Author Topic: Ples konobara. Za ili protiv?  (Read 15702 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #30 on: 15/February/2015 »
To je zato što uvek neko može da uripi.  :rofl:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #31 on: 15/February/2015 »
Ajd sto se prepirete zbog razloga jer svako ima svoje misljenje koje niko ne moze da promeni, nego sto citirate postove umesto samo da odgovorite ispod. Na nekim forumima su administratori banovali citiranje prethodnog posta.


Ovo je tocno, nema mi goreg dana nego kada moram prepravljati ovakve postove.
Kao da REPLY i ne postoji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Danchi-hr

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #32 on: 15/February/2015 »
Meni je to plesanje totalna katastrofa.
Ja sam odradio ugovor na Carnivalu u dinning roomu i meni je ta svaka formal night bila totalna koma.
Ok, razumijem da gosti ameri vole neku ultra-posebnu-neviđenu uslugu (iako su platili kruz 300$ za tjedan dana) ali posao konobara nije plesanje na stolovima, plaženje po šipki, oblačenje u tko zna kakve kostime, mađioničarski trikovi itd.. točno se zna kakav je opis konobarskog posla (i ja kada sam potpisao ugovor sa Carnivalom nigdje nije bilo navedeno da ću dva puta tjedno morati izvoditi majmuna od sebe plešući po stolovima, pjevajući i izvodeći razno razne trikove i koreografije)
Meni je to totalno sramotno! prva stvar, ne osjećam se ugodno plešući na stolu pred par stotina ljudi koji bulje u tebe, druga stvar je to da se plešući i skakući oznojiš kao neki prasac i onda takav smrdljiv kasnije ljudima donosiš jelo za stol što je totalno neprofesionalno a treće je to da nemam niti malo ritma :banana: jbg, izgledam ko dvometarsko drvo koje se bacaka okolo...I šta se onda događa, tjeraju te da plešeš i to ti na kraju unese neku dodatnu nervozu i stres (a hvala bogu toga i tako ima dosta na brodu)
Stvarno ne razumijem da takve gluposti moraju izvodit konobari. Znaći na brodu postoje radnici/zabavljaci koji su došli na brod da bi plesali, pjevali izvodili trikove.. Ti radnici su plaćeni da bi zabavljali goste na taj način.
Zašto kompanija za vrijeme formalne večere ne šalje njih u restoran da malo otplešu, otpjevaju ili šta već.. Po meni to nema nikakvog smisla.
Imaš na brodu nekog tko je plaćen za takve stvari a na kraju tjeraš ljude koji to ne žele raditi tj. koji to nebi uopće trebali radit.. To je isto ko da plesace tjeraju da za vrijeme svojih nastupa poslužuju goste sa hranom ili skoknu malo počistit sobe...
A najbolje od svega je to da su nas na Gloryu tjerali da uvježbavamo razno razne koreografije za nastup u naše slobodno vrijeme.. HALO!!! došao sam radit kao konobar koji u svoje slobodno vrijeme na silu vježba plesne korake. Prestrašno.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re:
« Reply #33 on: 15/February/2015 »
Ovo je tocno, nema mi goreg dana nego kada moram prepravljati ovakve postove.
Kao da REPLY i ne postoji.

ovo bi mogla biti hrvatska tragedija, slika šefa kako se drži za glavu i ispod piše opet moram ispravljati krive quotove... :D :D


"It always seems impossible until it's done"

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #34 on: 15/February/2015 »
   
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #35 on: 15/February/2015 »
mene je gost jednom pitao prijetecim pogledom "will you dance for us?".. isto sam mu drsko odvratio "no, I will not dance for you",
i onda je reko da ce se zaliti maitre'd-u, ja reko "ok, he's down there at the reception", i odj*bo ga. nije se zalio :D

isto tako me par gostiju pitalo jel mi konobari inace volimo plesati, i kad sam rekao da bas i ne, onda bi odgovorili da izgleda malo ponizavajuce.
gosti vole taj ples samo da se smiju iz nas. tu nema nikakve koreografije, 90% konobara nezna 3 reci iz texta.. poanta je
da budu zabavljeni nama majmunima.

jos kad smo za njihov 4th july trebali pjevati "God Bless America"  :nono:  :neee:

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #36 on: 15/February/2015 »
Nema li večeg "ponosa" nego nositi zastavu svoje zemlje na predstavi u dining room-u kao na "olimpijadi"  :hmm:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #37 on: 15/February/2015 »
mene je gost jednom pitao prijetecim pogledom "will you dance for us?".. isto sam mu drsko odvratio "no, I will not dance for you",
i onda je reko da ce se zaliti maitre'd-u, ja reko "ok, he's down there at the reception", i odj*bo ga. nije se zalio :D

isto tako me par gostiju pitalo jel mi konobari inace volimo plesati, i kad sam rekao da bas i ne, onda bi odgovorili da izgleda malo ponizavajuce.
gosti vole taj ples samo da se smiju iz nas. tu nema nikakve koreografije, 90% konobara nezna 3 reci iz texta.. poanta je
da budu zabavljeni nama majmunima.

jos kad smo za njihov 4th july trebali pjevati "God Bless America"  :nono:  :neee:

Ne bi ja to pevao.  no;;;
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #38 on: 15/February/2015 »
Nema li večeg "ponosa" nego nositi zastavu svoje zemlje na predstavi u dining room-u kao na "olimpijadi"  :hmm:

A ti si ponosan na zemlju u kojoj je korupcija i nepotizam na razini uspješnih Afričkih diktatura? Na zemlju čiji te sustav obrazovanja/zapošljavanja tjera u inozemstvo?
Samo nemoj biti od onih koji potroše preko 1.000€ da bi se jedva dotepli do broda, i onda prva stvar koju naprave je da razdrlje zastavu zemlje iz koje su došli na zid kabine.
Nikoga Amerikanci nisu prisilili da dođe na brod. Na brod se dolazi zbog nesposobnih političara, pogrešnog sustava obrazovanja, nesposobnosti političara da iskoriste bogom dane prirodne potencijale od kojih bi neke zemlje napravile raj na zemlji. Jer razmišljaju drugačije od ovih uhlje*a koji nas vode po principu "Drugovi mi se nalazimo pred ponorom. Mi moramo napraviti korak naprijed."

Olimpijada kažeš ...  mašeš zastavom da dobiješ bakšiš, kojega će bogati Amerikanci povući ako im se ćefne.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #39 on: 15/February/2015 »
Opet se ne slažem s tobom, doduše ovaj put se slažem samo polovično, slažem se da su loši uslovi života i rada u našim zemljama ali se ne slažem da ne treba sa ponosom nositi zastavu svoje zemlje i figurativno i bukvalno. Šta ima loše u tome da okačiš zastavu svoje zemlje na zid kabine? Bez obzira na lošu ekonomsku situaciju mi treba da se ponosimo našim balkanskim poreklom.

Ti kad odeš na američki brod, ne postaješ automatski Amerikanac, nego ostaješ Hrvat. Ja kad odem npr. na holandski brod ne postajem Holanđanin nego ostajem Srbin i ja se time ponosim gde god da odem. Jer ti kad odeš na brod ili bilo gde u inostranstvo ti ne predstavljaš samo sebe nego predstavljaš i svoj grad i svoju državu i treba da je predstavljaš sa ponosom i u pozitivnom svetlu.

Veoma je nemoralno kad u inostranstvu tj. pred strancima pljuješ svoj narod i državu, pa nema ništa gore od toga. Naravno, ne možeš baš ni da je uzdižeš u nebesa jer neko će da te pita ako je tako lepo u tvoj zemlji što si uopšte dolazio ovde na brod ali sa druge strane nikako je smeš ni pljuvati nego treba biti realan i naći neku zlatnu sredinu.

Kad sam živeo u Grčkoj, pričao sam sa mnogim Izraelcima i nisam našao NIJEDNOG Izraelca da priča nešto loše o Izraelu. Svi su o toj zemlji pričali sve najbolje bez obzira na to što im zemlja i nije baš sjajna, što žive u stalnom ratu i tenzijama sa Palestincima. I to je za svaku pohvalu, i to je dobar model ponašanja.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #40 on: 16/February/2015 »
"američki brod" tj. kruzer ne postoji, osim par onih NCL brodova. Cijela industrija je registrirana pod zastavama Paname, Bahama, Trinidada ... itd.
Drugim riječima, ideš raditi za židove, koji su posao registrirali u banana državicama kako bi izbjegli plaćanje poreza u US.
Služićeš većinom Amerikance kojima je Bosna kod Bostona, Kroejša odmah pored Rusije, a svaki holivudski film ima teroristu iz Srbije. I u svemu tome ti je važno da razviješ u kabini zastavu zemlje ... koja ti nije pružila priliku za dostojanstven život. Hm. Ok ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #41 on: 16/February/2015 »
Ja tacno ne vidim zbog cega bih se negde tamo busio u grudi i predstavljao da sam Srbin kada bi me gledali kao i***ta sto inace i jesmo (da nismo ne bih otkad znam za sebe slusao price da ce sledece godine biti bolje) a i ja licno nemam razloga, ova drzava mi je upropastila najbolje godine mog zivota, dosta ljudi koje sam znao su umrli od droge, u ratu, ovi sto su zivi otisli sa mozgom jer sastavljaju kraj sa krajem sami ili sa porodicama i totalno bi mi to bila zadnja rupa na fruli da tamo negde velicam sebe kao Srbina i Srbiju kao do jaja drzavu.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #42 on: 16/February/2015 »
Veoma je nemoralno kad u inostranstvu tj. pred strancima pljuješ svoj narod i državu, pa nema ništa gore od toga. Naravno, ne možeš baš ni da je uzdižeš u nebesa jer neko će da te pita ako je tako lepo u tvoj zemlji što si uopšte dolazio ovde na brod

upravo to. koliko se hrvati i srbi ser* jedni po drugima nije nista u usporedbi koliko amerikancima ser* po nama.

kad malo zagrebes ispod povrsine, odmah ti postaje jasno da nikad nece na tebe gledati kao na ravnopravnog covjeka koji samo posteno radi.
sa 99% njih(bijelih amerikanaca) ne mozes pricati normalno, indirektno se sprdaju.
normalno pricas sa njima, i samo odjednom "are you gypsy?", "how do you wash clothes in croatia?",
"tell me how do I order a mail order bride from eastern europe", "will you eat that food"(ostaci hrane kore pokupim sa stola) itd.

svi znamo kakva je situacija na balkanu, ali sa amerikancima treba pametno.. zaj*b je ako mislite da mozete biti prijatelji sa njima.

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #43 on: 16/February/2015 »
Mozes da volis svoju zemlju,ali ne moras politiku zemlje...Moram neke.ljude ispraviti nazalost.Nase zemljje su jako lepe mogu cak slobodno reci jedne od lepsih...dakle volim svoju zemlju ,ali ne i politiku svoje zemlje jel...:)

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #44 on: 16/February/2015 »
"američki brod" tj. kruzer ne postoji, osim par onih NCL brodova. Cijela industrija je registrirana pod zastavama Paname, Bahama, Trinidada ... itd.
Drugim riječima, ideš raditi za židove, koji su posao registrirali u banana državicama kako bi izbjegli plaćanje poreza u US.
Služićeš većinom Amerikance kojima je Bosna kod Bostona, Kroejša odmah pored Rusije, a svaki holivudski film ima teroristu iz Srbije. I u svemu tome ti je važno da razviješ u kabini zastavu zemlje ... koja ti nije pružila priliku za dostojanstven život. Hm. Ok ...

Da ali zato si ti tu da im ispraviš pogrešno mišljenje o nama Balkancima. Pa ko će drugi ako nećemo mi?

Euronymous, ne može država da ti bude kriva za to što si umro od droge. Kako ja nisam umro od droge? Kako svi drugi koji su živi i zdravi nisu umrli od droge? Nije za to kriva država nego labilan karakter.

Jel, slažem se, naši političari (većina) su najveći ološ i ne treba voleti njih ali treba voleti svoju zemlju!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: