Author Topic: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?  (Read 3093 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« on: 21/January/2015 »
Stigao je i meni mail... Koju ste banku izabrali? Kada nam budu pare stizale na racun, hoce li nam uzimati drzava reket ( porez ) na to? Ili samo banka proviziju? Zna li ko sta o tome?

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #1 on: 21/January/2015 »
Komercijalna

Offline Barski

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #2 on: 21/January/2015 »
Komercijalna


Koliko su ti rekli za proviziju da uzimaju? Jesi uzimao MasterCard ili nesto slicno?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #3 on: 22/January/2015 »
banka nije obavezna da prijavi, sve zavisi od tebe...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #4 on: 22/January/2015 »
To znaci da bi svi gastarbajteri morali placati porez srbiji. Nisi duzan nista jer radis za drugu drzavu koja placa porez u drugoj drzavi.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #5 on: 22/January/2015 »
To znaci da bi svi gastarbajteri morali placati porez srbiji. Nisi duzan nista jer radis za drugu drzavu koja placa porez u drugoj drzavi.

To nije tacno... Gastarbajteri su druga prica. Oni rade u stranoj drzavi na osnovu privremenog ili stalnog boravista i tamo placaju porez. U Srbiji bi trebali opet privremeno ili trajno odjaviti porez. Pomorci bi po zakonu trebali da prijavljuju porez u Srbiji (porez se ne placa ako si na brodu vise od mislim 181 dan u jednoj godini, al trebas placati doprinose).

Ja samo kazem da banka nije duzna da tvoja primanja prijavi poreskoj sluzbi, a tebe niko nista ne pita.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #6 on: 22/January/2015 »
koliko sam upoznat dobijas sezonsku radnu vizu, a prijava boravka ti je na brodu, googlao sam ali nigde nisam nasao da si duzan srbiji platiti porez jer radis na stranom brodu, preko strane firme, sa stranom radnom  vizom, ne bitno, ja platiti necu :D
preko komercijalne banke, otvaranje deviznog racuna i odrzavanje istog ne kosta nista, ali ako zelite kreditnu karticu, (radi dizanja novca u inostranstvu) morate otvoriti i dinarski racun, gde se placa mesecno odrzavanje na tromesecnom nivou koji iznosi negde oko 500 dinara na 3 meseca, onda se placa i 500 dinara izrada same kartice, dakle sve u svemu 1000 din za pocetak, a posle uplatite dve tri hiljade nek stoje na racunu pa nek odbijaju :D

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: hoce li nam uzimati drzava reket (porez)?
« Reply #7 on: 30/January/2016 »
Meni nije jasno bi li mi koji smo iz EU trebali plaćati porez svojoj matičnoj zemlji (u mom slučaju Hrvatska) ili Cipru. Ako ide Cipru onda znači da je porez već obračunat i da je sve to što dobijem samo moje.