Author Topic: 13.04.2015. Beograd-Abu Dabi-Singapur >>> Voyager of the Seas  (Read 1960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cattaro

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Mirno more ti zelim.  :uzdravlje:
Ali kad si vec dobila ukrcaj sad nam fino objasni kako si dobila posao, preko koga si aplicirala, iskustva sa intervjua i sl.
Oduzi se forumu. Dobro se dobrim vraca.  ;)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Cattaro

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile

  Hvala :)

A posao sam dobila tako sto sam poslala CV agenciji employment power, nakon 3 dana sam imala preliminarni skype intervju sa agencijom - za koji sam mislila da je samo provjera engleskog jezika, ali agent me pitao i par strucnih stvari, relativno jednostavnih tipa kako se radi balans bijele. Takodje je bilo potrebno znati kako se zovu kablovi i connector-i koji se koriste za a/v, formate videa i sl.

Ubrzo su mi najavili intervju sa Amy, takodje preko skype-a, dosta su mi pomogla iskustva sa ovog foruma, tako da sam vec u glavi pripremila odgovore kako bih snimala u razlicitim situacijama (pitala me kako bih snimala na palubi po jakom suncu pored bazena), takodje sam izvjezbala opis svih radova koje sam i kako snimala, opis svega iz struke sto sam radila, opremu koju sam koristila i tako je i bilo :) Takodje je bitan osmjeh - ne napadan, samo da odaje utisak da si prijatna osoba. Pitala me za satelite, rekla sam joj da nemam iskustva sa njima, ali sam sigurna da bih brzo naucila sve sto treba - rekla je da nije problem.. Amy je sjutra vec javila agentu da sam prosla i on mi je najavio jos jedan telefonski intervju sa Giselle.

Giselle me prvo cimnula oko podna, vjerovatno da provjeri radi li mi telefon i onda me nazvala uvece u dogovoreno vrijeme. Tresla sam se kao prut od treme jer sam ocekivala jos strucnih pitanja, ali nju su samo zanimale informacije tipa imam li pasos, da li sam spremna da radim na brodu 7 dana u sedmici 6 mjeseci.. I onda je izgovorila sudbonosno WELCOME ABOARD  :plovim:


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Quote
WELCOME ABOARD

:clapping:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
sretan put...  :wave:
btw. veoma ženstven avatar... :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Cestitam i dobro dosla u tim tehnicara :-)))....i ne zaboravi tu alatku sa avatara i malu lampicu :-))).....e da i spremi se za lude kineze od gostiju, a bice i u posadi preplavljeno sa kinezima i ostalim azijatima.....ja sam radio na Marineru kada sam bio u Aziji pa zato to i porucujem.....inace Head BT ce ti biti mislim Frenk, debeli amer, mnogo dobar lik i mislim da je jos tamo, ako nije onda ce se vratiti jer je to njegov brod....uglavnom sretan put, mirno more i nemas brige za posao, za dve nedelje ces da budes tip-top, samo da se naviknes na rutinu, a takodje i za snalazenje na brodu zvanom lavirint :-)

Offline Cattaro

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Hvala :) alatku za sada ne mogu da nadjem, ali zato lampica radi kao reflektor  :nokti:  :D

Da ne znate nekoga sa ovih prostora da je na tom brodu, na bilo kojoj poziciji?

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Ma ok nemas brige za alatku, naces nesto slicno u broadcastu bas ako ti bude trebalo....a ne znam za koji prostor pitas ovde sa foruma ili inace iz ex yuge?......na svakom brodu imas nasih izmedju 10 - 30 ljudi ako ne i vise.......

Offline Cattaro

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
 Yu prostor  :D

A super onda  ;)