Author Topic: Putno osiguranje, Disney cruise line  (Read 2544 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Putno osiguranje, Disney cruise line
« on: 17/January/2015 »
Zanima me dali mi Disney plaća neko osiguranje, od dana kada krenem na put, a da uključuje dane koje provodim u putovanju, i dane koje provodim u Orlandu na Traditions , pa sve dok se ukrcam na brod i potpišem ugovor.

Naime, s obzirom da od dana kada sam prestao radit u Hrv, imao sam rok od 15 dana da se prijavim na berzu i time ostvarim pravo na zdrastveno kao nezaposlen, nisam u roku od 15 dana to napravio, i sada nemam nikakvo osiguranje . :hehe:. Iako znam da to obavezno osiguranje nema veze sa ovim putnim

Trazio sam odgovor na forumu ali nisam ga pronasao, mozda sam smotan  :hmm:

Mislim nije to putno osiguranje nešto preskupo ja mislim, pa bih u slučaju da mi to nije pokriveno od strane Disneya, uzeo to osiguranje sam, da sam miran .


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #1 on: 17/January/2015 »
Neces uplacivati za zdravstveno I mirovinsko drzavi?
Mislio sam da te agencija obavezno prijavljuje ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #2 on: 17/January/2015 »
Neces uplacivati za zdravstveno I mirovinsko drzavi?
Mislio sam da te agencija obavezno prijavljuje ...

Ma hoću, doć će uplatinice za zdravstveno i mirovinsko, prijavit će me EP, nego mene zanima samo ovo putno osiguranje, dali Disney pokriva ili ne?

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #3 on: 17/January/2015 »
Prijatelju,

ja sam uzeo putno osiguranje koje me je koštalo ispod 100kn i miran sam pa bio ja osiguran ili ne! Moj prijedlog ti je da ga uplatiš, jer ako ga imaš neće se ništa desiti ;)

Ovo osiguranje koje sam uzeo pokriva i gubitak prtljage i bla bla bla.. preko PBZ banke sam uzeo!

sretno

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #4 on: 17/January/2015 »
Prijatelju,

ja sam uzeo putno osiguranje koje me je koštalo ispod 100kn i miran sam pa bio ja osiguran ili ne! Moj prijedlog ti je da ga uplatiš, jer ako ga imaš neće se ništa desiti ;)

Ovo osiguranje koje sam uzeo pokriva i gubitak prtljage i bla bla bla.. preko PBZ banke sam uzeo!

sretno

Hvala, tako sam i mislio, samo nisam znao cijenu, jbg. ako je 200-300 kn, a pokriva ga Disney, onda ga ne bih uzeo, ali za cijenu od stotinjak kuna nemam što razmišljati  :run:

Offline svenkran

  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 18/January/2015 »
94 ... to je sitnica u onome sto smo do sada izbacali

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #6 on: 18/January/2015 »
Uzmi putno osiguranje. Ne osigurava te niko tokom putovanja.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #7 on: 19/January/2015 »
Isto tako znaj da si pokriven od strane Disney-a od onog dana kad počneš Disney Traditions, to ti je tvoj 'hire date', tako će ti pisati u ugovoru, kao i na plavoj kartici koju koristiš za ulaz u parkove, Maingain Pass. Takođe, od tog dana si na njihovom payroll-u, tako da si plaćen dok si u WDW-u.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #8 on: 19/January/2015 »
Isto tako znaj da si pokriven od strane Disney-a od onog dana kad počneš Disney Traditions, to ti je tvoj 'hire date', tako će ti pisati u ugovoru, kao i na plavoj kartici koju koristiš za ulaz u parkove, Maingain Pass. Takođe, od tog dana si na njihovom payroll-u, tako da si plaćen dok si u WDW-u.

Tako sam i pretpostavio, hvala !

Nego možda znaš koliko je plaćen Traditions i shadowing? Jeli to nekih 140 dolara sedmično?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Putno osiguranje, Disney cruise line
« Reply #9 on: 19/January/2015 »
Tako sam i pretpostavio, hvala !
Nego možda znaš koliko je plaćen Traditions i shadowing? Jeli to nekih 140 dolara sedmično?

Ne bih ti znao reći jer ja nisam radio na tipping poziciji, ali da si recimo na standardnom payroll-u na fiksnoj plati, ide normalno, koliko već ostaneš dana u parkovima, 3-4. Ovde bi morao neko iz dining room-a da uskoči sa informacijom.
When it comes to money, nobody can be trusted !