Author Topic: "Relief" zaposlenje  (Read 10292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
"Relief" zaposlenje
« on: 27/January/2015 »
   Pozdrav svima, davno se nisam oglasio ovde mislio sam da sam ostavio pustolovine iza sebe.

Imao sam intervju sa aRosa rečnom kompaniju pre jedno dve nedelje pod posredstvom Feron agencije.
Dobio sam pozitivan odgovor, no nije mi jasno ovaj sledeci citat verbatum "Kompanija je pozitivno ocenila Vaše predstavljanje tako da je odgovor pozitivan i bicete razmatrani za zaposlenje kao Relief (zamena) od 01. aprila".

Kako ovo da tumacim, jer sam prosao pa sam nekakava "on hold" varijanta ili nešto drugo?
Više detalja će mi bude dostavljeno kasnije verovatno pa ce mi sve bude jasno no hteo sam znati jer nisam godinu dana radio van, a i radio sam na prekookeance nemam iskustva s rečnim brodovima.
Jer je neko upoznat s politikom Ferona oko "provizije" znam da ne traze jedino kad su u pitanju Viking kompanija, kako je sa aRosom gruba procena toga?

Unapred hvala i oprostite ako je pitanje vec bilo postavljeno, malo sam zardjao i zelim što pre da se vratim u igri. :)

Offline BojanZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
"Relief" zaposlenje
« Reply #1 on: 27/January/2015 »
Ima li itko iskustva s tzv. "Relief" zaposlenjem u aRosi (ili negdje drugdje)?

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #2 on: 27/January/2015 »
i ja sam dobio za Relief ali nigde ne stoji sta kad i kako

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #3 on: 27/January/2015 »
To otprilike znaci da ce te mozda zvati u toku sezone, verovatno kada krenu odmori. Kazem mozda, a mozda te uopste i ne zovu, nemaju nikakvu obavezu. Otprilike to zavisi od kompanije do kompanije.
Ja bih vam savetovao da to on hold gledate kao da niste prosli. Uglavnom kompanije stave njih gomilu na on hold, jer ih nista ne kosta, a manji procenat pozovu. Mene su npr. stavili na Uniworld on hold, i nikada me nisu zvali. Racunaj da si posao dobio, onda kada dobijes ugovor sa tacnim datumom. Da sam na vasem mestu, ja bih odmah konkurisao kod drugih kompanija, pa i ako te zovu na Rosu mozes da se prebacis.

Koliko vas je bilo na intervju za Rosu i jesu li vas ispitivali na nemackom?

Offline sitkerdad

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #4 on: 27/January/2015 »
ja bih odmah konkurisao kod drugih kompanija, pa i ako te zovu na Rosu mozes da se prebacis.

Apsolutno se slažem s ovim.

Inače možda te pozovu,a možda i ne. Ako te i pozovu to može biti jako kratko, npr. na mjesec dana je meni prijatelj bio pozvan, a opet može biti do kraja sezone, nikad ne znaš-

Na tvom bih mjestu tražio dalje, online prijavama ali i preko Ferona ,ipak ovo nije sigurno. Kako kaže ras kass, lako ti se poslije prebacit.

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #5 on: 28/January/2015 »
Stvar je u tome sto SVI koji su konkurisali za mesto Waiter su dobili poziciju relief, niko nije dobio konkretno za ono za sta je bio na intervjuu

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #6 on: 28/January/2015 »
Stvar je u tome sto SVI koji su konkurisali za mesto Waiter su dobili poziciju relief, niko nije dobio konkretno za ono za sta je bio na intervjuu

"relief" se ne odnosi toliko na poziciju koliko na odnos kompanije prema onome kome su dodijelili taj status:
http://www.swamh.com/poc/view_doc.php?id=8259
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #7 on: 28/January/2015 »
to znaci moze da bude a i ne mora :D

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #8 on: 28/January/2015 »
Koliko vas je bilo na intervju za Rosu i jesu li vas ispitivali na nemackom?
Oko 10-15 osoba je bilo, interjvu vodio muskarac srednjih godina s jednom lepo mladom asistentkinjom. Iskljucivo nemackim jezikom sto me malo iznenadilo, al sve je bilo ok. Veoma korektni bili, na kraju me pitali da li imam neka pitanja u vezi posla a meni glava bila na sve strane da nisam mogao da se setim icega. oT A sad bi ih i tek sto sta pitao.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #9 on: 28/January/2015 »
to znaci moze da bude a i ne mora :D
Kada sam se prvi put prijavio za recni brod prosao sam intervju,agencija mi je javila da sam prosao ali da sam na ON HOLD ili ti relif.Posle nekoliko dana stize mail da ipak pocinjem sezonu od pocetka.Tako da nemora da znaci nista mozda te pozovu a mozda i ne za pocetak,mozda tamo negde oko maja kad pocinju odmori.moj ti je savet gledaj nesto drugo a ovo ako dodje doslo.

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #10 on: 28/January/2015 »
pa iskreno sea chefs su mi trazili broj tekuceg racuna deviznog, i popunio sam formular za uniformu, javili su mi da sam pozitivno ocenjen, ocekujem jos odgovor za scyllu i za fleetpro tako da  :D videcemo

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #11 on: 28/January/2015 »
pa iskreno sea chefs su mi trazili broj tekuceg racuna deviznog, i popunio sam formular za uniformu, javili su mi da sam pozitivno ocenjen, ocekujem jos odgovor za scyllu i za fleetpro tako da  :D videcemo

ako su ti trazili broj tekuceg i dali formular za uniformu mora da ti daju i ugovor ne vidim kako to tako moze bez ugovora to ja nigde nisam cuo da tako ide iskreno

Offline Raidenko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #12 on: 28/January/2015 »
Ahh the waiting game...dobro, sad sam se setio da na intervju su me pitali da li cu da im budem na raspolaganju sledecih meseci. Potvrdio naravno, pa da  budemo optimisti.

Offline zare73

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #13 on: 28/January/2015 »
ako su ti trazili broj tekuceg i dali formular za uniformu mora da ti daju i ugovor ne vidim kako to tako moze bez ugovora to ja nigde nisam cuo da tako ide iskreno

nisam jedini, jos par ljudi znam kojima su isto to dali da popune i da posalju, te osobe su isto ovde na forumu :D nema ugovora :D samo broj deviznog i uniforme velicine :D

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: "Relief" zaposlenje
« Reply #14 on: 28/January/2015 »
nisam jedini, jos par ljudi znam kojima su isto to dali da popune i da posalju, te osobe su isto ovde na forumu :D nema ugovora :D samo broj deviznog i uniforme velicine :D
Ma to sto su nam trazili broj deviznog i velicinu uniforme nista ne znaci, sve dok ne posalju ugovor i datum ukrcaja kao da nismo prosli intervju. Imas milion postova na forumu gdje su ljudi prolazili za seachefs i nikada nisu pozvani. Ja sam optimista i dalje, ali necu da se radujem prerano. :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!