Author Topic: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva  (Read 93404 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline beli84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #30 on: 12/February/2015 »
Pozdrav!ja sam prosao glavni intervju u beogradu jula meseca za restaurant stewart a supruga u oktobru u zagrebu,ovo cekanje se bas oduzilo,kad god sam pisao sinisi uvek isti odgovor da nema informacija,zna li neko kakav je ova pozicija na ncl-u i da li je istina da spajaju bracne parove.

Offline uki

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #31 on: 13/February/2015 »
beli  pozdrav,  istina je ali opet zavisi mmalo i od nas.... moja supruga je stranac a ipak i kompanija i Sinisa su nam izasli u susret i uradili interviju i oboje smo prosli... cekali smo skoro 10 meseci dok nismo dobili datum ukrcaja. Supruga je otisla pre nedelju dana na NCL Spirit a ja sutra idem na Getaway :plovim:.... nadamo se da cemo uspeti brzo da se prebacimo jedan kod drugoga na brod, a ako je suditi kao po drugim kompanijama moracemo napraviti request, mada ne znam koja je procedura tacno na NCL.  

Mozda Moonlight ima ideju posto je vec neko vreme tamo.


P.S.   Mislim da smo cika Sinisu smorili mailovima i pitanjima hahahaha, nije opet bilo do agencije vec do kompanije. Cini se da je kompanija kao kompanija malo sporija u tom recruiting processu, ali se i dalje kotrlja    :party: :party:

Offline beli84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #32 on: 13/February/2015 »
Znam da su pricali da spajaju bracne parove,mi preveli vencani list i sad cekamo,zna li neko nesto o restaurant stewart kakva je pozicija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #33 on: 13/February/2015 »
..,zna li neko nesto o restaurant stewart kakva je pozicija

NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivan18

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #34 on: 13/February/2015 »
Jeli zna neko kad otprilike stize LOE? Meni je ukrcaj za mesec dana, necu da vadim papire dok ne potpisem ugovor.

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #35 on: 13/February/2015 »
Karte ne placate,NCL vam placa...kad uradite medicinski pregled,visu i ostalo sta vec treba ,samo sacuvajte racun i kada dodjete na brod ,dajte vasem supervizoru.Ako se dobro secam do 400 dolara vam vracaju na platu ,mozda ne tu prvu platu ,ali znam da legne.
Neko je pomenuo da nema dosta informacija o NCLu...ja sam ranije bas dosta pisala sta i kako bukvalno sve.
Sto se tice cekanja na datum ukrcaja ,e ja sam cekala 9 ili 9 i po meseci...tako je kako je.
Sto se tice brodova,Epic je jedan od najvecih na kom sam i ja bila SRECOM.Zato sto sam imala bar takav kakav mir,bila sam sama u kabini.
Velik brod ,ali po meni ok sasvim.
Po manjim brodovima ima dosta ljudi zajedno u jednoj sobi.
Bar department nije los ,fino se zaradi, Restoran za one koji nisu navikli da rade i zele napolje ...to ce biti malo teze.
Ljudi u restoranu dosta duze rade od ljudi u baru.
U prvih mesec dana necete imati vremena ni da spavate kako treba od treninga i svega.



Mislim da treba oko mesec i po dana da se onako naucite ziveti na brodu.
Filipinci su glavni svuda i verujem da ce uglavnom svi imati problem sa njima.Ne verujte im ama bas nista.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #36 on: 13/February/2015 »
Karte ne placate,NCL vam placa...kad uradite medicinski pregled,visu i ostalo sta vec treba ,samo sacuvajte racun i kada dodjete na brod ,dajte vasem supervizoru.Ako se dobro secam do 400 dolara vam vracaju na platu ,mozda ne tu prvu platu ,ali znam da legne.
Neko je pomenuo da nema dosta informacija o NCLu...ja sam ranije bas dosta pisala sta i kako bukvalno sve.
Sto se tice cekanja na datum ukrcaja ,e ja sam cekala 9 ili 9 i po meseci...tako je kako je.
Sto se tice brodova,Epic je jedan od najvecih na kom sam i ja bila SRECOM.Zato sto sam imala bar takav kakav mir,bila sam sama u kabini.
Velik brod ,ali po meni ok sasvim.
Po manjim brodovima ima dosta ljudi zajedno u jednoj sobi.
Bar department nije los ,fino se zaradi, Restoran za one koji nisu navikli da rade i zele napolje ...to ce biti malo teze.
Ljudi u restoranu dosta duze rade od ljudi u baru.
U prvih mesec dana necete imati vremena ni da spavate kako treba od treninga i svega.



Mislim da treba oko mesec i po dana da se onako naucite ziveti na brodu.
Filipinci su glavni svuda i verujem da ce uglavnom svi imati problem sa njima.Ne verujte im ama bas nista.


Hej Jel, hvala ti na informacijama ! :uzdravlje:
Je znas mozda kakva je situacija na brodu bila sa head bartenderima na epicu ? Sto se tice privilegija, kabine i love ? Moze i u inbox nije frka :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #37 on: 13/February/2015 »
E pozz...drago mi je da pomognem,ja nisam imala toliko info kad sam kretala u sve ovo...
Pa kao sto sam i rekla...dakle svi su ti oni Filipinci i svi se drze...boje se sopstvene senke ,slusaju bar menadzera...a ovamo podrzavaju svoje ,a tebe okrivljuju...Nece da ti pomognu,a veruj mi kad dodjes tamo ,sve je drugacije...mi u Srbiji nemamo pojma o tim koktelima i ostalim vinima ,piva i sl..Stvarno je bitno samo to neko vreme jer kroz vreme naucis sve...Praksa samo.Kad sam dosla na brod nisam cak imala dobro iskustvo ni sa jednom nasom i jednom Makedonkom,koje kad su me videle ,odmah me zamrzele ...posle vidim ova nasa se vata sa Ass.bar menadzerom ,a ova Makedonka sa kim sve ne...zato su tu imale neku podrsku od Zutih..nije ih niko dirao...ma videces svega ima...sve u svemu sada je situacija malo bolja ,jer je dosta nasih doslo ,pa moze neki "mafija"  biznis,posto jedino tako mozes zaraditi...ovako uz sve one Filipince i Indonezane koji se drze zajedno..uh nista..kad kazem mafija biznis mislim na to da imas takvu kakvu podrsku od naseg,jer kad si sam medju zutima krive te za sve...jos si nov pricaju ti e ovako trebas onako...onda ti krenes da ih slusas jer ne znas,a oni te zeznu,ispadnes kriv...i ako kazes ,pa tako su mi rekli taj i taj...onda te jos vise mrze...ma haos...ali to se pregura i ojacas,skontas fore njihove i naravno pokazes zube vremenom.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #38 on: 14/February/2015 »
Jel izvini pitanje nije vezano za temu ali moracu postaviti :-) nadam se da sef nece izbrisati  :hehe: kazes u koliko ne radis mafia biznis ne mozes zaraditi  :neee: znaci li to da je meni dzabe trud rad i zalaganje? Koliko preko plate se ide ako nemas nikoga, barem otprilike?

Offline Jel

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #39 on: 14/February/2015 »
Pa videces i sam...mozda par stotina dolara preko...a posto nasih ima sve vise na NCLu opusti se...Vidi prvo trwbas da naucis kako se tamo radi i sve ostalo...a posle ces sam znati kako da zaradis. ;)

Offline beli84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #40 on: 17/February/2015 »
Ima li ko neku informaciju o ukrcaju,da li je jos neko slao sinisi mail?ja ako mu budem poslao jos jedan ubice me :)

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #41 on: 17/February/2015 »
Koliko ukupno ljudi čeka info o ukrcaju za NCL u 03/2015 ???

Offline beli84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #42 on: 17/February/2015 »
Koliko hoces,samo nema ko da ih zove :(

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #43 on: 18/February/2015 »
A vidis bas bi bilo fino da znamo koliko nas ceka po dept  :hmm: vidim ovdje u grupi se i nije javilo bas previse ljudi...ili se meni cini.

Offline bartaos

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #44 on: 18/February/2015 »
- assist. waiter - agencija EP od 27/10/2014