Author Topic: Ples konobara. Za ili protiv?  (Read 15875 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #45 on: 16/February/2015 »
Ponosno razvijem zastavu države u kojoj je pola stanovništva primitivno na razini pećinskog čovjeka, države u kojoj kad treba proganjati homoseksualce, ćirilične ploče se skupi milijun ljudi a kad se svaki drugi dan gasi jedna tvornica nitko ne mrda prstom, kada građani grcaju u dugovima lihvarskih institucija, ostaju bez domova onda kažu svatko mora voditi računa o svojim financijama?? Kada im je pojam uspješnog čovjeka privatizacijski tajkun samo zato jer je hrvat a koji pritom koji izrabljuje maksimalno radnike i krši sva moguća ljudska prava, a kada im je prvi susjed uspješan i vozi dobar auto odmah je kriminalac i bavi se mutnim poslovima pa mu šaljemo inspekciju, prijave i sl?? a nedaj bože da je slučajno druge nacije i religije odmah grebemo ključevima lak... :pop1:
Pa nije ni čudo da nas amerikanci poimaju takvima.
Nedavno sam slušao jedan veoma žustar ispad čovjeka kojega sam smatrao pametnim i razvijenim povodom predsjedničkih izbora, kako bi radije da ga u propast vodi hrvat/hrvatica  nego jedan srbin (Josipović) koji još k tome nije ni vjernik. (jer navodno je samo vjernik dobar čovjek :waiting:). a on nije iznimka takvih je pola zemlje a puno previše mulaca koji su bili tati u jajima '91.
Ja sam zahvalan na onome što imam ali nisam zahvalan državi, i ne mogu reći da se ponosim njom niti da sam domoljub - to je žalosno da se tako osjećam ali to je istina. Nije kriva politika, sami smo si krivi što smo dopustili ovakvo stanje. Nadam se samo da će se jednog dana ovaj narod opametiti ali ja svoju sreću tražim drugdje.  :wave:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #46 on: 16/February/2015 »
Jeste mi kriva drzava i politika jer gomila ovakvih ko ja radi za 200e mesecno, neko nije te srece pa mu plata kasni po pola godine i na kraju tajkun zatvori firmu pa si ga i izduvao za pare za koje si crncio 6 dana nedeljno po 12h, jer od svega gde sam radio imam upisano samo 2 meseca u radnoj knjizici, jer sam puko sa zivcima skroz zbog toga i zbog politike Srbije i poslednja stvar bi mi bila da na kruzeru u crew baru dizem 3 prsta u vazduh sa sajkacom na glavi i plastom oko vrata od nase trobojne zastave i vicem "zivela Srbija!"
A od droge nisam propao ja nego ljude koje sam poznavao, ja retko kad pijem i alkohol plus ne pusim, ipak nisam toliko labilna licnost pored nekih stvari koje nam se desavaju u drzavi, zar ne?
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #47 on: 16/February/2015 »
Da ali zato si ti tu da im ispraviš pogrešno mišljenje o nama Balkancima

Niko do sad nije ispravio krivu Drinu, pa nećeš ni ti. Kakvi su balkanci? E, sad nastupa samo-spoznaja i objektivnost, koja manjka većini takvih kao ti.
Kad ljudi pričaju između sebe, pogotovo ako se popije koja, počinju hvalospjevi o nama balkancima, i svako vuče u svoj rodni kraj, tipa kao '' ovakvih ljudi nigdje na svijetu nema, najljepše žene, najvrijedniji ljudi, istorija...'' Da ne nabrajam dalje. U realnosti smo takvi da smo generalno bučni i glasni gdje god da odemo, ako vidiš nekoga da se dere ili doziva na preko 30m distance, balkanac je 110%. Što se tiče vrijednih ljudi, i to se pogrešnim dokazalo više puta. Nemoj da pljuješ u tanjir iz kojeg ćeš jesti, nije fino. Ko god nije spreman biti zahvalan bar malo za taj posao koji mu neko pruža, bio to amerikanac ili bilo ko drugi na svijetu, ne treba da ide nikud iz svoje države, i da ostane u onoj masi ljudi koja još uvijek vjeruje u promjene  no;;;
Što se tiče nas balkanaca, zamjenjivi smo, itekako smo zamjenjivi. Dokaz su ti vodeće cruise kompanije što su banirale većinu ljudi odavde. Mene ovo lično ne pogađa jer ne plovim više, ali ima dosta mladih ljudi punih entuzijazma da idu i rade, a takvi kao ti im staju na put i grade sliku prosječnog balkanca, što im ne ide u prilog.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #48 on: 16/February/2015 »
Vidjao sam ja raznorazne rodoljube na brodu iz bivse Juge. Pa se takvi ''rodoljubi'' napiju, vredjaju druge, demoliraju crew bar ili istuku nekoga, pa kada dobiju nogu sa broda placu kao male bebe i moljakaju kapetana i hvale na sva zvona ''americke'' brodove i ''americki sistem''. U vecini slucajeva isti ti ''rodoljubi'' su u stvari 99% neradnici i koji na brod dolaze cisto da lijece svoje komplekse i koji misli da je posao na brodu djecija igra i da ce vecinu vremena da izlaze po lukama i uzivaju. Probudite se ljudi i shvatite da se od rodoljublja ne zivi, niti moze da se jede. :neceici:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #49 on: 16/February/2015 »
Previse smo otisli Off Topic i ja se odjavljujem vise od nastavljanja ovde, samo cu jos citirati ljude koje poznajem a da su decenijama radili u inostranstvu i ovde dodju samo 1x godisnje- "najgori smo, i po pitanju politike i ekonomskog, ekoloskog i mentalnog stanja do pravnog sistema, finiji su i cistiji od nas ljudi cak i Bugari, bezi odavde dok si jos mlad." Iz dana u dan sve vise vidim koliko je ovo tacno i tuzno. Pozdrav!
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #50 on: 16/February/2015 »
Previse smo otisli Off Topic ...

On Topic smo kao malo kada.
Tema je da Amerikanci plaćaju da igra mečka, a mi smo mečka. Koliko sam primjetio, nikome se to ne sviđa, osim ID-u, ali ni on ne bi igrao na Američku himnu. Znači, slažemo se 100%.
Ima par anonimnih glasova onih koji misle da je to ok, ali nisu argumentirali svoje stajalište.

... ali treba voleti svoju zemlju!

Naravno da treba voljeti svoju zemlju. Čuo sam da je zemlja u Meksiku dosta jeftina. Jedan moj poznanik kupio komad pored mora, skinuo se sa brodova i sada iznajmljuje čamce, brodiće, ronilačku opremu ...

Treba biti oprezan sa posvojnom zamjenicom "naše". Ako ti zemlja nije zavedena u katastru na tvoje ime, nije tvoja, niti je naša. Nečija je.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #51 on: 16/February/2015 »
Pa naravno da svi volimo svoje zemlje odakle dolazimo, ali na brod dolazimo radi rada, i jedino mjerilo dokazivanja je odnos prema radu i kompaniji.

"Sve poštivam, svoje uživam"

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #52 on: 16/February/2015 »
Niko do sad nije ispravio krivu Drinu, pa nećeš ni ti. Kakvi su balkanci? E, sad nastupa samo-spoznaja i objektivnost, koja manjka većini takvih kao ti.
Kad ljudi pričaju između sebe, pogotovo ako se popije koja, počinju hvalospjevi o nama balkancima, i svako vuče u svoj rodni kraj, tipa kao '' ovakvih ljudi nigdje na svijetu nema, najljepše žene, najvrijedniji ljudi, istorija...'' Da ne nabrajam dalje. U realnosti smo takvi da smo generalno bučni i glasni gdje god da odemo, ako vidiš nekoga da se dere ili doziva na preko 30m distance, balkanac je 110%. Što se tiče vrijednih ljudi, i to se pogrešnim dokazalo više puta. Nemoj da pljuješ u tanjir iz kojeg ćeš jesti, nije fino. Ko god nije spreman biti zahvalan bar malo za taj posao koji mu neko pruža, bio to amerikanac ili bilo ko drugi na svijetu, ne treba da ide nikud iz svoje države, i da ostane u onoj masi ljudi koja još uvijek vjeruje u promjene  no;;;
Što se tiče nas balkanaca, zamjenjivi smo, itekako smo zamjenjivi. Dokaz su ti vodeće cruise kompanije što su banirale većinu ljudi odavde. Mene ovo lično ne pogađa jer ne plovim više, ali ima dosta mladih ljudi punih entuzijazma da idu i rade, a takvi kao ti im staju na put i grade sliku prosječnog balkanca, što im ne ide u prilog.

A jel'te , a kako ja to njima stajem na put i kako ja to gradim lošu sliku prosečnog Balkanca? A to da li smo mi, Balkanci zamenjivi i da li je svaki pojedinac zamenjiv je potpuno nevažno. Dakle, nebitno je da li je neko zamenjiv jer po toj logiciu svako ko radi za drugoga može odmah da da otkaz, jer je zamenjiv i poslodavac odma može da nađe drugog radnika a svaki privatnik može odmah da zatvori firmu jer je zamenjiv i vlasnik lokala može odma da nađe drugog zakupca. To je glupa teza.

Previše generalizujete stvari i o meni i o Balkancima. Ja znam za Srbe da su veoma vredni radnici na Zapadu, npr. u Švajcarskoj jer mi je to lično reklo nekoliko Švajcaraca i to je prosto činjenica. Dakle, Srbi (a verovatno ni ostali Balkanci) nisu lenji jer kako to da su na Zapadu oni najvredniji radnici a ovde kao nisu. Znači, to je do sistema i državnog uređenja a nije do mentaliteta.

I ja sam rekao da treba voleti svoju zemlju a ne da treba mrzeti tuđu. I ja sam protiv toga da se Balkanci napiju pa da prave sra**e, da demoliraju crew bar, razvale plafon, maltretiraju i biju nekog drugog ili da se pobiju međusobno. Ja jesam Balkanac ali ja nemam takve oblike ponašanja, dakle ne pijem alkohol, ne demoliram prostorije, ne pravim sra**a i ne maltretiram bilo koga. Ali nemaju tako loše oblike ponašanja samo Balkanci, i Englezi i Amerikanci često umeju da prave s**nja pogotovo kad se napiju. Englezi su poznati po tome, pogoto pijana engleska omladina. I Izraelci su veoma nekulturan narod ali opet pričaju sve najbolje o svojoj zemlji. Rusi dosta piju ali oni su male mace u odnosu na Holanđane i Irce, lično sam video šta sve Holanđani i Holanđanke (pogotovo omladina) rade kad se napiju. Norvežani radnim danima imaju normalno ponašanje ali vikendom se oleše od alkohola, valjaju se po ulicama, prave razne gluposti i potpuno se promene. Dakle, nisu samo Balkanci specijalno loši po tom pitanju, ali to ih naravno ne opravdava da se tako ponašaju, alkohol je generalno veoma loša stvar, alkohol uopšte ne služi za piće nego samo za dezinfekciju, alkohol je ćelijski otrov i VEOMA LOŠE utiče na ljude svih nacionalnosti zato što isteruje na površinu sve najgore iz čoveka i zato ja ne pijem ni kap alkohola i nikad neću da počnem.

Dakle, treba voleti svoju zemlju, treba se ponositi svojim poreklom, ali ne treba nipodaštavati ni omalovažavati druge zemlje i narode kao što to rade Amerikanci. I najgori su mi oni Srbi koji odu negde u inostranstvo da rade i odma krenu da pljuju po svom narodu, zemlji i državi, a mislim da je slično i sa ostalim Balkancima. To je najgori soj ljudi.

Sad se Šef sigurno pita: "Kud pomenuh onu zastavu u kabini?"  :run:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #53 on: 16/February/2015 »

Sad se Šef sigurno pita: "Kud pomenuh onu zastavu u kabini?"  :run:

Ni govora.
Samo mi je žao ljudi koji idu na drugu stranu zemaljske kugle da bi opstali, a zadrže isti sustav vrijednosti koji ih je i otjerao tamo.
Dok god je tako, neće biti promjena.
Prosječni čitač ovih redaka ne usuđuje se ni zamisliti kako bi to bilo da su Hrvati bogatuni i imaju 10ak ne kruzera, nego flota kruzera, a da Amerikanci dolaze na intervjue za posao na tim brodovima.
Međutim, "zemlja sa tisuću otoka" i čistijim morem bi itekako mogla biti turistička velesila. Bila je to još prije 160 godina. U to doba je Florida bila leglo komaraca a njeni stanovnici su se gađali strijelama i skidali si skalpove.
Država mora snositi odgovornost, kao i svi oni koji rade u bilo kojoj državnoj službi. I ne samo oni, nego i svi koji plaćaju porez a ne znaju što se s njihovim novcem radi ili može napraviti.
Jasno, odgovorni su i svi oni koji veličaju takvu propalu državu i njen uhljebski aparat klanjanjem pred zastavom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #54 on: 16/February/2015 »
Drzava, stanje drzave, politika drzave i politicari su samo odraz gradjana iste te drzave.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Re:
« Reply #55 on: 17/February/2015 »
Čuo sam da je zemlja u Meksiku dosta jeftina. Jedan moj poznanik kupio komad pored mora, skinuo se sa brodova i sada iznajmljuje čamce, brodiće, ronilačku opremu ...


E on covek zivi zivot iz snova, jedino ne znam da li ima problema tamo sa kartelima i reketiranjem
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Re:
« Reply #56 on: 17/February/2015 »


E on covek zivi zivot iz snova, jedino ne znam da li ima problema tamo sa kartelima i reketiranjem

To je problem unutrašnjeg Meksika, na obali nema toga.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #57 on: 17/February/2015 »
Onda je to san snova.
Ja sam tripovao nesto slicno o Kubi, da gajim kokose i duvan, milina hahahaha :D
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ples konobara. Za ili protiv?
« Reply #58 on: 22/February/2015 »
back on topic

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #59 on: 22/February/2015 »
Jao jao, kao vašari kod nas na kojima mekeću u mikrofon priučene štajgarke sa Ibarske magistrale :D
Prosečni se zlopate drndajući lopate.