Author Topic: DETALJAN OPIS POSLOVA PO POZICIJAMA NA RECNIM BRODOVIMA  (Read 44055 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Kazi mi sta znas o poziciji masera na brodu? Kakve uslove treba da ispunjavaju i kolika je prolaznost,odnosno odnos ljudi koji se prijave i bude primljen? Hvala unapred :)

Maser ti je takodje jedna od boljih pozicija ali ujedno i jedna od najtezih koju mozes da dobijes,od npr 10 masera koji su se prijavili prosle godine posao je dobilo 0. Uglavno se takav posao dobija posredstvom veza a moze i ako stvaaarnooo imas dobro iskustvo pretezno na prekookeanskom brodu.A sto se tice opisa posla to bih mogao ovako da ti docaram.Ustajes negde oko 9 zavisi za kad su ti bookirane masaze,radis samo i iskljucivo masaze preko dana,imas raznih vrsta masaza,mogu ti nabrojati nekoliko Full back,neck and shoulder,Thai massage,Foot massage i Back and Neck massage.Dnevno otprilike imas cetiri a nikad ne prelazi 8 masaza jer fizicki nemozes da izdrzis.zavrsavas smenu negde oko 8.pored masaza redovno odrzavas spa centar koji ti je otprilike jedna soba,sa masaz krevetom i kupatilom.Nemas loading,nemas embercation osim sto pomazes housekeeping-u u nekim stvarima vezano za ciscenje soba. toliko nadam se da sam ti objasnio.pozdrav

Offline nenad0711

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Ogi danas su mi javili da sam prosao intervju za recepciju za Uniworld i da sam u prvi izbor na listi cekanja,pa se ne zna tacno kad bih mogao da odem..Znas li ti nesto o tome,tipa da li oni uopste zovu pred kraj sezone ili jel to neka samo prazna prica?

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Ogi danas su mi javili da sam prosao intervju za recepciju za Uniworld i da sam u prvi izbor na listi cekanja,pa se ne zna tacno kad bih mogao da odem..Znas li ti nesto o tome,tipa da li oni uopste zovu pred kraj sezone ili jel to neka samo prazna prica?


Ako si na listi cekanja i ako si medju prvima onda si RELIF to znaci da ces menjati ove sto pocinju sezonu i sto ce ici na odmore a to pocinje otprilike u maju tako da do maja ces cekati a moze da se desi ranije,znam samo da se od maja krece sa odmorima,da pocnes od pocetka sezone ne verujem jer smo mi vec dobili ugovore a i 21 februara pocinje taj njihov kick off na kojem bi i ti trebao da budes da kreces sezonu ispocetka.tako da se strpi.nadam se da sam ti odgovorio na pitanje

Offline brooke

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Canyon Ranch-Oceania Cruises
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Massage Therapist
Ja sam se prijavila za masera.Tj.maserku! Ali preko jedne agencije iz Beograda,on surađuje sa fleet pro. I s obzirom da mi je rekao da ću dugo čekati na odgovor. Onda sam se prijavila i za Steiner,i za Viking,na sve strane  :smack:....hahahaha
Iako ja radim ovaj posao već 4 godine,pa s obzirom na iskustvo nadam se da ću negdje dobiti posao :)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Oggi kralju..svaka cast na opisu..btw.nas dvojica smo proveli skupa 5 dugih godina i nazalost ali vrijeme je za razlaz..zelim sve najbolje tebi i "biljani" A negdje se sigurno vidimo,
P.S cudi me da mene nisi nigdje spomenuo hahahahahah makar moju poziciju tunel manager?
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Oggi kralju..svaka cast na opisu..btw.nas dvojica smo proveli skupa 5 dugih godina i nazalost ali vrijeme je za razlaz..zelim sve najbolje tebi i "biljani" A negdje se sigurno vidimo,
P.S cudi me da mene nisi nigdje spomenuo hahahahahah makar moju poziciju tunel manager?

brate hvala na lepim recima ja i ti 5 godina zajedno nisu mogli da nas odvoje ali sad je dosao red da se razdvojim malo jer mi jer brak poceo da se klima zbog tebe hahahaha.vidimo se negde na dunavu definitivno,nadam se da te nece mnogo muciti na terezi a za tunel menadzera to ostavljam tebi da opises svoja iskustva hahaha

Offline Nick_85

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Da li je ko upoznat sa pozicijom mornara,kako izgleda njihov radni dan,koji su im zadaci? :plovim:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re:
« Reply #22 on: 19/February/2015 »
Da li je ko upoznat sa pozicijom mornara,kako izgleda njihov radni dan,koji su im zadaci? :plovim:

Pocinje se oko 8 ujutru mada to zqavisi najvise kada i gde brod pristaje.Ako pristaje u 7 ti mora da si u 7 nacrtan da privezes brod,ima se dnevna smena i nocna smena i tada sluzis kao ispomoc kapetanu,uglavnom sedite u weel hous-u,ispijate kafu i smejes se kapetanu na njegovim izvalama :).Preko dana si zaduzen za ciscenje broda,ispravljanje i popravka onoga sto bi trebalo da se popravlja.Pranje broda CELOG i ako se ima vremena farbanje broda. Imas i neka zaduzenja sa strane kao sto su pomaganje pri prtljagu i loadingu. Sve u svemu nije los posao zato sto za mornare nema pocetak i kraj sezone.Imas stalni ugovor koji traje preko cele godine i kada ostali radnici nisu tu mornari i kapetani su uvek tu stim naravno da ides kuci normalno na odmor.Procedura za mornara je malo komplikovana i ne ide se tako sto odes u agenciju nego postoji posebna procedura kako se dobija posao.

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Hvala ti na ovom opisu noćnog recepcionera... Prošla za recepcionera a dobila Night Auditor ponudu i pristala pa sam na trenutak se pokajala zbog toga što se radi noću ali ako je tako kako kažeš i za G&P onda sam na konju, nemam više živce da se smješkam babama i didovima 24/7, ovo mi baš dobro dođe. Ne planiram da napredujem jer mi treba samo jedna finansijska injekcija do kraja godine pa onda imam drugih planova sa porodicom, selidba, druga država itd... Još jednom, hvala!

Offline aldin004

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Jarane,,de mi reci jel se radi na rijecnom tokom cijele godine,il sezonski,,kolko sta kako,,nesta mi se sve izmjesalo,,ovaj ovo ovaj ono,,,,,jel se moze npr u augustu doci na brod???  :facepalm:

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Ima li shorexa na rijecnim?

I koliko je tip za night auditor?    ;)

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
I koliko je tip za night auditor?    ;)
Koliko ja znam, tip je svima isti, podjeli se na kraju kruza jednako, osim masera, negdje sam pročitala da maseri imaju umanjen tip jer dobiju dosta na ruke.

Maloprije mi kolegica, koja radi za Scylla kaže da kod njih Night Auditor pomaže u laundry-ju... Bajno!
Nadam se da kod ovih to nije slučaj, iako u opisu posla piše čišćenje javnih prostorija, ja smatram da je to čišćenje recepcije i oko nje kad se svi pokupe u krpe  ;D

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: DETALJAN OPIS POSLOVA PO POZICIJAMA NA RECNIM BRODOVIMA
« Reply #27 on: 23/September/2015 »
Kao sto sam i obecao, evo malo opcenito - detaljnih objasnjenja za svaku poziciju (Vantage brodovi)

Prvo treba napomenuti da je tip oko 1000 eura na mjesecnoj bazi. Pricam o shared tipu koji dijele svi na brodu.


Utility (Dishwasher)
Najteza pozicija na brodu bez premca. 80 posto vremena se provodi u delu kuhinje gde se peru tanjiri,pribor za jelo,soljice za kafu,cajev,kao I sve ono sto kuvari u toku dana isprljaju.
Pored redovnog ciscenja utility ima za zadatak da pomaze kucarima u onim najodvratnijim poslovima koje svi kuari mrze a to je guljenje krompira ,sargarepe,luka itd.pored toga kad se zavrsi smena utility je zaduzen za ciscenje podova,odvoda,iznosenja smeca I pripreme za sledeci dan. Obicno se radi po dvojca medjutim ako je brod veci cak I trojica.
Medjusobno se dogovarate kako ko dolazi na smenu medjutim I to zavisi od executive sefa ako vidi da dobro radite dozvolice ako ne onda ce vam on organizovati vreme.definitivno najtezi posao I skidam kapu svima onima koji se odluce za ovo.
Plata po onome sto ja znam je oko 1100 eura medjutim to zavisi od kompanije.plus baksis naravno.

Slazem se u potpunosti. Jedina razlika izmedu ove dvije kompanije je u placi (ovdje je 900eura)

Junior Chef
Kad god neko prvi put dolazi na brod a pri tom zeli u kuhinju biva bacen na poziciju junior chef. To je pozicija koja treba da sluzi kao trening I na kojoj sefovi uce da rade u kuhinji.
iskustvo za ovu poziciju je minimalno ali pozeljno je imati neko bilo da je u restoranu ili hotelu.Znanje engloskog jezika je potrebno makar da se znaju nazivi stvari u kuhinji,tipa lonac,kutlaca,nazivi povrca,voca I zacina kao I biljaka.bez toga ne bih preporucivao prijavljivanje za kuhinju. Ujedno junior chefa iskoriscavaju za sve one poslove koje malo stariji kuvari mrze ili nece da rade.
Ustaje se svako jutro u 5:30. Po dolasku na posao vrsi se priprema za dorucak,donose se unapred pripremljeni proizvodi tipa jogurti,raznorazne sunke,sirevi,pripremaju se ........

Kod nas je jako slicno. osim sto JC ne moze ici na buffet, on je zaduzen samo za "skladistenje" ostataka sa breakfast i lunch buffet-a. JC je zaduzen za dio kuhinje i pomaze CDP - u oko pripreme i serviranja rucka i vecere. Placa - 900 eura

Chef de Partie
Ovo je pozicija za malo iskusnije kuvare koji vec imaju iskustva rada na recnom ili okeanskom brodu. Obicno vec znaju sta treba da rade tako da se brzo uklapaju u system.
Manje trce od junior chefa ali provode isto vremenski u kuhinji. Oni su podeljeni u skecije koju svaka kuhinja ima. Topla sekcija- priprema svih toplih jela I predjela za rucak I veceru, Sekcija za salatu – priprema svih vrsta salata za rucak I veceru I sekcija za soseve – sekcija koju uglavnom rade oni koji pripremaju salate. Svaka kuhinja ima po tri chef de partia mada nemora da znaci sce zavisi od obima posla,velicine broad I broja gostiju.
Radno vreme ujutru od 6 do 14 pauza do 17 neki put do 1730 I izlaze iz kuhinje uvek oko 2130,opet zavisi od kompanije I broda a posebno executive chefa mada ovo je neko generalno vreme.

Ovdje je identicno. Ne znam kakva je tamo placa, ali ovdje je od 1400 - 1450 sve zavisi od iskustva.

Pastry chef
Zaduzen za pripremanje svih dezerata,torti,kolaca I sladoleda na brodu.Jako teska pozicija.Provodi se ceo dan u kuhinji sa dva sata odmora dnevno.
Dolazi se oko 730 ili 8 ujutru,ostaje se ceo dan u kuhinji jer mora da priprema dezerte za rucak I sitne kolace za tea time,onda odlazi na kratak odmor I vraca se pred veceru kako bi pripremio dezerte za veceru I pomagao kuvarima oko serviranje glavnog jela. Zavrsava oko 2200 u zavisnosti da li zeli da pripremi unapred nesto za sledeci dan ili ne. opet moram naglasiti da rad pastija zavisi I od brzine,ako ste brzi imacete vise odmora ako ne ostajete po ceo dan u kuhinji.Jos cu naglasiti I ovo da je plata jedna od jacih u kuhinji.

Identicno, iako mi nije jasno zasto je Pastry po rangu visi od CDP-a. Ali sve je dobro i podnosljivo dok ne dode tea time. E to je nadrljao-la.

Sous Chef
Pomocnik executive chefa,kad ovaj nije u kuhinji sous chef ga zamenjuje I rukovodi ostalima.Zaduzen je za pripremanje uglavnom glavnih jela vezano za meso ili ribu.
On pece meso,sece ih,dekorise. Manje trci po kuhinji I ima veci odmor od ostalih.Ovu poziciju uglavno dodeljuju ljkudima koji su dugo u kompaniji na poziciji chef de party.
Takodje on odmenjuje executive chefa kad ovaj ide na odmor,opet to zavisi da li taj zasluzuje to ili ne.

Ovo je prvi pravi korak od CDP-a do chef-a. Po meni ja se nebih slozio s tobom Anonimni, jer onaj koji krvavo zaradi poziciju sous chef-a slomiti ce sebe i druge da sto prije dobije Chef-ovo mjesto. Moj sous chef je najmanje na odmoru, jer covjek puca na visu poziciju. Placa iznad 1700 eura.

Executive Chef
Gazda kuhinje.rukovodi ostalima,pravi rasporede,odredjuje koji ce miniji biti toga dana za dorucak,rucak ili veceru,uglavnom ponekad pomaze sous chefu oko pripreme jela,mada vecinom je na relaciji kuhinja-office.
Prisustvuje sastancima sefova departmenta I hotel menadzera .Tokom dana ga ne vidjate cesto osim ponekad za vreme rucka,ali za vreme vecere on je taj koji proverava kako je jelo servirano I on daje konacnu odluku kada jelo treba da bude servirano. Neki ex.sefovi su mnogo dobri,brinu se o svojim radnicima I o ostalima,a neki mogu da budu pravi gadovi .

Ova pozicija je najplacenija na brodu. Ovi ljudi (cast izuzetcima) misle da su uhvatili boga za bradu. Misle da su nezamjenjivi. E to mi nikad nece ici u glavu zbog cega. Najmanje rade, i delegiraju svima. Izuzetci su neki Chef-ovi s kojima sam imao cast raditi, koji su bili prvi u kuhinji ujutro, a zadnji izlazili. Svaki dan provjeravali buffet i bili s gostima. Uostalom to im je u opisu radnog mijesta. A naravno ima i onih koji su gadovi i iskoristavaju sve i svakoga. Placa im se krece od 3350 pa na gore. Sve zavisi od iskustva, i potraznje.

Nazalost koliko imam cuti sve je veca potraznja za pravim sefovima, i najvjerovatnije ce i shodno tome, place skociti.

Eto toliko o prvom departmentu u mojoj kompaniji. Sad malo odmora, pa slijedi pisanje.
Nadam se da se anonimni ne ljuti sto uzimam njegov post kao primjer, ali kao sto je i on rekao, sve su to nijanse i male razlike od kompanije do kompanije.

plovim

Offline Nanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Vidim da ste naveli platu za dishwasher-a 1100e, ja sam primljen na tu poziciju i receno mi je da cu cisto dobiti 700 i nesto eura?? Da li je to realno ili ?

Offline rosenn22

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Vidim da ste naveli platu za dishwasher-a 1100e, ja sam primljen na tu poziciju i receno mi je da cu cisto dobiti 700 i nesto eura?? Da li je to realno ili ?

Vidi pm  :embarrased: