Author Topic: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?  (Read 47978 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Darijan

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #135 on: 28/March/2015 »
Zdravo drugari.Evo da se i ja prijavim.Uglavnom prosao na intervju 4.dec.2014 i od tada cekam

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #136 on: 29/March/2015 »
Da se nadovezemo na Viking temu. Od ove godine procedura za Nemacku ambasadu u Beogradu je sledeca:

-Odete do ambasade i zakazete termin za predaju dokumenata (ceka se oko 2 meseca na termin, barem sada). U tom trenutku ne nosite dokumentaciju sa sobom, jer vam ne treba. Samo pasos.
-Dodjete u ambasadu na dan kada su vam zakazali i ponesete sledece:

1. 2 x kopije ugovora + original na uvid
2. 2 x kopije garantnog pisma + original na uvid
3. 2 x biometrijske fotografije
4. 2 x kopije diplome iz škole + prevod na engleski jezik + original na srpskom
5. 2 x obrasca koja dobijate ispred ambasade
6. 2 x kopije pasosa i pasos
7. 2 x rute plovidbe broda (sa naznacenim datumima i lukama, sve ukupno nekih 20-ak strana po ruti, i to je potrebno da se poklapa sa datumom ukrcaja i mestom)
8. 60 evra - cena vize

-Ne ostavljate pasos tada kada predajete dokumenta vec cekate da vas pozovu i onda odnesete pasos na viziranje.
-Dobijate poziv iz ambasade da ste dobili vizu i da treba da donesete pasos
-Vi donosite pasos i portir ce vam tom prilikom reci da ne smete da putujete u zemlje EU pre datuma pocetka radne vize. Ukoliko se slazete sa tim, ostavljate pasos. On vam kaze kada da ga podignete...

Za ambasadu morate imati seasonal contract sa datumom pocetka ugovora sto vam je zapravo pravi ugovor na osnovu koga dobijate vizu. Moj ugovor pocinje 9.05. Viking Bragi.

Ovako je bilo u mom slucaju. Posao sam dobila preko Ferona. Imala sam intervju pocetkom Decembra u Beogradu. Pozicija Recepcioner.

Pozz i srecno svima



Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #137 on: 29/March/2015 »
Čoveče... 2 meseca čekanja na red... dostavljanje tone papira u 15000 kopija... koja birokratija prikladna za 19. vek... :pop1:

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #138 on: 30/March/2015 »
Meni diplomu nisu trazili, tj. verovatno ne traze za sve pozicije. Nisam imao nijedan original sve kopije, koje su mi poslali preko e maila. Velike su guzve za brodske vize, pa mi se cini da su malo uprostili i ubrzali da bi ljudi dobili vize na vreme.

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #139 on: 30/March/2015 »
Da li je neko, od ovih koji cekaju, mozda slao mail u Basel office ili ih zvao telefonom?

Offline duchess

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #140 on: 30/March/2015 »
Ćao svima, pridružujem se ovima što čekaju (preko Ferona, intervju u decembru prošle godine). Prvo da se zahvalim svima koji su pisali o Vikingu, zbog toga do sada nisam ni morala da se oglašavam, sve što me je zanimalo je već ispisano negde, samo treba pronaći  :)

Zvala sam Feron par puta i pitala ono što ljudi ovde pitaju pa eto ako je nekome uteha uglavnom uvek isti odgovor - da treba čekati i da to tako ide za rečne brodove, da oni ne mogu garantovati 100% kada će to biti (i da li će biti). Kada sam pitala zašto im je opet dosta pozicija oglašeno na sajtu rekli su mi da oni uvek traže, ljudi odustaju, trebaju im zamene itd. Još sam i pitala koja je šansa da ne pozovu uopšte ovu sezonu i rekli su da postoji šansa ali da uglavnom svi odu u toku te prve sezone samo zavisi kada. U principu sve ono što svi mi već znamo, samo treba neko da te opet uveri u to.

Koliko sam videla čitajući postove iz sezone 2014, dosta ovih koji su čekali dugo su konačno ugovore dobili krajem marta i početkom aprila. S obzirom da su prošle nedelje ovi iz Vikinga 'krstili' još 12 brodova (http://www.travelagentcentral.com/river-cruises/viking-christens-12-new-ships-50720) nekako se sve nadam da su bili zauzeti time pa će od ove nedelje krenuti sa slanjem ugovora. Mada tako sam i mislila da će krenuti da šalju posle regrutacije koju su radili na ITB-u u Berlinu početkom marta pa ništa  :waiting:

Da li vredi njima slati mail uopšte ili će samo iskulirati kao i prijavu za posao 'javite se našim partnerima za taj region, Feronu'? Ako bih slala mail u Basel office da li je to na ovaj mail: office@vikingrivercruises.com ili ima neki drugi?

Offline Snake03

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #141 on: 31/March/2015 »
Cao.Evo i ja da se nadovezem na onima koji cekamo ,svi mi dobijamo isti odgovor od agencije i se nadamo za nove brodove u maju ali mislim da oni vec su angazovali ljudi za te brodove barem tako vidim na fb grupu za viking river gde vec postiraju ko ce na kom brodu i uglavno su to ljudi iz eu kojima naravno ne treba viza.Ne znam vise sta da mislim il da se nadam posto realno vise nije za nadanje kad vidimo kako ode stvari.

Offline lexab

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #142 on: 31/March/2015 »
10. Aprila ce biti GODINU dana kada sam zavrsio glavni intervju za Princess Cruise za poziciju Bar Steward (Waiter) tako da opusteno :)

Offline Snake03

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #143 on: 31/March/2015 »
10. Aprila ce biti GODINU dana kada sam zavrsio glavni intervju za Princess Cruise za poziciju Bar Steward (Waiter) tako da opusteno :)
Ne znam kakva je situacija na princesu ja govorim za vikinga posto kad smo bil ina intervju rekli su nama kandidati koje progju intervju treba des a  ukrcaamo kraj marta ili aprila ,ne znam sta su tebi rekli za princez i ove  ejza recne brodove sta je sasvim drugacije nego okenaske.

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #144 on: 02/April/2015 »
Dosao je i taj dan! :uzdravlje: Danas dobio ugovor, idem 05.02. na MS Kvasir.

Ko čeka taj i dočeka, mada sam počeo da razmatram i druge solucije, čitajući postove na ovom forumu, malo sam se demoralisao.
Želim da podržim sve one koji i dalje čekaju na ugovor, da ne padaju u depresiju, jer će sigurno dobiti svoju šansu.  :yeah:

Offline london caling

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #145 on: 02/April/2015 »
koja pozicija

Offline Money Alas

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #146 on: 03/April/2015 »

Offline LeSto

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #147 on: 06/April/2015 »
Cao svima, da se i ja javim, stigao je ugovor, Viking Tor, 15.05. ukrcavanje u Budimpesti za poziciju utility !   :banana:  :banana:  :banana: Da nema jos neko mozda za ovaj brod ??? :)
" Ako zelis da letis sa orlovima, nemoj da po zemlji ceprkas sa kokoskama. "

Offline stringer

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #148 on: 09/April/2015 »
Evo da javim jednu novinu, mada kako je trenutno pitam se da li sam toliki maler. Zvali su me iz ferona krajem prosle nedelje pitali da li sam slobodan i dalje (cabin stw), naravno da da, oni kao ok obavesticemo viking da ste slobodni ukrcavanje bi bilo 02.05, sto se tice viza viking je sve sredio sa ambasadom i ne ceka se za njih kao za druge. I da rekli su mi da ce oni sada obavestiti viking i nije sve sto posto sigurno dok stvarno ne posalju ugovor naravno. Bio katolicki uskrs nisu radili petak prosli i ponedeljak, evo cetvrtak jos uvek nema odgovora, ugpvora.... Jos juce na fejsu vidim da je feron objavio da su im hitno potrebne zenske osobe odnosno cabin stewardess za Viking!!? Da li je sad doslo do toga da me ne zovu jer im treba zenska osoba ili ipak je sve to nevezano za ovaj moj slucaj pojma nemam. Mada sto bi me zvali iz ferona bzvz valjda im ovi jave sta im tacno treba konkretno muskarci zene koliko brojcano... Ko ce ga znati... Ostaje cekanje, barem sam korak blizi  :pilot:

Offline Gicano

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: viking 2015, dali je neko dobio datum za ukrcaj?
« Reply #149 on: 09/April/2015 »
Viking Astrild... 24.4.2015     chef de partie,malopre stigao ugovor  :pilot: