Author Topic: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.  (Read 5846 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #15 on: 29/January/2015 »
njima je u cilju da te posalju i uzmu ti pare,kao i svima nama,jelte...  :money: ti si lepo postupio sto sebe neces da ponizavas i radis te prljave poslove za 500e.... Moja preporuka je da "nabavis" preporuke za Buffet,napisi negde u wordu ili nesto izmajmunisi kao i svi za Buffeta i kazi im da hoces buffeta imas i preporuke i sve,ili cak asst buffet... Nadji na netu neki restoran i nauci par jela,pica,i par nekih strucnih izraza,malo se potrudis i prodjes...

Pitaj nekog ortaka ili ortakinju ko radi negde kao konobar,itd.. da ti pokaze kako se nosi ajncer,,tanjiri i tako to... Ili vidi ovde ako neko ima nekog iskustva..

Znam ljude nase koji su dosli kao asst buffet,a nemaju ni 2 minuta rada u resotranu,baru ili kaficu... dosli,gurali trolije po crew messu,radili po Horajzontu,neki dobili i promociju pa sd cekaju drugi ugovor,neko se vraca kao asst buffet,al su imali oko 1300$ mesecno i imali su day off...

 pa i vidi

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #16 on: 29/January/2015 »
ti si lepo postupio sto sebe neces da ponizavas i radis te prljave poslove za 500e....

Ima dosta čišćenja i u restoranu, pogotovo kada su čeka kontrola USPH (United States Public Health)

Moja preporuka je da "nabavis" preporuke za Buffet,napisi negde u wordu ili nesto izmajmunisi kao i svi za Buffeta i kazi im da hoces buffeta imas i preporuke i sve,ili cak asst buffet... Nadji na netu neki restoran i nauci par jela,pica,i par nekih strucnih izraza,malo se potrudis i prodjes...

Pitaj nekog ortaka ili ortakinju ko radi negde kao konobar,itd.. da ti pokaze kako se nosi ajncer,,tanjiri i tako to... Ili vidi ovde ako neko ima nekog iskustva..

Znam ljude nase koji su dosli kao asst buffet,a nemaju ni 2 minuta rada u resotranu,baru ili kaficu... dosli,gurali trolije po crew messu,radili po Horajzontu,neki dobili i promociju pa sd cekaju drugi ugovor,neko se vraca kao asst buffet,al su imali oko 1300$ mesecno i imali su day off...

 pa i vidi

Većina nema iskustvo, ali "imaju preporuke". Stvar je u tome što proces kod agencije ide određenim tokom. Posle kad ti vidiš kako to u stvari ide, poželiš da možda promeniš poziciju na koju konkurišeš, ali tada je već zapetljano.
Recimo kada sam ja imao interview, kandidati koji su konkurisali za Ass.Buffet-e su "gurnuti" na interview za poziciju Buffet Steward, jer tada Princess nije imao potrebe za Assistant-ima i skoro svi su prošli. Znači dobili su promociju još i pre nego što su otišli na brod.

Da se ne lažemo, agencija traži najviše Buffete i Acate/Utility-je. Po onome što sam ja do sada video, ostale pozicije su daleko manje zastupljene.