Author Topic: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva  (Read 92908 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Carlito

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #240 on: 01/September/2015 »
Meni vec drugi put nisu nista javili,ni da sam prosla ni da nisam,prvi intervju u maju,pa su me u julu zvali i rekli da moram da ponovim intervju,evo proslo je vec mesec dana,jos nista nisu javili...uzas,sve najgore za njih,i ep i ncl. ::bin-laden::

Neverovatno je to kako je kod svakog razlicito ali jbg kako ti se zalomi, meni su svi hvalili EP... Valjda ce biti nesto... :deda:

Offline -trustno1-

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #241 on: 02/September/2015 »
Ja sam bio u BGu na razgovoru 22og rekli su nam da ce javiti u toku te nedelje ko je prosao, slao sam Sinisi mail i rekao mi je da im jos nisu iz kompanije javili ko je prosao a ko ne...
Pa me interesuje samo koliko ste vi cekali u proseku odgovor na to dal ste dobili posao ili ne... deployment bi trebao biti krajem oktobra posto dobijaju novi brod i treba im dosta ljudi, tako su nam rekli na prezentaciji!
Pozdrav

Ja sam takodje bila u Bg-u za NCL, ali 21-og. Jos uvek nisu nista javili. Isto mi je Sinisa rekao da jos uvek nisu dobili te liste. Ne zanm sta cekaju vise  oT
A kad vidim koliko vec dugo ljudi cekaju, ko zna koliko cemo mi....  :pad:

Offline lexab

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #242 on: 02/September/2015 »
cekaj ima vas iz bara pozicija Bar Waiter da ceka vise od godinu dana?

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #243 on: 02/September/2015 »
Ima naravno :-) ja sam od oktobra prosle godine (nije bas godinu ali sad ce) poz JBW. Mislim ljudi da ce nas sve ukrcati sad u oktobru ipak je kompaniji potrebno 2000 radnika na raznim pozicijama   :pad: koliko sam shvatio oni nece "penzionisati" ni jedan brod vec samo taj "escape" dodaju floti tako da ce nas sigurno sve zvati, sad da li ce nas na starije brodove a ljude sa iskustvom na taj novi ko ce ga znati. Budite strpljivi jos malo, nikome nije u cilju da ostanemo ni NCL-u ni EP-u (interview njih ipak kosta nekih parica) ja ne gubim nadu  :plovim:

Offline Jaro89

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #244 on: 02/September/2015 »
lexab
Ima nas i vise nego sto mislis  ;)


Aleksandre  ="" ti se za toliko optimizma... Ti se bas ne predajes  :moli:

Offline Lala pomorac

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #245 on: 03/September/2015 »
Dakle, i meni je stigao majl kao Hasi o ukrcaju vrlo brzo. Razgovor sa kompanijom je bio krajem marta u BG. Nadam se ukrcaju u drugoj polovini septembra. Večiti optimista. ;-)

Znam da nije tema, ali ubi me neznanje. Zna li neko kolika je početna plata za junior cabin steward na NCL?

Brz ukrcaj svima!

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #246 on: 03/September/2015 »
Lala druze kada ti je stigao taj mail i da li je to bio odgovor na tvoje pitanje "kada" ili si cisto onako dobio mail da ocekujes ukrcaj uskoro :-) velika je razlika...ja kada god pitam kazu "ne znamo...cekaj"  :facepalm:

Offline Lala pomorac

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #247 on: 03/September/2015 »
Lala druze kada ti je stigao taj mail i da li je to bio odgovor na tvoje pitanje "kada" ili si cisto onako dobio mail da ocekujes ukrcaj uskoro :-) velika je razlika...ja kada god pitam kazu "ne znamo...cekaj"  :facepalm:

Pozdrav, Aleksandre. Ahem, ja sam Sosa ali da bi svi skontali iz koje sam regije rekoh bolje da napišem Lala. ;-)
Dobila sam mejl iz Zagreba 30. jula da krenem sa procedurom jer će me uskoro trebati. Odradila sam lekarski i prevela potvrdu o neosuđivanosti (mislim, tumač je preveo) i sad čekam datum u ambasadi i LOE. Odužilo mi se sad već...  :neceici: A još i otkazala postpejd račun i pozdravila se sa svima već 7 puta!  :pilot:

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #248 on: 05/September/2015 »
Pozdrav ljudi,

Da li je neko dobio datum ukrcaja,bez obzira koja pozicija,u koji mesec.Ja sam bio u martu i jos cekam.Po prici nekih ljudi da novi brod krece za dva meseca,oni bi vec trebali slati ljude na odmor,i zameniti novim.
Tako da eto,postavio sam pitanje i obradovalo bi me i ohrabrilo saznanje ako je vec neko dobio datum ili krenuo u zavrsnu proceduru :D

Svima brz ukrcaj

Offline Jaro89

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #249 on: 05/September/2015 »
Odgovor na tvoje pitanje je da nije. Ako su i planirali da zovu zbog novog broda vec su trebali, ali ne zovu nikoga... Tako da je i pitanje da li cemo otici uopste, tj. da su odustali od nas ali nam niko ne govori... Mnogi od nas cekaju vec godinu dana, a izgleda da nismo ni u planu da odlazak... Bilo kakve informacije nece da nam daju, pa je sva neka logika da od toga nema nista... Ti si iz marta pa vama mozda nije tako, ali nama iz oktobra mislim da je tako... Mislim da se ne lazemo, da se kaze kako stvari trenutno stoje..

Offline katjes

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #250 on: 06/September/2015 »
Ima ljudi koji čekaju od juna 2014 i to ne mali broj..... ja sam iz oktobra..... a odgovor na pitanje kada će ukrcaj : ''Ne znamo ništa, još nema nikakvih informacija, čekamo....'' a do sada je poslato bar 10-ak takvih mailova   :nono:

Offline svrave91

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #251 on: 06/September/2015 »
Ja ne znam koji je razlog za toliko cekanje...ja sam trenutno na NCL-u i ovde se stalno prica o manjku radnika...cak sam pricao sa nekima koji su zavrsili prvi ugovor i onda su ih stavili na cekanje za drugi ugovor...ja sam se 2013 ukrcao na brod u 5-om mjesecu a intervju radio u 10-om 2012 a javili su mi da sam primljen 2 dana nakon intervjua...u poslednje vrijeme sam primijetio veliki broj indijaca i crnaca da su primljeni...odkad se NCL spojio sa Presige-om cudne se stvari desavaju mnogo pravila je promijenjeno.

ipak ne gubite nadu i srecno...

Offline Jaro89

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #252 on: 07/September/2015 »
E pa eto onda odgovora... Primaju indijce i crnce, a mi smo im zadnja rupa na svirali... Ako su ovi sto su zavrsili prvi ugovor na ladjenju, mi ostali nemamo sta da trazimo... Konacno neki info direktno iz kompanije a da nije " Nemamo novih informacija".

Offline goja91

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: NCL - ukrcaj 2015. - razmjena iskustva
« Reply #253 on: 07/September/2015 »

Zna li neko da li NCL placa prvu kartu, ili mi platimo pa nam oni kad se ukrcamo vracaju lovu? :)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re:
« Reply #254 on: 07/September/2015 »
Goja brate pa zar moram ja iz abu dhabia da pisem na forumu.. placena ti je karta i tamo i ovamo