala skoliozu prije 15god..tad su mi ugradili tanku sipku (nesto kao igla) duz kicme i od tad je sve ok,ne smeta mi,tj ne osjecam je uopste,kicma mi se odavno ispravila. Moze li to biti problem na ljekarskom? Mozda je malo off topic,ali pomenuste skoliozu,pa da pitam. :)

Hoćeš reći da ti šipku još nisu izvadili?  ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #9 on: 07/January/2010 »
Haha,ne,nisu. :) Nema potrebe da se vadi,ne osjecam je,a i dr tada je rekao da mi nece smetati uopste,za obavljanje bilo kojeg posla. :) Pitanje je koliko ce to moci proci na ljekarskom? :D Inace planiram na intervju sad u januaru.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #10 on: 09/January/2010 »
Haha,ne,nisu. :) Nema potrebe da se vadi,ne osjecam je,a i dr tada je rekao da mi nece smetati uopste,za obavljanje bilo kojeg posla. :)
Pitanje je koliko ce to moci proci na ljekarskom? :D Inace planiram na intervju sad u januaru.

U potpunoj si milosti onoga tko će ti izdavati potvrdu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Atlantida

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Odg: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #11 on: 09/January/2010 »
Znaci u milosti i nemilosti doktora,a? U svakom slucaju cu pokusati,ne odustajem lako. :D

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #12 on: 15/August/2013 »
Hm.. Je li prosao ovaj sa sipkom?  :hmm:
audaces fortuna iuvat

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Povrede na brodu, obolijevanja, lijecenje ...
« Reply #13 on: 15/August/2013 »
Hm.. Je li prosao ovaj sa sipkom?  :hmm:

šta reći ... koju posluku porati ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)