Author Topic: Da li ijedna kompanija refundira STCW??  (Read 11777 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #15 on: 23/January/2015 »
Sigurno na MSC-u prihvataju to je islo preko agencije.

Offline jon bon jovica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re:
« Reply #16 on: 23/January/2015 »
Evo upravo su rekli da sctw iz tunisa rade samo ljudi koji moraju hitno, nadalje će se raditi u Skopju.
Btw neki novi zakon šta god, ne prihvata se ništa što je ranije rađeno na brodovima.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #17 on: 23/January/2015 »
Hahaha hitno...mojih 7 mjeseci je onda bas hitno.

Offline kliketalo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re:
« Reply #18 on: 23/January/2015 »
Btw neki novi zakon šta god, ne prihvata se ništa što je ranije rađeno na brodovima.
Gdje se ne prihvaća?
Meni je rečeno da ću sve te certifikate uraditi na brodu. Ako ih priznaje kompanija na kojoj plovim zaboli me prizna li ih lokalna vlast ili ne.

Offline jon bon jovica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re:
« Reply #19 on: 23/January/2015 »
Ne prihvata jedna kompanija kad je rađeno na drugoj...

Offline kliketalo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #20 on: 23/January/2015 »
Ali je polaganje na brodu besplatno?
Pa ako ga već moraš raditi opet, radije na brodu od kompanije nego na kopnu za 2500 kn. Valjda.

Offline jon bon jovica

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Re: Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #21 on: 23/January/2015 »
Ali je polaganje na brodu besplatno?
Pa ako ga već moraš raditi opet, radije na brodu od kompanije nego na kopnu za 2500 kn. Valjda.
Na msc se trenutno ne može otići bez polaganja u skoplju, danas rečeno.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #22 on: 23/January/2015 »
Ljudi informisite se malo, pa onda pricajte, zato sam i otvorio temu, jer sam upucen sa vise strana, i ja kao i dosta osoba koji sada treba da se ukrcamo...

Al ne, ovaj forum je postao takvo s****, da svi prvo lupaju,pricaju gluposti, ubjedjuju se, svadjaju se, pa tek onda razmisle i pogledaju zasto je neko temu i otvorio na prvom mjestu!

STCW se sad mora polagati na obali prije ukrcaja (pricam bar za odredjene agencije i odredjene kompanije) i ne priznaju se certifikati polozeni na brodovima prosle kompanije (pricam o promjeni kompanije)...

I ne, ne trebaju mi price kako je neko polozio na brodu bez troskova, jer sam ja to isto prosao, trebaju mi price nekoga ko je morao poloziti prije ukrcaja na obali, i njegovo iskustvo o refundiranju istog...

A osim prepirki, i odgovora na pitanja koja nisam postavio, ismijavanja, provokacija i prepucavanja od pojedinih jos uvijek nisam dobio niti jedan konkretan odgovor na pitanje: Da li neko zna iz vlastitog iskustva, ili je cuo da ijedna kompanija refundira troskove, to je pitanje, a sad mozemo u nedogled iznositi svoja subjektivna, cesto i zastarjela misljenja (kad se javljaju ljudi koji su vec par godina na jednoj kompaniji ili uopste ne plove i nemaju potrebe za novim informacijama)...

Ovo sto ja govorim je nova informacija, i stvar koja pocinje da se upotrebljava od 2015. godine, a to sam saznao jos prije, i vidjet cete sad ko bude prolazio intervju i ukrcavao se da ce na listu obaveznih troskova morati ubaciti i STCW..

Toliko od mene, i odjavljujem se do daljnjeg, bar dok ovaj forum ne vrati svoj smisao koji je nekad imao, a to je razmjena informacija i medjusobno pomaganje, a ne svadja, rasprava, pricanje gluposti, iznosenje dezinformacija i lijecenje kompleksa...

Bok :wave:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #23 on: 24/January/2015 »
jos uvijek nisam dobio niti jedan konkretan odgovor na pitanje: Da li neko zna iz vlastitog iskustva, ili je cuo da ijedna kompanija refundira troskove,

Konkretan odgovor iz vlastitog iskustva - Princess refundira STCW. Doduse, oni ne zahtevaju jos STCW za sav crew, al za one od kojih ga traze ga i refundiraju.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re:
« Reply #24 on: 27/January/2015 »
Bartender je u pravu za radjenje stcw na kopnu, jer je to po novom od 2015. Prvo sam to cula na intervjuu za Viking (koji nisam prosla) a kasnije i od druge agencije preko koje sam dobila posao. Verovatno jos uvek ne vazi za sve kompanije, ali na nekima da. Ja sam ga radila u budimpesti i rekose mi iz kompanije da se nece refundirati. Pozdrav
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re:
« Reply #25 on: 27/January/2015 »
Bartender je u pravu za radjenje stcw na kopnu, jer je to po novom od 2015. Prvo sam to cula na intervjuu za Viking (koji nisam prosla) a kasnije i od druge agencije preko koje sam dobila posao. Verovatno jos uvek ne vazi za sve kompanije, ali na nekima da. Ja sam ga radila u budimpesti i rekose mi iz kompanije da se nece refundirati. Pozdrav

I koliko te koštao?
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline onegirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re:
« Reply #26 on: 27/January/2015 »
350e+50e first aid.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover."

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #27 on: 28/January/2015 »
U pravu je Bartender sto se tice promjene kompanija. Ja sam mijenjao kompaniju i naredna kompanija mi nije priznavala sertifikate sa prosle kompanije. Cak me je MSC "natjerao" da izmedju dva ugovora kod njih, moram poloziti Basic Safety Training na kopu u luckoj kapetaniji, iako sam na prvom ugovoru imao te sertifikate i obuke na brodu. Nudili mi da mi srede da u Djenovi polozim za dan sve preko veze, za 600 evra i koji su validni 5 godina, ali sam ja pronasao da Brodarska skola u Beogradu radi obuke i daje validne medjunarodne sertifikate za 200-230 evra koliko se sjecam, na neogranicenu validnost/valid unlimited. To je bilo doduse 2010 godine, i nisam 100% siguran da je ta cijena jos uvijek ista, ali eto za pomorce kojima je Beograd blizi, to je adresa. 5 dana predavanja i obuke, svi predavaci su iskusni kapetani, upotreba aparata za gasenje, simulacija spasavanja na bazenu na Tasu, itd, 6 dan polaganje u luckoj kapetaniji u Beogradu. To je STCW obuka, a ne skype trening preko agencija, mada danas je sve moguce, ali ja licno ne bih nikad platio skype stcw obuku.
Mada, ako kompanija priznaje, sta te briga, bitno ti je da te ne vrate sa gangway-a.
Da, MSC mi nije refundirao troskove. Mislim da nijedna kompanija ne refundira taj trosak, mada nikad se ne zna. Pozdrav
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline NikolaT7

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re:
« Reply #28 on: 28/January/2015 »
Ni Brodarska skola a ni Vojna Akademija vise nemaju licence vec salju u Hrvatsku, Sloveniju ili Madjarsku. Svi basic safety treninzi vaze 5 godina bez obizira gde se polazu. Princess placa svojim oficirima te treninge u Engleskoj i ja sam konkretno zavrsio na Warshas pomorskoj akademiji. Mislim da su tamo najskuplji ( oko 1000 funti ) ali i po najstrozim propisima tj ozbiljno se sve prođe pogotovu protiv pozarna zastita i gasenje pozara. Pozdrav i ako je nekome potrebna literatura skeniracu i neka CEO kaze gde da postavim.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #29 on: 28/January/2015 »
Hm. Nacuo sam tako nesto, zato sam se i ukljucio u diskusiju. Da li to znaci da sertifikat koji sam ja izvadio vise nije validan?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.