Author Topic: Ples konobara. Za ili protiv?  (Read 15898 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #15 on: 15/February/2015 »
Potpuno se slažem.
Meni je to isto kao da recimo dođe gost na recepciju, naruči buđenje, a purser to zapiše pa mu poslije toga izvodi nekakav ples.
Ili da security skenira torbu na gangway-u, pa ako je ok, odradi jedan brzi ples.
Na kraju krajeva, lijepo piše u ugovoru šta treba/mora raditi kao konobar a šta ne. Ali svi znamo kako prolaze ono koji se pozivaju na ugovor i/ili govore "to nije moj posao".
Meni je jedan kolega koji je radio kao konobar rekao da ne moraš ako nećeš, kao možeš se izvući ... mada vjerujem da bi svaki takav bio sumnjičen za manjak osjećaja za "teamwork"

Ne znam šta ovi gosti misle, valjda da je crew toliko sretan što ih mogu služiti da plešu "od sreće"?

Apsolutno se ne slažem s tobom. Razlika je u tome što se na recepciji ili kod security ne dešava nikakva zabava dok se u restoranima i kafanama dešavaju zabava, veselje i muzika. Ja baš podržavam ovakve stvari i zabave, meni je ovo super, drugi snimak je dobar a prvi je isuviše mlak. Haha. Ja da sam neki šef ne bih primoravao konobare da uveseljavaju goste ili kako biste vi rekli da "glume majmune" ali je to po meni OK. Da konobari učestvuju u tome. Što da ne? Ko hoće naravno.

Znači, da se digne atmosfera, da se peva, da se igra pa ako treba i da se popne na sto, haha, da se povede kolce, da se zabavljaju gosti, da se glume budale...hahaha. Znači sve je to super i ljudi su tu došli da se opuste, da se zaje**vaju, da se vesele, da pevaju, da igraju, da se provode a nisu došli na sa'ranu ili parastos. :)

A kome je do mirnog i tihog obedovanja nek lepo dođe u restoran danju kad nema nikakvog ludila, fešte, slavlja i veselja. Znači, sve zavisi da li hoćete da idete u restoran samo da pijete i jedete ili hoćete da se veselite, ludujete, provodite... A samo se jednom živi.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #16 on: 15/February/2015 »
Apsolutno se ne slažem s tobom. Razlika je u tome što se na recepciji ili kod security ne dešava nikakva zabava dok se u restoranima i kafanama dešavaju zabava, veselje i muzika. Ja baš podržavam ovakve stvari i zabave, meni je ovo super, drugi snimak je dobar a prvi je isuviše mlak. Haha. Ja da sam neki šef ne bih primoravao konobare da uveseljavaju goste ili kako biste vi rekli da "glume majmune" ali je to po meni OK. Da konobari učestvuju u tome. Što da ne? Ko hoće naravno.

Znači, da se digne atmosfera, da se peva, da se igra pa ako treba i da se popne na sto, haha, da se povede kolce, da se zabavljaju gosti, da se glume budale...hahaha. Znači sve je to super i ljudi su tu došli da se opuste, da se zaje**vaju, da se vesele, da pevaju, da igraju, da se provode a nisu došli na sa'ranu ili parastos. :)

A kome je do mirnog i tihog obedovanja nek lepo dođe u restoran danju kad nema nikakvog ludila, fešte, slavlja i veselja. Znači, sve zavisi da li hoćete da idete u restoran samo da pijete i jedete ili hoćete da se veselite, ludujete, provodite... A samo se jednom živi.
A ja se u potpunosti ne slazem sa tobom. Tacno se vidi da nikada nisi bio na brodu. Restoran, bar na brodovima koji uvijek traze od nas da obezbjedimo vrhunski servis, treba da bude otmeno mejsto, a ne mjesto za sprdnju, svadbu ili krstenje. Hiljadu puta je Headwaiter izribao nekog nesrecnika sto se nije nasmijao kako treba tokom ovog cirkusa, a taj isti nesretnik je ili preumoran ili mu je puna glava glupsoti koje trpi od sefova. Varas se ako mislis da je ovo na dobrovoljnoj bazi. :neceici: Kada sam radio za Princess ovo su svi morali da rade. Tamo zahtjevaju od tebe da si 12 sati nasmijan i da slusas naredjenja kao robot, pa bas bih volio da vidim da li bi ti izdrzao taj prtitisak, a uvjeren sam da ne bi. I ranije sam ja primjetio da si ti kao neki saljivdzija na ovom forumu, a u stvari nemas predstavu kakav je brodski zivot. Bas me zanima da li bi i dalje bio takav saljivdzija i pun sarkazma, nakon mjesec dana na brodu. Pukao bi ti prijatelju nakon mjesec dana na brodu ili bi te neki sef otjerao nakon sto bi mu poceo prosipati svoje sale i mudrolije. +U+
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #17 on: 15/February/2015 »
A ja se u potpunosti ne slazem sa tobom. Tacno se vidi da nikada nisi bio na brodu. Restoran, bar na brodovima koji uvijek traze od nas da obezbjedimo vrhunski servis, treba da bude otmeno mejsto, a ne mjesto za sprdnju, svadbu ili krstenje. Hiljadu puta je Headwaiter izribao nekog nesrecnika sto se nije nasmijao kako treba tokom ovog cirkusa, a taj isti nesretnik je ili preumoran ili mu je puna glava glupsoti koje trpi od sefova. Varas se ako misli da je ovo na dobrovoljnoj bazi. :neceici: Kada sam radio za Princess ovo su svi morali da rade. Tamo zahtjevaju od tebe da si 12 sati nasmijan i da slusas naredjenja kao robot, pa bas bih volio da vidim da li bi ti izdrzao taj prtitisak, a uvjeren sam da ne bi. I ranije sam ja primjetio da si ti kao neki saljivdzija na ovom forumu, a u stvari nemas predstavu kakav je brodski zivot. Bas me zanima da li bi i dalje bio takav saljivdzija i pun sarkazma, nakon mjesec dana na brodu. Pukao bi ti prijatelju nakon mjesec dana na brodu ili bi te neki sef otjerao nakon sto bi mu poceo prosipati svoje sale i mudrolije. +U+

Prvo, ton kojim mi se obraćaš ti je veoma loš i provocirajući. Promeni ga! Drugo, ne treba da pišeš o osobi koja piše nego o onome o čemu se piše. Treće, ne znaš me, nikad mi u životu oči nisi video a već si izneo nekoliko neistina i pogrešnih procena o meni. Nije tačno da nikad nisam bio na brodu, bio sam na brodu (manjem) ali nisam radio na kruzeru. I radio sam ja mnogo gore i teže poslove od kruzera a kad ti budeš lovio i sakupljao rakove na Aljasci i kad budeš radio neki posao gde ti je GOLI ŽIVOT UGROŽEN, onda mi se javi! I ti ćeš meni da pričaš o pritisku na brodu!!!

I još nešto, nisam ja kao neki šaljivdžija nego sam stvarno veoma duhovit čovek i to ne kažem samo ja nego svi oko mene. A ti si svađalica i ja takve ne volim. A tebi ako se ne sviđa moj smisao za humor, zaobiđi me i nemoj da čitaš moje poruke! A to što sam duhovit ne znači da nisam spreman i kadar za psihički i fizički teške poslove. I ja sam ceo život tako duhovit i uvek ću ostati takav bez obzira na uslove rada i pritisak!

I ponavljam, u restoranima na brodovima se DEŠAVAJU sve te zabave, fešte, veselja i to je prosto ČINJENICA i ja podržavam da konobari učestvuju u svemu tome, naravno kad nemaju preča posla i da i oni uveseljavaju goste. Nema tu ništa loše i to je po meni OK.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #18 on: 15/February/2015 »
Prvo, ton kojim mi se obraćaš ti je veoma loš i provocirajući. Promeni ga! Drugo, ne treba da pišeš o osobi koja piše nego o onome o čemu se piše. Treće, ne znaš me, nikad mi u životu oči nisi video a već si izneo nekoliko neistina i pogrešnih procena o meni. Nije tačno da nikad nisam bio na brodu, bio sam na brodu (manjem) ali nisam radio na kruzeru. I radio sam ja mnogo gore i teže poslove od kruzera a kad ti budeš lovio i sakupljao rakove na Aljasci i kad budeš radio neki posao gde ti je GOLI ŽIVOT UGROŽEN, onda mi se javi! I ti ćeš meni da pričaš o pritisku na brodu!!!

I još nešto, nisam ja kao neki šaljivdžija nego sam stvarno veoma duhovit čovek i to ne kažem samo ja nego svi oko mene. A ti si svađalica i ja takve ne volim. A tebi ako se ne sviđa moj smisao za humor, zaobiđi me i nemoj da čitaš moje poruke! A to što sam duhovit ne znači da nisam spreman i kadar za psihički i fizički teške poslove. I ja sam ceo život tako duhovit i uvek ću ostati takav bez obzira na uslove rada i pritisak!

I ponavljam, u restoranima na brodovima se DEŠAVAJU sve te zabave, fešte, veselja i to je prosto ČINJENICA i ja podržavam da konobari učestvuju u svemu tome, naravno kad nemaju preča posla i da i oni uveseljavaju goste. Nema tu ništa loše i to je po meni OK.
Ne znam stvarno kako ti mozes da znas kakv je moj ton, kada ti se nisam obratio oci u oci. Pardon, moram da ispravim ono sto sam napisao, vidi se da nikada nisi radio na ''kruzeru'' niti na poziciji konobara. Kako ti mozes da znas da ja nisam radio poslove u kojima mi je zivot ugrozen. Ja sam samo prokomentarisao ono sto si napisao, jer ocito nemas pojma o kruzeru i radu u restoranu, jer bi inace znao da restoran na kruzeru treba da bude otmeno mjesto, a konobari gospoda s ciljem da obezbjede vrhunski servis, ali nazalost zbog takvih kao ti i nije vise. Nije ti to neka kafana u Srbiji koju si zakupio za svadbe ili krstenja. Otidji ti decko prvo na kruzer pa onda prosipaj pamet i fazone koji mi uopste nisu duhoviti, a vjerujem da ce se i vecina ljudi na forumu sloziti sa mnom. Na osnovu tvojih ''sala'' vidim da si jedno neostvareno dijete u glavi.  :tuctuc:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #19 on: 15/February/2015 »
Ne znam stvarno kako ti mozes da znas kakv je moj ton, kada ti se nisam obratio oci u oci. Pardon, moram da ispravim ono sto sam napisao, vidi se da nikada nisi radio na ''kruzeru'' niti na poziciji konobara. Kako ti mozes da znas da ja nisam radio poslove u kojima mi je zivot ugrozen. Ja sam samo prokomentarisao ono sto si napisao, jer ocito nemas pojma o kruzeru i radu u restoranu, jer bi inace znao da restoran na kruzeru treba da bude otmeno mjesto, a konobari gospoda s ciljem da obezbjede vrhunski servis, ali nazalost zbog takvih kao ti i nije vise. Nije ti to neka kafana u Srbiji koju si zakupio za svadbe ili krstenja. Otidji ti decko prvo na kruzer pa onda prosipaj pamet i fazone koji mi uopste nisu duhoviti, a vjerujem da ce se i vecina ljudi na forumu sloziti sa mnom. Na osnovu tvojih ''sala'' vidim da si jedno neostvareno dijete u glavi.  :tuctuc:

Ne možeš tako da komentarišeš o meni kad me ne znaš! I ne možeš da mi kažeš da nemam pojma o nečemu! Moraš da mi se obraćaš pristojno i kulturno! I ne samo meni nego svima ovde. Znači, sa poštovanjem. Moraš da poštuješ sagovornika a ne da nekome koga nikad nisi video u životu kažeš da je neostvareno dete. To ne smeš da radiš.

To što moje šale tebi nisu duhovite, to je tvoj problem. Niko te ne tera da čitaš i komentarišeš moje šale i poruke. Dobro, ako kažeš da restoran na brodu treba da bude otmeno mesto, kako onda komentarišeš ova 2 snimka gore koji su snimljeni upravo u brodskim restoranima? Ja još nisam video nijednu kafanu u Srbiji sa baš ovakvom atmosferom. Dakle, vidimo da se to stvarno dešava u restoranima na Princesu, Dizniju i drugim brodskim kompanijama.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #20 on: 15/February/2015 »
Justinijan se u svakoj temi prepire s nekim... Druže malo mi frustrirano djeluješ... relax.  :D :D

"It always seems impossible until it's done"

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #21 on: 15/February/2015 »
Ne možeš tako da komentarišeš o meni kad me ne znaš! I ne možeš da mi kažeš da nemam pojma o nečemu! Moraš da mi se obraćaš pristojno i kulturno! I ne samo meni nego svima ovde. Znači, sa poštovanjem. Moraš da poštuješ sagovornika a ne da nekome koga nikad nisi video u životu kažeš da je neostvareno dete. To ne smeš da radiš.

To što moje šale tebi nisu duhovite, to je tvoj problem. Niko te ne tera da čitaš i komentarišeš moje šale i poruke. Dobro, ako kažeš da restoran na brodu treba da bude otmeno mesto, kako onda komentarišeš ova 2 snimka gore koji su snimljeni upravo u brodskim restoranima? Ja još nisam video nijednu kafanu u Srbiji sa baš ovakvom atmosferom. Dakle, vidimo da se to stvarno dešava u restoranima na Princesu, Dizniju i drugim brodskim kompanijama.
Pa ja ne vidim da sam napisao neku uvredljivu rijec, kritika i rasprave su dozvoljene na forumu, to i jeste sustina foruma. Naravno da se cirkus desava na vecini kompanija, ja sam i sam rekao da je i na Princess-u tako. Upravo i komentarisemo o tome ovdje, kako to ne bi trebalo da se desava u restoranima na brodu i kako je skroz neozbiljno i ponizavajuce. Nije mi bila namjera da se osjetis uvredjenim, nego sam morao ovo da iskomentarisem, jer mnogi ljudi ne shvataju kako je to kada glumis klovna tj. primoran si da glumis klovna i kako ovaj zanat polako gubi svoj smisao. Svako dobro ti zelim, i da se ukrcas sto prije na brod i da nikada ne dozivis da budes na mjestu ovih ljudi sa snimaka. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #22 on: 15/February/2015 »
Justinijan se u svakoj temi prepire s nekim... Druže malo mi frustrirano djeluješ... relax.  :D :D
Prepirem se samo u temama u kojima se osjetim prozvano i kada moram da intervenisem zbog neznanja i neiskustva pojedinaca. A pomogao sam mnogima na ovom forumu, kroz savjete, postove i slicne stvari. Ja sam skroz opusten i nisam uopste svadjalacki nastrojen, ali ako tako mislite od sada cu pokusati da prag tolerancije podignem na visi nivo. :uzdravlje:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #23 on: 15/February/2015 »
Justinijan se u svakoj temi prepire s nekim... Druže malo mi frustrirano djeluješ... relax.  :D :D

Evo malopre sam mu čitao poruke, na SVAKOJ temi se svađa sa nekim. On je prosto takav čovek i to mu ne valja.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #24 on: 15/February/2015 »
Evo malopre sam mu čitao poruke, na SVAKOJ temi se svađa sa nekim. On je prosto takav čovek i to mu ne valja.
Pa pregledaj ti sve moje poruke prijatelju, pa vidi da li se samo svadjam. A svadjam se ovih dana sa ljudima koji brod zamisljaju kao zabavu i ispijanje koktela, a uopste ne razmsljaju o onih 12 sati koje trebaju da rade, misle da ce to lako i da ce sve zaboraviti cim udju u crew bar.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #25 on: 15/February/2015 »
Pa ja ne vidim da sam napisao neku uvredljivu rijec, kritika i rasprave su dozvoljene na forumu, to i jeste sustina foruma. Naravno da se cirkus desava na vecini kompanija, ja sam i sam rekao da je i na Princess-u tako. Upravo i komentarisemo o tome ovdje, kako to ne bi trebalo da se desava u restoranima na brodu i kako je skroz neozbiljno i ponizavajuce. Nije mi bila namjera da se osjetis uvredjenim, nego sam morao ovo da iskomentarisem, jer mnogi ljudi ne shvataju kako je to kada glumis klovna tj. primoran si da glumis klovna i kako ovaj zanat polako gubi svoj smisao. Svako dobro ti zelim, i da se ukrcas sto prije na brod i da nikada ne dozivis da budes na mjestu ovih ljudi sa snimaka. :uzdravlje:

To što ti ne vidiš da si napisao neku uvredljivu reč, ne znači da nisi. Pa naravno da je uvreda kad mi kažeš da nemam pojma ili kad odraslom čoveku kažeš da je neostvareno dete. Ne može tako. Možeš da kažeš da se ne slažeš sa nekim a ne da neko nema pojma. Stalno se raspravljaš i svađaš, to ti ne valja i ako hoćeš da napreduješ i da dobro prođeš u životu MORAŠ da menjaš tu osobinu. Ti prvi podstakneš rasprave i svađe svojim provokacijama i to nije dobro. Menjaj se. Ovo ti pišem za tvoje dobro.

U redu je da izneseš svoje mišljenje i neslaganje sa nekim kao što sam ja rekao da se nimalo ne slažem sa CEO po ovom pitanju ali je veoma važan način na koji pišeš poruke i na koji se obraćaš nekome ovde.

Što se tiče teme, da bih bio jasan preciziraću svoj stav. Mislim da je lepo što se to dešava u brodskim restoranima jer to podiže atmosferu. Ja lično bih i učestvovao u tome a i kao gost bih voleo to da gledam. Ne slažem se sa time da se konobari primoravaju da učestvuju u uveseljavanju gostiju jer to ipak nije njihov primarni posao, zna se šta je glavni posao konobara i smatram da učešće konobara u tim feštama mora da bude samo na dobrovoljnoj bazi. To je moje mišljenje!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #26 on: 15/February/2015 »
Pa pregledaj ti sve moje poruke prijatelju, pa vidi da li se samo svadjam. A svadjam se ovih dana sa ljudima koji brod zamisljaju kao zabavu i ispijanje koktela, a uopste ne razmsljaju o onih 12 sati koje trebaju da rade, misle da ce to lako i da ce sve zaboraviti cim udju u crew bar.

Ne moraš ni sa kim da se svađaš. Dovoljno je samo da izraziš svoje mišljenje i neslaganje na pristojan i kulturan način.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #27 on: 15/February/2015 »
Ne slažem se sa time da se konobari primoravaju da učestvuju u uveseljavanju gostiju jer to ipak nije njihov primarni posao, zna se šta je glavni posao konobara i smatram da učešće konobara u tim feštama mora da bude samo na dobrovoljnoj bazi. To je moje mišljenje!
Pa gresis, ja sam ucestvovao u tom cirkusu. U Princess-u, a i u mnogim kompanijama je obavezno da ucestvujes u tome, svaki junior waiter mora da stane u red i plese sa tortom u ruci izmedju stolova, to je OBAVEZNO, u suprotnom ces dobiti ribanje i imaces hard time na brodu i to ce ti potvrditi svako ko je radio kao junior waiter za Princess.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #28 on: 15/February/2015 »
Pa gresis, ja sam ucestvovao u tom cirkusu. U Princess-u, a i u mnogim kompanijama je obavezno da ucestvujes u tome, svaki junior waiter mora da stane u red i plese sa tortom u ruci izmedju stolova, to je OBAVEZNO, u suprotnom ces dobiti ribanje i imaces hard time na brodu i to ce ti potvrditi svako ko je radio kao junior waiter za Princess.

Pa dobro, ja nisam rekao da se konobari sada ne primoravaju da učestvuju u tome nego da mislim da ne bi trebalo da se primoravaju.

Inače, kad smo već kod primoravanja, ja bih po cenu otkaza odbio da nosim američku i nemačku zastavu na ovom drugom snimku. Ove ostale-pa i može ali te 2-NE NIKAKO!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #29 on: 15/February/2015 »
Ajd sto se prepirete zbog razloga jer svako ima svoje misljenje koje niko ne moze da promeni, nego sto citirate postove umesto samo da odgovorite ispod. Na nekim forumima su administratori banovali citiranje prethodnog posta.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.