Author Topic: Mezzomarinero, MSC Crociere S.A, Assistant Electronic Technician  (Read 4821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Mezzomarinero      
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: MSC Crociere S.A
Pozicija: Assistant Electronic Technician


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Ideja o poslu na brodu (kruzer,kargo,sl.) pojavila se davne 2004.
O mogucnosti zaposlenja I put kojim se ide do posla na brodu bila je 2007 kada su se prijatelji upravo vratili kuci posle provedenih 6 meseci radeci za jednu nemacku kompaniju.
Objasnili su mi njihov put do broda sto nije ukljucivalo domace (ex-Ju) agencije. Posle naseg razgovora sam odlucio javno objaviti tj predociti familji moju odluku o radu na brodu.
Naravno, nisu svi u familiji bili odusevljeni idejom ali je meni dovoljno bilo da me voljena osoba podrzava I to je bilo to. Tog dana pocinju pripreme za brod.
Mozda ce neko reci “ ala se ti prijatelju spremas” postoje I neke privatne stvari koje ne bih zeleo da iznosim ovde a to je I razlog sto sam tek 2013 prvi put zakoracio na kruzer.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
More. Za mene to je bio prvi razlog jer me opusta. Posao je drugi razlog, tacnije usavrsavanje u struci.
Posto sam zavrsio smer elektro energetiku a poznato je da brod proizvodi napon koji se dalje koristi na razne nacine od prerade vode, grejanja I do potrosackih uredjaja.
Za mene je brod gledajuci ga kao celinu kao jedan mali grad . Proizvodimo “struju”, vodu I trosimo iste. Na trecem mestu je novac.
Sto se tice destinacija koje smo posecivali sve je to lepo ali u mom slucaju vise bih voleo da je moja familija pored mene I da zajedno uzivamo pa da bude potpun ugodjaj.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Vraticu se na razgovor sa prijateljima koje sam ranije spomenuo. Pokusavao sam sa agencijama koje posluju u inostranstvu ali uglavnom bezuspesno,nazalost.
Oni su me uputili na nekoliko agencija preko kojih su oni aplicirali ali nisam do danas dobio pozitivan odgovor, razlog je uvek bio isti da u mom CV-ju nesto nedostaje iako moje iskustvo nije bas lose (U tom vremenu preko 15 god iskustva u razlicitim elektro smerovima). Posle svega okrenuo sam se domacim agencijama.
Prva kojoj sam se obratio bila je “Belgrade Shipping Agency”, u razgovoru sa agentom receno mi je da sledeceg dana dodjem do agencije da polazem test.
Priznacu nisam polozio test iz prvog vec iz treceg puta jer test je obuhvatao znanje elektro dela I to iz “slabe I jake struje”,frigomehanike, energetike I automatike I naravno na engleskom jeziku.
Receno mi je da sam stavljen na listu a kada ce se ukazati prilika to se ne zna. Hm, sta da radim? Naravno nisam cekao, odlucio da idem dalje.
Sledeca agencija je bila “Safe Cruise” zato sto su iz Beograda pa “Kouzon”. Obe agencije su pozitivno odgovorile na moj zahtev koji sam poslao putem “e-mail”-a.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prva kompanija je bila MSC Crociere. Druga je bila Princess Cruise Lines ltd. Nisam hteo da radim sta god pa da onda pokusam da se prebacim u zeljeno odeljenje.
Vazi za obe kompanije a to je da me je interesovalo da radim svoj posao a to je elektro odeljenje, pozicija sa koje se startuje kod MSC-a je Ass. Electrician a kod Princess-a je 2nd Electrical fitter.
Igrom slucaja, “mozda”, dobio sam posao kod MSC-a kao Assistant Electronic Technician a kod Princess-a kao 2nd Electrical Fitter.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Za MSC nije bilo intervju nego se radio test na engleskom jeziku iz struke I trajao je u mom slucaju mozda 45 min.
Sto se tice Princess-a zahvaljujuci agenciji Kouzon predintervju je trajao sa cekanjem 4 sata, pripreme za glavni intervju 3 dana I sam glavni intervju sa cekanjem oko 3 sata.
E sad, sta je bolje vreme ce pokazati.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Kad sam se odlucio da idem na brod da radim prvo sam se raspitao sta mi je potrebno, sto znaci potrebni svi sertifikati za elektro odeljenje.
Od prvog dana do ukrcaja sto se tice MSC-a troskovi su (pregled za brodsku knjizicu, pomorska knjizica, SCTW 95, MSC med. pregled I dr.) 500 evra a sto se tice Princess-a zajedno sa agencijom Kouzon ( SCTW 95 vec sam ranije imao), pred intervju, pomorska knjizica (vec sam je ranije uradio), medicinski pregled za Princess citaj Revida, Marlins test, Kouzon psiho test, Viza C1D, I dr.) 900 evra.
Napomena: troskove za pomorsku knjizicu sam racunao u oba slucaja jednako jer kao sto rekoh pre pocetka trazenja posla na brodu vec sam pripremio SCTW 95 I pomorsku knjizicu

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nije mi bilo tesko se spremiti za put u nepoznato jer mi nije bilo prvi put da odlazim na duzi period od kuce.
Za poneti mi je bilo bitno spakovati dovoljno carapa, belih majica, unutarnjeg vesa I licne higijene sto je doprinelo povecanju kilaze.
Tehnika standardno: lap top, mobilni puta dva, ekst.hard disk I prenosivi zvucnik.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Kako sam se osecao prvih nekoliko dana, mogu samo reci “HAPPY”, A zasto, pa zato sto napokon radim ono sto volim sto nekome cudno zvuci kao radi na brodu pa kako moze biti srecan.
Kolege koje su vec prosle brodsko iskustvo znaju da mi u “Eng Dept” imamo radno vreme kao na kopnu a nedelja se radi do 12.00h. to je jedan od razloga sto rad na brodu u mom slucaju nije kako ga neki nazivaju rad u “zatvoru” ili slicno.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija nije pomogla ali zato kolege jesu I ostale dobronamerne osobe.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Naravno da jeste. Na brodu na kom sam bio bilo nas je dvojica, Sef I ja. Sef me je uputio, srecna okolnost je da smo pricali istim jezikom sto je za pocetak velika dobit.
Imao srecu I da je sledeci sef koji dosao takodje bio dobar ali smo pricali na engleskom I mom losem italijanskom. kad se podvuce crta vrlo zadovoljan.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam problema jer kabina je bila za prespavati, okupati se (imao sam kupatilo u okviru kabine) I pogledati s vremena na vreme koji film na lap-topu.
Zahvaljujuci poslu u radno vreme sam se kretao po celom brodu, I svez vazduh I pogled pa mi zato kabina I 333 metra I 18 dekova nije predstavljalo ogranicenost.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Jedno veliko DA.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Naravno da postoji ali to zavisi od same osobe tj strucnog znanja, fleksibilnoscu sa drugim karakterima I odnosa prema poslu.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Na brodu na kom sam bio drustveni zivot se svodio na “crew bar” koji se povremeno prekidao tematskim desavanjima u “crew disco-u” ili tzv “cabin party”.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Sto ljudi sto cudi. Sve zavisi kako se predstavite kad dodjete na brod I naravno da treba da sami procenite kakav je ko.
Meni licno je bilo od pomoci to sto sam sluzio vojsku pa je to iskustvo dosta pomoglo da se na prvi kontakt kroz pricu zakljuci s kim imam posla.

  • Kako biste opisali putnike?
Francuzi u velikom procentu (90%) ne znaju engleski jezik, Italijani ne znaju engleski jezik (skoro 100 %), Nemci kao znaju engleski jezik (65%). Prosek godina je oko 50 god.
Meni licno nije bilo jasno zasto se dovode na brod osobe u invalidskim kolicima koje nisu svesne gde se nalaze.
Mislim da su ih iskoristavali za razne popuste, voleo bih da gresim u mom misljenju.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Postojalo je vreme I zelja ali licno bih voleo da je moja familija bila samnom I sve to posetili da bi ugodjaj bio pravi ovako sam posetio samo nekolicinu iz jednog prostog razloga a to je da pojedem neku “normalnu” hranu. Vremenom dosadi piletina, zar ne ?!

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Jesam, Katakolon-Grcka I Barselona.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Edukacija na poslovnom nivou, susret sa karakterima drugih nacionalnosti I materijalna sigurnost.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Losa hrana, mozda neispavanost I udaljenost od familije, prijatelja.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Uvek, posao na brodu pruza napredovanje u svim pravcima kao sto je ucenje drugih jezika, posla u okviru svog odeljenja,ponasanje I stav prema drugima,materijalna egzistencija ,itd.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Trebaju verovati u sebe, ne dozvoliti da drugi uticu na vas I da sve sto ulazete u sebe se vrati jednog dana, pre ili kasnije.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?   
Ako odete da radite na brod, uzivajte jer ste jedan od mnogih koji pokusavaju da se zaposle da rade na brodu I ne odustajte, izdrzite do kraja ugovora I ako Vam se svidi nastavite.
Srecno I mirno more!!!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Superrrrrr!!!!  :yeah:
Baš mi prija kad pročitam nečija iskustva iz elektro struke jer nas nema baš puno na forumu a rekao bih i na brodovima, samo nastavi da peglaš posao Mezzomarinero  :clapping:
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Hvala !!! :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Nema na čemu  :uzdravlje:
Nadam se da ću i ja uspeti za početak da upadnem makar kao assistant ventilation fitter, pa da podelim svoja iskustva ovde.  :party:
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
 :clapping: :clapping:
bravo, svaka čast na ambiciji, tako treba.

"It always seems impossible until it's done"

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Pozdrav za kolege. Izvinjavam se sto se nisam javljao ranije ali nisam zaboravio na Vas. Da ne ponavljam se po istim pitanjima veterana jer mala je razlika u odnosu na prosli ugovor. Jedina razlika sto sam sada sam bio u svom dept 5 meseci,recimo test kompanije da vidi da li cu se snaci. Proslo je sve ok,ja zadovoljan kompanija takodje i plovimo dalje. Trenutno na odmoru i uzivanje sa najmilijima.Sretno i mirno more kolegama i onim koji planiraju da plove.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rikab

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • killin it m8
    • View Profile
  • Recruitment Agency: Kouzon Corporation
  • Job Title: Sales Associate
Veoma realno! Hvala puno na iskrenosti, mnogo pomaze nama koji tek razmisljamo o odlasku.  :uzdravlje:
"The most wasted of all days is one without laughter"- E.E. Cummings