Author Topic: Da li ijedna kompanija refundira STCW??  (Read 11836 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re:
« Reply #30 on: 28/January/2015 »
Ni Brodarska skola a ni Vojna Akademija vise nemaju licence vec salju u Hrvatsku, Sloveniju ili Madjarsku. Svi basic safety treninzi vaze 5 godina bez obizira gde se polazu. Princess placa svojim oficirima te treninge u Engleskoj i ja sam konkretno zavrsio na Warshas pomorskoj akademiji. Mislim da su tamo najskuplji ( oko 1000 funti ) ali i po najstrozim propisima tj ozbiljno se sve prođe pogotovu protiv pozarna zastita i gasenje pozara. Pozdrav i ako je nekome potrebna literatura skeniracu i neka CEO kaze gde da postavim.


Šteta.
Baš sam čitao sajt Vojne Akademije i to je kod njih bilo jeftino, ako se ne varam kompletan kurs je koštao oko 200€, a nudili su i jeftine cijene smještaja i tri broka dnevno, jeftinije od svakog hostela.

Na sajtu G.S. Poseidon Budimpešta piše da kompletan kurs košta 420€, dosta jeftinije nego 650€ koliko će nama naplatiti Kouzon.
Ali kad bih išao u Mađarsku moram snositi troškove puta i smještaja tako da bi me opet došlo na isto.


Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline sikiriki

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re:
« Reply #31 on: 29/January/2015 »
Šteta.
Baš sam čitao sajt Vojne Akademije i to je kod njih bilo jeftino, ako se ne varam kompletan kurs je koštao oko 200€, a nudili su i jeftine cijene smještaja i tri broka dnevno, jeftinije od svakog hostela.

Na sajtu G.S. Poseidon Budimpešta piše da kompletan kurs košta 420€, dosta jeftinije nego 650€ koliko će nama naplatiti Kouzon.
Ali kad bih išao u Mađarsku moram snositi troškove puta i smještaja tako da bi me opet došlo na isto.



Pa i ovde ćemo plaćati put i smestaj, ne verujem da će nam za tih 650 eura dati bilo šta drugo do tih sertifikata, znači računaj, 650+put+smeštaj+hrana... Koštaće nas oko 800 eura  :nono:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #32 on: 29/January/2015 »
U Budimpesti je 420 evra SCTW 95 smestaj za dva se moze naci od 20 do 65 evra,povratna karta vozom Beograd-Budimpesta je 24 evra i jos nesto oko 50 evra hrana i kafa . E sad ako vi hocete Kouzonu dati 650 evra to je druga stvar,cini mi se da je doticna agencija imala saradnju sa Tunisom gde SCTW 95 kosta 350 evra i radi se preko skajpa. A ako zelite icu Hrvatsku imate dosta opcija iz koje mogu izdvojiti recimo pomorsku skolu U gradu Bakar(Istra) ili pomorski fakultet u Rijeci.U svakom slucaju sretno i mirno more !!!
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #33 on: 29/January/2015 »
Au bre, znači kad bude bilo došlo vreme ima da puknem preko 1000e za sve, nije problem vratiti te pare ako te zaposle posle mesec-dva, problem je pozajmiti ih od nekoga, sve sam se nadao da se SCTW završava na brodu..
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #34 on: 01/February/2015 »
Nešto sam guglao u vezi STCW95 za Srbiju. Na sajtu vojne akademije piše za pomorce, da će valjda od kraja marta moći da se polaže za jahte, što pretpostavljam da će moći i za kruzere jel da? Detaljnije na linku http://www.va.mod.gov.rs/cms/view.php?id=2236
S druge strane naišao sam neku DOO Master Mariner koja takođe drži obuku ali ne piše po kojoj ceni. Detaljnije na linku http://mastermariner.rs/strana.aspx?id=11

Bilo bi super da je moguće završiti ovde a ne plaćati dodatni trošak za put, smeštaj, hranu u Hrvatskoj, Mađarskoj itd...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #35 on: 02/February/2015 »
Evo sad ce obuke da se rade u Kouzonu :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #36 on: 02/February/2015 »
Evo sad ce obuke da se rade u Kouzonu :)

yep

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #37 on: 02/February/2015 »
je li se za sve kompanije sad mora raditi STCW?

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Da li ijedna kompanija refundira STCW??
« Reply #38 on: 03/February/2015 »
Evo sad ce obuke da se rade u Kouzonu :)

Upravo tako, ja idem u subotu za Skopje i tamo ćemo imati šestodnevnu obuku, takođe ćemo odraditi i medical u Skopju.

Medical 135€
STCW 550€
Plus hotel šest noćenja - voz povratna karta

Sunce ti žareno, moram da ponesem 1000€.
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline nana1388

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re:
« Reply #39 on: 03/February/2015 »
Da ....to se sad radi kod njih dole...trebat ce ti jos;)