Author Topic: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva  (Read 93401 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #15 on: 10/February/2015 »
Ja idem na NCL Jewel za 4 weeks  :pilot:

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #16 on: 10/February/2015 »
14 Feb  NCL Getaway  :party:


Imali jos koga ko ide na Getaway,  javiteeeee se   :uzdravlje:
Pozdrav, ja sam dosla sa Getawaya prije 2 sedmice, brod je ok, nov, nista ne steka,ako budes nocna imat ces par noise concern, mislim da ces ti kao second stew imati single kabinu tamo, brod je uzasno busy, non stop, vrlo rijetko da ces imati ispod 4000 putnika, max je bilo cca 4800, portovi su onako, pamtim i bolje na drugim brodovima, svi jedete u istom mesu nema crew staff officer, hrana je isto manje vise ok, moze se probrati nesto.

Nasih ima na prste nabrojati :nono:
Ako te jos sta zanima pitaj
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #17 on: 10/February/2015 »
Uki da li ti je to prvi ugovor? Getaway je odlican brod  :hmm: nadam se da ce i mene takva sreca potrefiti  :embarrased: koliko si cekao na loe?

Offline moreplovac001

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #18 on: 10/February/2015 »
pozz ljudi, jedno off topic pitanje za vas koji se uskoro ukrcavate, plaća li vam NCL avio kartu iako vam je prvi ugovor, ili se tu agencija umješa pa uzme svoj dio kroz "kartu" ?

Offline TiTan

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re:
« Reply #19 on: 10/February/2015 »
Ja mislim da je karta placene.... Cini mi se da mi je receno i ako bude da se neki dio placa, to bude refundirano na prvu platu isto kao i za vizu i ljekarski.

Offline Moonlight

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #20 on: 11/February/2015 »
pozz ljudi, jedno off topic pitanje za vas koji se uskoro ukrcavate, plaća li vam NCL avio kartu iako vam je prvi ugovor, ili se tu agencija umješa pa uzme svoj dio kroz "kartu" ?
Sa NCL ti nemas nista sa kartom, dobit ces je na mail od agencije, kad budes isao kuci mjesec dana prije dobit ces je na papiru ili na mail, i povratnu za tvoj sljedeci brod. Za ljekarski dobijas pare nazad, treba ti racun, i za vizu isto tako, ponesi uplatnicu. Ako budes imao neke obroke mislim do $25 uz racun i to ces dobiti nazad.
"Ime nije ništa; ono što nazivamo ružom, slatko bi mirisalo i s drugim imenom ... "

Offline Slavica

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #21 on: 11/February/2015 »
Zdravo Moonlight :-)

Na sta si mislio kada si napisao povratak novca za obrok, do 25$ ?
Znam da se pare refundiraju za vizu i lekarski, mada nisam sigurna u kom iznosu, da se dobija samo jedan deo novca?
Hvala, pozdrav!

Offline uki

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #22 on: 11/February/2015 »
Uki da li ti je to prvi ugovor? Getaway je odlican brod   nadam se da ce i mene takva sreca potrefiti  :embarrased: koliko si cekao na loe?



Prvi za NCL   :pop:    verovatno  stoprvi ukupno na kuzerima  hahahahahaha  :rofl:

Prosao prvi interviju sa HR Mngr.  u Beogradu u aprilu 2014... nakon toga dobio info da sam prosao i da trebam uraditi 2nd interview.....  to je bilo tek u decembru.
Naravno kulturno su se izvinili za delay, posto su po njihovim recima imali nekih strukturnih promena u kompaniji.  2nd interview je bio krajem decembra 2014,  i u januaru dobio vest da sam prosao i opciju na koji brod mogu da se ukrcam.   :uzdravlje:   dakle 10 meseci  



Moonlight ti si na Getaway-u   :yeah:

znas li ko je Housekeeping Manager i Hotel Director ?
pisacu ti u inbox 

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #23 on: 11/February/2015 »
Uki hvala na info :') kad si vec toliko iskusan mozes li mi molim te reci postoji li nesto kao sto je ta "sezona kruzeva" koja kao pocinje u martu? Ja sam to negdje pronasao pa se vecinom na to oslanjam :-/ a i Sinisa mi jos u decembru rece nista prije marta tada pocinje sezona  :hmm:

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #24 on: 11/February/2015 »
Verovatno si pobrkao sa rečnim brodovima, naime "sezona" se odnosi na njih, oni ne rade tokom zimskog perioda.

Okeanci, što podrazumeva i NCL, rade punom parom cele godine, nemaju nikakvih pauza (ne računajući dry dock svakih par godina, ali i taj prekid traje kratko).

Što se tiče zapošljavanja na okeancima, uglavnom tokom božićnih/novogodišnjih praznika nema prijema novih ljudi, jedino tada nastaje pauza, ali to ipak nema veze sa sezonama.

Offline uki

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #25 on: 11/February/2015 »
Uki hvala na info :') kad si vec toliko iskusan mozes li mi molim te reci postoji li nesto kao sto je ta "sezona kruzeva" koja kao pocinje u martu? Ja sam to negdje pronasao pa se vecinom na to oslanjam :-/ a i Sinisa mi jos u decembru rece nista prije marta tada pocinje sezona  :hmm:


vidi nakon od marta do oktobra vecina US gostiju uzima svoje odmore i tada su brodovi puni, dakle sav smestaj na brodu je popunjen. Tada se pravi najbolji novac na tipping pozicijama iz par razloga,  imas mnogo vise gostiju na stanici (dinning), sekciji (housekeeping) ili baru (bar dept) i dobjas veci tips ili imas vise sansi da prodas,  plus vreme je prelepo, sto znaci suncano i toplo non stop.  Samo po sebi ovo je vreme kada ljudi placaju vise za kruzeve, te su to i ljudi koji imaju malo dublji dzep, znaci nisu chepatone gosti :rofl: kao sto to znaju biti poneki od oktobra do marta.


Izmedju oktobra i marta, imas halloween cruise koji su obicno expensive, holiday season cruises, koji su isto preskupi, i posle njih dolazi najgorih 2 meseca po mom misljenju, a to je od pocetka januara do kraja februara kada je vecina latinosa i brazilaca na odmoru i dolaze na kruzeve... oni su ti vrlo zahtevni gosti i imaju general lack of manners, tako da je mnogo vise posla, a opet s druge strane ne mozes se pohvaliti da tipuju bas dobro i da trose brdo para. U to vreme brodovi na kojima sam ja radio plovili su uglavnom samo 75% - 85% puni.


@princ

moze da se desi da tada krecu u novu recruiting sezonu ili da ocekuju da do tada crew overturn bude toliki da ce poceti zvati na ukrcaj.


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #26 on: 11/February/2015 »
Aleksandar bl, već si prošao finalni za NCL i sad čekaš LoE, dobro sam razumeo?

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #27 on: 11/February/2015 »
Moram priznati da mi je to sve čudno jer se vrše razgovori za nove zaposlenike, a oni koji su već prošli razgovore još čekaju???

Ali dobro je da barem neki ljudi dobijaju datume ukrcaja, jer ipak se nešto događa. :waiting:

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #28 on: 11/February/2015 »
Princ na belom konju drug da vec sam prosao u oktobru i cekam taj famozni loe  :waiting: jbg prvi mi je ugovor pa sam vjerovatno i previse nestrpljiv...Sinisa nam svima daje oprecne info ali sve u svemu mislim po njegovoj prici da trebamo ocekivati ukrcaj krajem marta.

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #29 on: 11/February/2015 »
Vidim da je tema živnula, svi su na čekanju i u napadu na March 2015.  :moli: