Author Topic: DETALJAN OPIS POSLOVA PO POZICIJAMA NA RECNIM BRODOVIMA  (Read 43870 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile

Vidim da ste naveli platu za dishwasher-a 1100e, ja sam primljen na tu poziciju i receno mi je da cu cisto dobiti 700 i nesto eura?? Da li je to realno ili ?

Ako nije tajna, za koju to kompaniju si se prijavio? Malo mi je mala plaća.
plovim

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Naravno da se ne ljutim zadranine pa ja sam ovo i postavio kako bi se vi iz drugih kompanija javljali i opisali kako je kod vas da bi novi ljudi uvideli razlike i odlucili gde je bolje.ja samo molim sve one koji zele da podele iskustva da sto realnije opisu sve bez sarenih laza kako bi svi novi buduci radnicu videli kako se zaista radi. Pozdrav tebi i svima ostalima.

Offline Nanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Ako nije tajna, za koju to kompaniju si se prijavio? Malo mi je mala plaća.


   
Pros River Management- Sa Marijom imao intervju

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Znači ovako , dobit će 700 eura + tip money koji je od 200-300 po tjednu. Znači na kraju mjeseca će izaći oko 1500 eura. Npr. na Vikingu je Utility 1150 eura fiksno + tip money s kojim na kraju mjeseca izađeš oko 2200 ! ;)  :clapping: :run:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Znači ovako , dobit će 700 eura + tip money koji je od 200-300 po tjednu

Tako bi trebalo biti, tako je na svim rijecnim kompanijama za koje ja znam, ali to mora pisati u ugovoru/ponudi, 700+tip, ako to ne pise onda postoji mogucnost da ga i nema ( citajuci o toj Mariju ne bi me cudilo sa ona uzima taj tip  :giggle: ).

Offline cydonie

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Tip money je 100% za svaku poziciju na brodu tj. svi ga dobivaju od perača suđa do hotel manager-a. Marija nema doticaj sa tim tip money koji se isplaćuje svaki tjedan na ruke. Znači pereš i ubijaš se od posla i onda ti dođe netko u kuhinju i kaže ti odi u restoran čeka te head chef da ti isplati tip money .  :clapping: ="" ... Moram još dodati da je to najbolji trenutak na brodu... Poslije par minuta se vraćaš u realnost ... oT oT oT...

Offline Parisa_1990

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Sori što ovako upadam, ali vidim da neki imaju iskustva s recepcijom, pa da li bi mi netko mogao malo opisati posao recepcionera i pursera.  :)

Našla sam puno o tim pozicijama na kruzerima, ali ništa konkretno za riječne brodove.  :hehe: ja sam primljena na poziciju pursera  ;D

Offline Nenad BM

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Ja sam dobio poziciju Commis de cuisine preko Seachefs-a i pise da je zagarantovani tips 553e pa mi je malo nejasno to,kako oni mogu znati koliki ce biti tips? I jos nesto,na Stand by-u sam pa me zanima koliko se moze cekati,i da li uopste pozovu?Do duse ide mi osnovna plata dok cekam poziv i datum ukrcaja tako da nije lose :D Izvinjavam se ako odstupam od teme pomalo...

Offline Nick_85

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
sve zavisi od kompanije do kompanije,kod nas na uniworldu je 600e tip fiksno,isve ide na racun,nista na ruke...


Sent from my Iphone 6s using Tapatalk

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #39 on: 19/March/2016 »
Bravo za detaljam opis, verujem da je mnogima od pomoci.

Kratko pitanjce ako imas vremeva, kakva je situacija u IT departmentu? Hvala :-)

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Da li se na svim rečnim kompanijama loading organizuje tako da su svi zaposleni involvirani u isti odnosno da svaki zaposleni mora da radi loading? Hvala na informacijama..

Offline donshone

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Svi rade loading niko nije postedhem sem na nekim kompanijama nautike na nekim kompanijama kad je loading radi se i do 16 sati bez pauze nehumano skroz

Offline Mobile

  • Registered
  • *
  • Posts: 454
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: N/A
Svi rade loading niko nije postedhem sem na nekim kompanijama nautike na nekim kompanijama kad je loading radi se i do 16 sati bez pauze nehumano skroz
To sam i pretpostavio. Znao sam da svi to rade na nekim kompanijama, ali, eto, nisam znao da je bas na svim tako. Zapravo i nema ko drugi da radi loading, drugacije je neko na prekookeanskim brodovima. Ovo je verovatno jedan od vrlo vaznih razloga zasto su prekookeasnki brodovi ipak malo bolje resenje. Bolje reci da su malo manje tesko resenje. Na rečnim brodovima radiš puno i onda ti još dođe loading, sve ostavljaš, tegliš, pa se kasnije vraćaš svom poslu.

Offline Ekrems

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Da li je neko radio kao pekar na rijecnom brodu?


Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
jel zna neko koko je elektricar na recnom brodu zarada posao