Author Topic: Princess Crusises Rehire? proslo je vise od 2 godine ...  (Read 8531 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Pokusacu da svoju dugu pricu skratim. Prvi ugovor na princesu odradjen 2012  vratio se , dobio novu rotaciju koju sam odbio i naravno bio sam iskljucen iz daljih rotacija.

od 2013 do sada zavrsavao faks, radio i usavrsavo se itd. i aplicirao za ponudu u USA za koju cekam odgovor, ako od nje ne bude nista ili ako moram da cekam dugo voleo bih da imam plan B. povratak na princess  oT

da se ova zabrana nije desila otisao bih na RCCL medjutim sada je stanje takvo jbg.

Ono sto znam je da postoji formular i aplikacija (rehire) koji se popunjava kod predstavnika iz Italije i sa kojim se vracam na istu poziciju medjutim proslo je vise od 2 godine pa bi hteo da znam koje su mi opcije.

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Upravu si kad se javis agentu u Napulju da hoces da se vratis oni ce ti poslati taj formular  koji treba  da popunis, i trazizi da prilozis zadnja dva appreisala, onda ce oni to poslati u LA
da ovi odobre i vrate te u rotaciju, mislim da ako si uredno zavrsio ugovor ne bi trebao imati problema da te vrate

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Eh konacno neko da mi odgovori, da znam to stim sto imam par problema: Proslo je vise od dve godine nemam medical, vizu, nista koji je moj status?  Plus ako dodje do toga da se vratim ne bih zeleo u isti department zvuci malo cudno znam s'obzirom da mnogi cekaju rotacije i prvi ugovor i sta ja znam ali to mi je plan B.

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
ama javi se agentu u Napulj, nema veza sto je proslo 2 godine a posle ide medical i viza,,, a naravno da ces se vratiti u isti dept :)

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
a da probas preko agencije ponovo,za drugi departmetn? cuo sam za to da kada min 1 godinu ne odes na brod,skidaju te sa liste i imas pravo da opet apliciras i preko agencije,kao prvi put da radis

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
"kada min 1 godinu ne odes na brod,skidaju te sa liste i imas pravo da opet apliciras i preko agencije,,  ? Neznam za to. kako? Jednom sam otisao u agenciju i pitao i sve sto su mi rekli je da oni vise nemaju veze samnom sad sve sa kompanijom direktno, sto je logicno. Javicu se agentu u Napulju ali ne jos uvek, cekam odgovor iz USA, i iskreno se nadam da cu dobiti taj posao, :hehe:  do tad prikupljam sav info preko foruma, tako da ako neko zna - ima iskustva sa rehire posle toliko vremena neka me uputi sta i kako.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
pa za to sam cuo od jednog naseg koji radi vec 5 godina za Pricness... da postoji ta mogucnost... e sad ne znam,je l zaista istina ili trac... proveri sa bagrom iz Napulja

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
pspman, moguce stvarno nemam pojma mislis da se se racunas kao new hire? A valjda ce se neko javiti gde su ovi veterani na forumu kad ih trebas.  :deda:

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
mislis da se se racunas kao new hire?


pa da.... jer znam da ako zelis odmor duzi od godinu dana,a da pritom ne izgubis poziciju i slicno,odes u HR i zamolis ga da ti daju odmor duzi od godinu dana zbog toga i toga,i onda je sve ok. ali ako ti sam odbijas i ostajes duze od godinu dana kuci,znaci da te skidaju za svih spiskova i tome slicno..

Pitacu kolegu on je 2012 odradio prvi ugovor ,da bi se tek pocetkom 2014 vratio opet na brod,njegov drugi ugovor,a inace kada je pitao da proemni poziciju rekli su mu da ne moze,jer je proveo duze od godinu dana kuci,ovo mu se smatra kao prvi ugovor

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Ok. Hvala puno.
Pitacu kolegu on je 2012 odradio prvi ugovor ,da bi se tek pocetkom 2014 vratio opet na brod,njegov drugi ugovor,a inace kada je pitao da proemni poziciju rekli su mu da ne moze,jer je proveo duze od godinu dana kuci,ovo mu se smatra kao prvi ugovor
Ajde pitaj ga, pa mi napisi ovde molim te.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ovako. Otisao je preko Safe Cruise,opet. I kao new hire... sto mi je logicno da mozes da apliciras za drugu poziciju

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Ok, hvala ti puno. Raspitacu se kod njih.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Nista...

Kaze da je sad malo teze jer su kao mnogi tuzili kompaniju....

Offline Brooks

  • Registered
  • *
  • Posts: 71
    • View Profile
Znam  :nono: pratim sve sta se desava i najradije se nebih vracao (i nadam se da necu), samo hocu da imam neki izlaz za pu pu nedaj boze  :pop1: ako se nesto izjalovi sa planovima koje imam. Uglavnom postavicu ovde ako ipak se vratim na princess, jel ti radis jos uvek ili?

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
update.....ne moze se ici kao new hire, barem preko safe cruisa....ja sam im jedno 7 puta slao sa raznih mejlova svaki put ko poplaseni me odbiju da nemaju veze sa mnom nego samo sa new hire....mora se mejl poslati gospodji u napulj i moguce je vratiti se ako prihvate aplikaciju samo na poziciju sa koje si otisao