Author Topic: Sport kao iskustvo  (Read 1741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TutaBugarin

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Sport kao iskustvo
« on: 30/January/2015 »
U svom životu sam trenirao fudbal pola godine, plivanje pola godine, košarku godinu, parkour dvije godine, također i ples (breakdance club) nekih 5 mjeseci. Odnedavno sam počeo se baviti i atletikom po preporuci profesora sporta. Pošto su mi tu prepoznali veliki talenat, koji i sam vidim da imam (hvalite me usta moja style) i  nemam namjeru da prestajem sa tim ni za 5-6 godina. Sada imam 18 godina. Kada se, dajem primjer, budem u 23-24 godini prijavljivao za rad na brodu (planiram aplicirati za Sport Staffa, pošto kao što sam rekao otkako znam za sebe samo sport furam), da li bi od mene bilo korektno da u CV-u koji pošaljem agenciji navedem bavljenje sportom i trenažni proces kroz koji sam prolazio kao neko iskustvo, kao što recimo kuhari navode rad u kuhinji, konobari rad u restoranu i tako dalje.

P.S. Pročitah da je Princ na belom brodu slao direktno CV i prijavu agenciji u Majami za poziciju Assistan Information System Manager zbog toga što je to staff/oficirska pozicija. Da li se i za sport staffa pruža mogućnost direkt slanja u office CV-a i prijavnice, kako bi kojim slučajem izbjegao trošak provizije?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Sport kao iskustvo
« Reply #1 on: 30/January/2015 »
Na drugo pitanje ti ne mogu odgovoriti, moja kompanija nema sport staff poziciju.

Što se tiče CV-a, itekako je poželjno u CV staviti svo relevantno iskustvo.
Pogledaj malo po netu šta je uopšte CV, šta on predstavlja, pa ćeš bolje razumeti šta bi u njega i kako trebalo da staviš.
Čak i relevantni hobiji, klubovi, volontiranje, seminari, kursevi... sve to ide u CV ako ima veze sa poslom za koji se prijavljuješ, ako lepo uklopiš u formu CV-a i pre svega ako ti podiže rejting u očima poslodavca (da vidi da si baš ti pravi čovek za željenu poziciju).

Offline TutaBugarin

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sport kao iskustvo
« Reply #2 on: 30/January/2015 »
Na drugo pitanje ti ne mogu odgovoriti, moja kompanija nema sport staff poziciju.

Što se tiče CV-a, itekako je poželjno u CV staviti svo relevantno iskustvo.
Pogledaj malo po netu šta je uopšte CV, šta on predstavlja, pa ćeš bolje razumeti šta bi u njega i kako trebalo da staviš.
Čak i relevantni hobiji, klubovi, volontiranje, seminari, kursevi... sve to ide u CV ako ima veze sa poslom za koji se prijavljuješ, ako lepo uklopiš u formu CV-a i pre svega ako ti podiže rejting u očima poslodavca (da vidi da si baš ti pravi čovek za željenu poziciju).

Nešto što najviše volim pročitat na forumu ovom je ono kad se pogodi u srž i čujem ono što želim. Eh, baš ti hvala, car si.

Offline TutaBugarin

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sport kao iskustvo
« Reply #3 on: 31/January/2015 »
I da se nadovežem. Da li ja tim iskustvom u bavljenju sportom koje je "ogromno" stičem neku prednost nad onim koji je završio fakultet za sport, ali se nije nešto posebno bavio sportom? Koliko je cijenjen fakultet, zapravo, na brodu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sport kao iskustvo
« Reply #4 on: 31/January/2015 »
I da se nadovežem. Da li ja tim iskustvom u bavljenju sportom koje je "ogromno" stičem neku prednost nad onim koji je završio fakultet za sport, ali se nije nešto posebno bavio sportom? Koliko je cijenjen fakultet, zapravo, na brodu?

Samo "iskustvo" ne znači ništa ako nemaš nekakav dokaz uspješnosti.
Recimo, Na Princess-u sam vidio da su objesili slike dvojice sport staff-ova (rumunja) gdje se vidjelo kako su uspješni u svojem poslu, isticalo se tu pobjede na državnim natjecanjima u atletici i sl.
Fakultet sam po sebi isto ne znači puno, svatko zna da se diploma može kupiti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)