Author Topic: Princess Crusises Rehire? proslo je vise od 2 godine ...  (Read 8535 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bluebox88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Pozdrav! :wave:Pomolio bi veterane ili neko ko je radio re-hire za Princess da pojasni sta znaci Certificate(with official translation in English) attesting the  reason for leaving the company.Imeno odradio sam jedan ugovor(sa dobar apraisal) za Princess prije 2 godine.Kad mi javili da me pitaju dal mogu da se ukrcam za drugi ugovaor ja sam im rekao da nisam spreman zbog licni problema.Sad zelim opet nazad na istoj poziciji,posalio sam mail u Napoli i iz ostali documentama traze i taj Certifikat?
Znam da oni traze neki dokaz/razlog zasto nisam produzio da radim za Princess al sta ako razlog nije bio medicinski?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
U mom slucaju je bio smrtni slucaj u porodoci pa je to razlog koji sam naveo, u koliko si imao problem neke druge licne prirode odes kod sudskog tumaca koji radi oficijelni prevod i on/ona ti napise razlog na Engleskom, imaju oni iskustva sa tim tako da znaju u kojoj formi da napisu i prevedu i to je to. Neka se javi neko ako je imao neki drugi razlog a da nije smrtni slucaj ali u principu to je to.
Why Always Me?

Offline bluebox88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Hvala ti!   :uzdravlje: Idem sutra kod sudskog tumaca da vidim sta ima on da kaze i dali mozda do sada je imao slicno iskustvo sa nekim drugi moreplovac!Znam za death/birth/medical certificate i zato sam ih pitao dal mozda imaju u predvid medical ali nista konkretnije nisu mi odgovorile  a samo It should be the certificate supporting the reason why you left i cudim se sta bi to moglo biti!  -()-

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Nije njima toliko bitno to koliko im je bitno da imaju fajl u fijoci/ladici. Radnika uvek treba, pogotovo onih koji su vec bili u kompaniji i znaju DRILL sto se brodskog zivota tice. Srecno pa javljaj sta si uradio.  ;)
Why Always Me?

Offline bluebox88

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Samo da spodelim da u nedelju(4 Novembra) sam posalio sve potrebne dokumente u Napoli i da danas ts petak sam dobio lepe vesti da je rehire aplikacija uspjesna! :yeah:  Inace @cincinnati pitao sam sudskog tumaca i objasnio situacijom i ona je rekla da samo izjava u kojoj pise da nisam mogao da idem zbog licnih problema nece da mi prihvate i preporucila je da idem sa medical,da je neko iz porodice imao zdravstveni problem i tako sam uradio!
@cincinnati Nisam ti se zahvalio za savjet ,tako da evo sad  :uzdravlje:

Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
pozdrav
molio bi za odgovor neki veteran,radio sam cetvrti ugovor na princesu kao elektricar
u tokom dogovora morao sam da dam sighn off zbpg licni problema kuci mama je bila ozbiljno bolesna,
prijavio sam to u HR dali mi 10 dana pa da se opet vratim, ali kasnije tog dana  HR me je pozvala , rekla da zna da 10 dana nije dovolnoi i mi je rekla kad god pozelim da se vratim na brod,  da javim agencii i dala mi prrommesori note ,da posaljem agencii ja poslao
poslao sva dokumenta,agencii  napoli dali mi re hire papire  {nisam znao da ce mi dati to.}
proslo je 7 meseca ,od kad sam dosao kuci zbog licni problema
kaze da je sve ok aplikacija re hire je uspesna u sput su mi dali  promociju,
ja sam bijo  drugi elektricar sad  mi dali za prvi elektricar, ali  kaze kad se otvoriu pozicija da ce me pozvati
moje pitanje je dali se vodim kao new hire, i koliko se ceka,da te pozove ranije sam mogao da vidim rotacije na crew self service,sad ne mogu nema me tam  stoi rank i prosle rotacije ,valjda je isto ko prvi ugovor cekas da te pozove agencija ,dali je to mozda ko kazna sad da cekas ..neko iskustvo


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
ovaj tvoj rehire se ne vodi kao prvi ugovor, nije proslo godinu i vise dana kako si zatrazio rehire... da si trazio rehire posle par godina,sigurno bi te spustili na neku poziciju i smatrali bi te kao prvi ugovor, jer sve treninge (CBT) koje si do sada radio imaju rok vazanje 1-2 max 3 godine,tako da bi ti vrv i ti treninzi svi istekli....

Drugar jedan moj je u maju prosle godine zavrsio ugovor, bio je ispaljen za odlazak na recni brod pa je u julu prosle godine trazio nazad na brod. Rekli su mu: posto si nas odbio 2 puta u poslednjih mesec dana, izbrisali smo te sa liste zaposlenih. Dobices ugovor moozda za nekoliko meseci ,a mozda i ne. Jedino sto mozes da uradis je rehire i da dostavis dokaz zasto nisi mogao da se ukrcas tada. Sto je on i uradio,lazirao je naravno neku intervenciju, da bi ga mesec i po dana posle toga prihvatili nazad i evo sad se ziv i zdrav vratio sa novog ugovora :) Doduse on je kuvar,pa je verovatno lakse i brze nego elektricar..
To sto nema rotacije ne znaci da nisi primljen. Cak i ljudima koji imaju po par ugovora i vise,nekada mesecima nema rotacije,jer zaista nemaju gde da te stave. Cim ti nadju mesto slobodno zvace te . Verovatno na BUM sto bi se reklo,da ne mozes tek tako da im kazes (opet) NE!

Tako da ,prati CSS (moj savet) i posalji e-mail malo-malo u Napoli pa se informisi i kod njih, znaju oni vec sve ;)

Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
pozdrav evo uradio sam to poslao e mail, u napoli cekao malo da prodze mesec dana  jutros sam i pratio mail .
pitao sam konkretno ,kad  ce da me pozove ,neko priblizno vrjeme, ako moram da cekam dugo da nadzem neki posao kuci dok me pozove
jer moja  mama bolesna i treba para da se produzi ljecenje, nisam dobio nikakav odgovor konkretan sta se potvrduje moja teza da je re hire aplikacija, uspesna ali da me bacili na stranu pa mozda nekad dace ugovor i vratice me a mozda i ne takav sam odgovor dobijo nisu mi odgovorile konkretno evo poslacu .... sta misleti vi na ovom odgovoru................Good day Mr Robert,

We are not able at the moment to give you a joining date.

However we will send a follow up to head office about you.

Thank you

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
to znaci da ti je odobrena Rehire opcija,ali trenutno nemas rotaciju,jer tektreba da te ubace opet u sistem... Moze da potraje mesec,dva ,tri ,5 zavisi,nikad ne znas,niti ce ti reci.... Moj ti je savet da probas da se ulogujes na Crew SelfService:  https://crewss.hagroup.com/Account/Login?ReturnUrl=%2f   User ti je tvoj emp.ID a pass je: tvoj password koji su upisao za potpisivanje Aprajzala,ako se secas....

Tako je i moj drugar isto cekao par meseci da ga vrate na poziciju kuvara tamo jos 2017,kao sto sam opisao u prethodnim postovima...

Offline BUNTOVNIK

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
mozda je i tako kako kazes,
ali meni smrdi nesto tu ,jer taj lik maurizio kome sam ja pisao je glavni u napoli ,za tehnikal department. on daje rotacije on planira to,
i kad sam mu rekao kad ce da me pozove,  otprilike da znam da se organizujem kaze  to sto sam prepratio meijl u prethodnim post da poslace nesto glavni ured U LA
crew self service pratim vec mesec dana, nema nista a verovatno nece ni biti ,poslao sam jos jedan mejl u kome isistiram da dobijem informacije  kad On dobije informacije iz LA {ako ne mulja jer je re hire iz LA odobrena i on je taj koj daje rotacije }da dobijem bar informacije kad ce da me pozove a ako me ne pozove bar da kazu da nastavim sa zivot jer nije princess ko zna sta ..videcemo moje iskustvo pa za neko ko cita za re hire imace pretstavu i informacije iz prve ruke

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
ne znam kako je za Technical ali znam da za nas Fotografe, LA uredjuje rotacije direktno iz njihovog Officea. Tvoj agent u Napoli nema ama bas nista sa tobom ni tovjim rotacijama. Na njemu je da samo prosledi tvoj upit u HO,i  da ti prenese njihove stavove i odluke....

Znam koliko je moj drugar bio isfrustriran cekanjem,ali njemu je javljeno posle par meseci da se ukrcava i da nema cile-mile ,ocu necu... taj neki fazon je bio...