Author Topic: crew member; Utility Cleaner, ACAT, Deck Attendant, [Princess Cruises]  (Read 2273 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: crew member      
Država:  Makedonija
Spol:  M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: UTCL (officer stw, hospital stw), ACAT, Deck Attendant


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
 Putem Interneta. Vidio sam video oglas na Facebooku s velikim brodovima i egzotičnim mjestima i pao sam na to foru

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Dobra plaća u posjetu egzotičnih mjesta koja nisam mogao ni sanjati dobrih strana i stjecanje novih prijatelja iz cijelog svijeta

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
prijaviо sam se preko Kouzon agencije u 2008. godini.
oni su jedini nudili rad na brodu u tom trenutku bar ja sam taka mislio i nisam se ni potrudio da trazim druge agencije jer sam samo voleo sta pre ići .

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za poziciju buffet steward na Princess Cruises  jer to je najbolji položaj za koji možete se prijaviti dobra plaća lak posao dobar tips tako su mi rekli iz kouzona

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Mnogo kratkih 10 minuta.
Napraviо sam dobаr set-up na stolu u skladu sa zahtjevima, ali me kasnije uhvatila nervozna i nisam mogao odgovoriti na pitanja.
Zbog toga mi je je gospodin Sorbi ponudio pozicija utility cleaner .Situacija je bila "take utcl or leave". Zato i sam prihvatio otići kao utcl.
U isti trenutak potpisao sam ugovor i za mesec dana vec sam bio na brodu.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Platio sam 350€ agencijske provizije Kouzon, 141 dolara za američke vize, liječnički pregled 110 eura putnih troškova od mog grada do Skoplja tijekom vježbanja i dobivanja vize i liječničkog pregleda.
troškovi za prtljagu oko 100 eura i 100 dolara za svaku slucaj do prve plate. Dakle, ukupno oko 700-750 eura. Princess Cruises mi je platio avionsku kartu.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam imao mnogo vremena se spremiti jer sam za mesec dana vec trebao biti na brodu.
Bio sam veoma sretan i uzbuđen i vreme je proslo veoma brzo. Poneo sam 10 pari gaćica 10 majice 10 pari čarapa kupaonske, toaletne krema za zaštitu od sunca i više.
100 dolara za svaku slucaj do prve plate.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Bio sam kao izgubljen, kabina je bila na sredini broda deck 2, radno mjesto deck 3 naprijed, kantina na deck 5 na krmi.
Dnevni trening prvih tjedan dana u crew bar na deck 8 naprijed. Imao sam tjedan dana se snaći.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Ne mislim da je kompanija zasluzna koliko je bio zasluzan moj supervisor i 2-3 dobre kolege koji su mi pomogli jako dobro se prilagoditi na radno mjesto

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da Imao sam dobrog supervisora i 2-3 dobre kolege i dosta nasih iz ex yu koji su mi pomogli jako dobro se prilagoditi na životu na brodu

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Početak je bio vrlo težak, ali s vremenom sam se navikao na to ograničenje. Ipak to je brod, a ja sam običan radnik

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
650 $ nije jako dobra plaća pa sam morao raditi drugi posao - posao sa strane da biste dobili još 500-600$, a ja sam imao sreču raditi kao Officer STW i uzimajući pogodnostima oficira za čišćenje njihove sobe.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
svakako ja sam dobio promociju na kraju mog drugog ugovora u aprajzalu, ali kompanija je odbila jer nije bilo slobodnih radnih mjesta u tom trenutku.
Treći ugovor opet sam dobio promociju u aprajzalu i kompanija je konačno prihvatila. Samo treba biti uporan.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Vrlo dobro. bilo je mnogo ljudi iz ex yu imao je mnogu balcan party u crew bar i mnogu cabin party

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Tu su sve vrste ljudi kao i svuda, a najgore su Indijci i Filipinci sa svaka čast na nekoliko iznimkama

  • Kako biste opisali putnike?
Imao sam kontakt s putnicima u mojem 4. i 5. ugovoru.
Među putnicima je bilo puno različitih likova, vrlo ljubazni ali i vrlo nepristojni, koji stalno žale se

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
 Bio sam na gotovo svim mjestima više-manje koje smo posjetili, osim u Casablanci, gdje je bilo zabranjeno ići za sve ljudi iz ex yu

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
U Europi to je St. Petersburg, jer smo imali overnight, na Karibima Aruba zbog odlične plaže

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
ogromno iskustvo, novi prijatelji iz cijeloga svijeta, posjet mnogim egzotičnim mjestima i normalno dobra zarada

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
veliki stres na poslu, nema ni jednog slobodnog dana, daleko od prijatelja i obitelji, stalno na moru, ...

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ako imate priliku otići na brod odaberite dobru poziciju (ne UTCL, ACAT ili neke niske početne pozicije) i ne razmišljajte mnogo i idite. To je ogromno iskustvo

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ne prihvaćajte niske početne pozicije i ne dopustite da vas uvjere kako ćete lako dobiti promociju na brodu. Nije ništa tako lako.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)