Author Topic: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.  (Read 5842 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Poslao sam CV agenciji i dobio sam povratni mail da ih pozovem. Pozvao sam, devojka je pitala uobicajena pitanja, zatim je presla na Engleski jezik, gde je pitala da li imam tetovaze, zbog cega zelim da idem na brod i moja prethodna radna iskustva. Zakazala mi je intervju za 27. januar...

Da li je to preliminarni intervju i kakva pitanja mogu da ocekujem na njemu? U pitanju je inace Safe Cruise, pozicija ACAT.

Inace sam hteo da cekam poziciju Buffet Steward, ali posto nemam vremena, zelim da odem sto pre. Nemam iskustva kao cistac, navero sam da sam radio u Buffet-u u jednom hotelu, sredio sam preporuku preko veze. Pomagajte, dajte savet sta da radim i kakva pitanja mogu da ocekujem!

Hvala Vam! :)

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Hitno! Imam intervju 27og, treba mi pomoc.
« Reply #1 on: 25/January/2015 »
Pozdrav. U pitanju je pozicija Assistant Cabin Attendant, ako se ne varam. Ja licno nisam u toj struci, niti sam radio ikada na toj poziciji, ali bio sam na brodovima i vidio sam sta rade ACAT-i, a posto je Safe Cruise agencija, siguran sam i da je to preliminarni za Princess Cruises. Princess je ok kompanija. O samoj poziciji ACAT imas na forumu brdo informacija. Vjerovatno ce te pitati u vezi hemikalija koje se koriste prilikom ciscenja kabina jer to ce ti biti posao. U sustini fizicki posao, cistis kabine, u pocetku vjerovatno kabine posade, pa ako si dobar prebace te da cistis i spremas kabine putnika. Najtezi dio posla je definitivno dan ukrcaja novih putnika, odnosno iskrcaja starih. Tacnije 2 dana fizike, prebacujuci kofere, u guzvi i sa nervoznim kolegama. Plate koliko znam nisu nesto visoke. Mnogi su nezadovoljni. Ne bih da te obeshrabrim, naprotiv, ali ne zelim ti ni pricati sarene laze. U principu, malo provjezbaj engleski, u konverzaciji prilikom intervjua na pitanje kazi please, na odgovor kazi thank you, i malo prouci kakve hemikalije se koriste za odredjene fleke i prljavstine. Imas i na you tube dosta klipova o tome, mada je forum najbolji izvor informacija. Mozda ti je najbolje da sacekas da ti se otvori pozicija sa koju imas bar imalo iskustva i da onda radis posao koji nece da te smara na brodu, jer radices ga 6/8 mjeseci svakog dana bez slobodnog dana i vikenda.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Hitno! Imam intervju 27og, treba mi pomoc.
« Reply #2 on: 25/January/2015 »
Poslao sam CV agenciji i dobio sam povratni mail da ih pozovem. Pozvao sam, devojka je pitala uobicajena pitanja, zatim je presla na Engleski jezik, gde je pitala da li imam tetovaze, zbog cega zelim da idem na brod i moja prethodna radna iskustva. Zakazala mi je intervju za 27. januar...

Da li je to preliminarni intervju i kakva pitanja mogu da ocekujem na njemu? U pitanju je inace Safe Cruise, pozicija ACAT.


Evo sto se tice pozicije imas Cabin Steward-a koji je glavni a ti mu pomazes znaci cisti uglavnom kupatilo i usisavas, a ciscenje kupatila spotless znaci ogledalo bez i jedne mrlje ni kapka vode u sink tj lavabou, WC solja mora da se sija ni trunka male ili velike nuzde naravno nosis rukavice nesma da bude ni jedna dlaka niti mrlja na podu kupatila jel za svaki propust dobijas minus i ides da spremas kabine oficirima umesto gostima od kojih imas para.
Opisacu ti radni dan:
Ustanes u 6h odes da doruckujes oko 6:30 i u 7h imas briefing sa nadleznim za toj deck ili ti sprat na brodu i Cabin Stewardima i pomocnicima tj ACAT koji rade na istom deck-u. Kada se to zavrsis ides po peskre u veseraj ako to nisi uradio sinoc i vracas se brzo jer sve peskiri moraju da se saviju na propisan nacin a umao da zaboravim imas cak 5 razlivitih peskira po nameni i velicini, obicno krene i Cabin Steward koji ti je i sef i prijatelj ili prijateljica ovisno o polu pa kada dovucete peskire idete da hemikalije imas par boca razlikuju se po bojama i da ne zaboravim moras da uzmes iz print offica raspored desavanja za sutrasnji dan na brodu.
Spakovaliste peskire, dopunili hemikalije, uzeli dovloljno toalet parira, maramica sapune a da sampon i tecni sapun , e barem ne moras da torsis pare na sampon i sapun, ako je za utehu, gumene rukavice stoper za vrata kese za smece i trolly popularna kolica koja si video u filmovim kao spremacice guraju je spreman za akciju.
Obicno Cabin steward gura troli a ti vuces usisivac stizete na poziciju oko 9h i gledate da li su gosti izasli iz kabine obicno stave obavestenje okaceno o kvaku i imas prvu kabina slobodnu od 20 koje morate da zavrsite od 13 h.
Cabin Steward otvara vrat postavlja stoper, vrata moraju uvek da budu otvorena dok cistite kabinu, ti uleces u kupatilo kod sebe vec imas par micro fiber krpi i pocinjes da brises ogledalo od tackica moguce paste za zube ili kozna cega, operes lavabo i osusis ga peskirom ko ga je*e barem ih ima koliko hoces slavina mora da se sija onaj hromirani deo bez tragova vode isto vazi i za tus bateriju. Pogledas WC solja usrana pustaj vodu cetka za klonju ribaj solja se sija ostala dlacica na rubu solje suzimas tolat papri i pokupis je kad on pored kante kondom psujes u sebi uzimas duplu rukavicu potizes kondom i stavljas ga u korpu, zamenis kesu sa djubretom cisto. Dodas toalet patir i maramice zamenis potrosene peskire i stavis novi sapun i sampon, a za to vreme iznad glave ti lebde gacice posto gosti misle da kuptilo sluzi da se susi donji ves umesto da plate pada ga odneses u vesera.
 Kleknes i povervas od da nije ostala neka dlacica ili neko djubre na podu kupatilo je gotovo. sada uzimas usisivac i uleces da usisas tepih do Cabean stuart brise prozore i prasinu sa svih povrsina proverava da li ima leda menja case skupljate ostateke od room service-a posto gosti dovlace jer je room service besplatan.
CS(Cabin Stuart) sredju krevet i trazi ti da doneses novu posteljinu jer su se gosti najverovatnije analno zadovoljavali i  ima go**a razmazanih na carsvu.
Srediliste krevet sve usisano obrisana prasina sve vraceno na mesto popunjavate mini bar trcis po led u ice station punis posudu ivracas se nazad a da stvljas na ctoci raspored desavanja na brodu za taj dan ako se nesto promenilo posto ga ubacujes uvece. Prva soba gotova jos 19 pa na rucak usisavas hodnik i merkate koju cete kabinu da napadnete sledecu. Tako kabina za kabinom kad oces gosti stavili "do not desturbe" znaci tu kabinu ne cistimo dok se gostima ne digne da izadju iz iste vec je 12:45 al oces ovi baksuzi ne izlaze iz kabine odlucujete da odete da jedete pose rucka se vracate i vidite da su ovi i***ti izasli iz kabine i sredjujete i tu zavrsenao za pre podne, 13:45 vracate trolly i usisivac i ako imas snage mozes da izadjes ako je port day ili u crew bar ili do kabine da odmoris do 17h.
17h satajes se sa CS i krecete da sredite kolica i  oko 18h ste u hodniku i cekate da izadu gosi izasli gosti uleces u kabinu samo pustis vodu i ko je*e solj, proveris ogledalo prodjes ga sto brze, menjas samo peskire i toalet i ako su bas napunili kantu sa smecem, usisivac vuces kao dekoraciju ako naidje supervisor. Stavljas flayer sa rasporedom desavanja za sutra naravno na jeziku koji gosti govore isto tako i CS pretrci svoj deo posla samo brzo dopuni mini bar i led pokupi ves ako su nesto ostavili i trk u sledecu... 20:30 sve gotovo.
Slobodan si mozes ako se tako dogovoris sa svoji CS da doneses peskire, toalet, sapune... da se prpremite za ujutru da ne bi jurili ili mozete pravac kru bar na pojjednu.
A da cuveni  :run: embarkation  :run: dan kada se gosti iskrcavaju i novi ukrcavaju zivi pakao ako te to isto zanima mogu da ti i to opisem.
Moj savet je da zaj**** ovu poziciju jedino ako ti bas toliko gori pod nogam da moras da prihvatis sve sto ti se nudi jako losa za napredovanj i ponalo spora.
Bolje kao buffet nije ni to sjajno ali posle assistant waiter pa waiter pa head waiter pa za 10 godina maitre'd.
Iskreno ova pozicija ce te zakucati pa ces tesko da se prebacis u drugi department, ali nemoj da slusas ono sto ti ja kazem jer mozda ti imas bolje sanse tako da je najbolje da uradis onako kao mislis da je najbolje.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #3 on: 25/January/2015 »
Pa nisi valjda lud da ides kao cistac ili ACAT za malo para i jos da ledja ubijes?  :smack:

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #4 on: 25/January/2015 »
kakva pitanja mogu da ocekujem!

Hvala Vam! :)

Pitanja mozes da nadjes na forumu a izgledaju ugalvono ovako:
Opisite hotel u kom ste readili ili radite?
Koliko ima soba, apartmana, koliko vas je u smeni?
Opisi te mi radni dan u hotelu kome radite lil ste radili?
Sta koristite za ciscenje stakl ili WC solje?
Kakve su vam mere zasitite, misli se na to sta je hotelu kome siradi nave kao obavezu da nosis dok radis?
Kako regujes ako si se povredi ili kakva je procedura ako se povredite stranim telom koje je koristio neko drugi, ili ti narodnim jezikom ako se nabodes na igli ili na nesto od onoga sto je gost koristijo recim bacio zilet u kantu pa se poseces?
Sta bi ste mogli da izdvojite iz dosadasnje karijere? Tu moze da se kaze neka anegdota na primer imao sam gosta alergicnog na prasinu i morali smo da izbacimo i tepih i zavese.
Zato volite ovaj posao? Najjace pitanje ko ga bre voli
Moras da smislis bar za 7 dana radnih u hotelu kada dolazis na posao kao sredjus sobe koliko vas ima u smeni imena kolega sefova?
Nadam se da ti je vo bilo od  pomoci.
Srecno i sve najbolje :pop1:

Offline boban_ldv

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #5 on: 25/January/2015 »
Mislim da Cunard jos prima Buffet stw pa nazovi EP provjeri, daleko ti je bolje a glavni interview ces dobiti brzo, ako si vec cekao tu poziciju. :clapping:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #6 on: 26/January/2015 »
@Dabor, jel ovo sve što si opisao za posao ACAT (nisi napisao u profilu da si to radio) ili za Cabin steward, i na kojoj kompaniji?
Još ti piše da si radio na Royalu pa mi ništa nije jasno ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #7 on: 26/January/2015 »
Hvala vam puno ljudi. :D Ja sam rekao u startu da nemam iskustva kao cistac, a Buffet preporuku sam dobio preko veze. :D Sutra imam taj preliminarni razgovor sa agentom, nece me valjda pitati o tim hemikalijama, jer sam rekao da nemam iskustva. :/ Kontam da ce mi oni dati ono sto trebam da naucim za glavni intervju, zar ne?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #8 on: 26/January/2015 »
Miki gde bre za cistace iliti utility ili ACAT...??  :neee:

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #9 on: 26/January/2015 »
A baki nemam pojma... Znas kako, nemam posla vec godinu dana, svi obecavaju nesto, a posla ni na vidiku. Treba mi kes za faks, hocu da otaljam to u buducnosti, znas kakva je situacija u zemlji i sam.  :hekla:

Kako sada mogu da odustanem, a da imam sansu posle da apliciram za buffet steward?

Offline sitkerdad

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #10 on: 27/January/2015 »
Inace sam hteo da cekam poziciju Buffet Steward, ali posto nemam vremena, zelim da odem sto pre. Nemam iskustva kao cistac, navero sam da sam radio u Buffet-u u jednom hotelu, sredio sam preporuku preko veze. Pomagajte, dajte savet sta da radim i kakva pitanja mogu da ocekujem!

Moj ti je savjet da nastaviš sa prijavom za ACAT preko Safe Cruise (jer ti je potreba), ali na ovom forumu ima još desetak agencija gdje se možeš prijaviti za buffet stw. Pošalji svima "ofarbani" CV i upit dali ti mogu ponuditi interview za buffet stw. i vidi što će ti odgovorit i onda kalkuliraj, ništa te to ne košta. Ali moj ti je savjet da dobro "ofarbaš" CV i približiš ga što bliže poziciji buffet stw.

I svakako nemoj zaobići EP, oni su najbolji u prodavanju muda za bubrege!

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #11 on: 27/January/2015 »
Što se tiče izbora, možda su ovi saveti opravdani.

Ja sam ACAT, a Assistant Buffet Steward-i i Buffet Steward-i prolaze bolje od mene sa platom, u proseku za oko 300-500$ više.
To znači po ugovoru od 6 meseci za oko 1800-3000$ više. To mi sad fali pri kraju pauze :-)
Ne mogu reći da se nisam zapitao. Mislio sam da će mi nedostatak iskustva biti problem za Buffet Steward-a, ali sam na brodu video da velika većina nema iskustvo, često ikakvo.
Isto kao i ti sam mislio samo da što pre odem, i iz svoje situacije gledano, tako je i moralo.
Čak su neki drugari koji su sa mnom bili na interview-u (oni za Buffet Steward-e) otišli pre mene, tako da i aspekt nestrpljenja ovde pada u vodu.

Opisi koje su kolege dali su prilično dobri, mada mislim da Assistant Stateroom Steward pozicija više odgovara za Celebrity i možda Carnival, i drugim kompanijama, nisam siguran.
Na Princess-u (za koji ti ideš) nema toga (osim na pomenuti "turnaround" day, kada se iskrcavaju/ukrcavaju stari/novi putnici) da ti radiš svaki dan sa Stateroom Steward-om.
Ti si pre svega zadužen za "Public Area"-u, znači javne površine, hodnici, toaleti, podovi, zidovi.
Pomalo premeštanje nameštaja, a pre turnaround day-a - luggage, tj. fizika sa koferima, a sutradan, na turnaround day, od jutra imaš obavezu da do 12h budeš gotov sa spremanjem 30-35 toaleta i sa ručkom.
To je prilično stresno, ali posle nekoliko puta očvrsneš.
Tada uglavnom Stateroom Steward-i daju neki bakšiš (tipa 10-20$), a imaš i priliku da ako si jako brz sa WC-ima odradiš neki "part-time" posao i uzmeš dodatnih 20-30$.

To je to ukratko, pitaj ako te još nešto zanima.

Kako god odlučiš biće OK, agencija će te uputiti za sve razgovore, ne boj se ništa, to je ono što oni rade.

Puno sreće.

Offline sitkerdad

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #12 on: 27/January/2015 »
Zakazala mi je intervju za 27. januar...

Ima li kakvih novosti?

NemkeGari svaka čast  :clapping:

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #13 on: 27/January/2015 »
Ja iskreno neznam zasto ljudi zalecu i idu za Utiliti ili ACAT.Ja pre nego sto sam uopste kontaktirao agenciju dobro sam se raspitao sta i kako pa sam ih tek onda nazvao.Na kraju sam otisao u Cambusu iako u to vreme skoro nista nisam nasao na forumu o ovoj poziciji jedino sam dobio neke informacije od Sefa i par forumasa.Ni moja pozicija nije bajna ali je puno bolja od ACATa,Bar Utiliti,Cook ili ovih nizih pozicija u restoranu kao Ass.Bufet ili Bufet Steward.Na prvome ugovoru sam radio prosecno 10 sati nekada i manje a na drugome cak i manje nekih 5-6 sati na dan.Ja iskreno nikada ne bih mogao da radim na ovim pozicijama koje sam nabrojao.Moja plata je sada 1265$ ali zato svako popodne od 12 do 4 sam slobodan.Jedan dan zavrsavam u 8 navece a drugi dan u 10 mada nikada se ne ostaje do deset uvek se ranije zavrsi.Vec sa sledecom promocijom ide na 1900$ a posle sa sledecim promocijama ide se u oficire kao Food Manager,Bar Manager,Hotel Inventori Manager.Tako da dobro razmislite za koju se poziciju prijavljujete i sta zelite od rada na brodu jer nikada neznate do kada cete ostati da radite na brodu.

Offline milanspasic_91

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Safe Cruise, pozicija ACAT, treba mi pomoc.
« Reply #14 on: 29/January/2015 »
Imao sam intervju, ponudili su mi utility, za acat mi traze preporuke bas za tu poziciju zbog navodnog iskustva. Ja njih ne mogu da nadjem, jer sam vec jedva nasao ovu preporuku za buffet. Poslacu im mail da nisam u situaciji da nadjem preporuke za acat, a da mi je utility finansijski neisplativo.

Sta mislite vi, savet, na koju foru da se vadim, a da mogu da se prijavim kada bude otvoren buffet tj. da mi ne zatvore vrata agencije, jer necu da bude da sam ih konacno iskulirao, a rekli mi da dodjem 3. februara sa tim preporukama i to???