Author Topic: Nisam imao intervju, dobio posao, je li neko imao takvu situaciju?  (Read 7814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AnesM

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Ovako, prije jedno sedmicu dana ja sam aplicirao za Utility poziciju (Sea Chefs).
Nisam aplicirao preko nikakvih agencija, vec sam isao direktno preko Sea Chefs.
Odmah dan nakon sto sam aplicirao dosao mi je mail u kojem pise da li cu biti slobodan da radim ovu sezonu na njihovom brodu. Ja sam naravno odgovorio da cu biti dostupan.
Eh odmah sutra vece mi dodje mail kao su mjesta popunjena, reko ajde dobro.

Kad ujutro zvoni mobitel, ja se javim, kad zove zena iz sea chefs da potvrdi moj dolazak na brod, pricali smo nekih 2-3 minute, uglavnom za moj dolazak i poziciju.
Nakon sat vremena meni dolazi mail u kojem mi je potvrdjen dolazak, znaci pise ime broda na koji idem, i datum 15.3. .
Poslana mi je i dokumentacija, da posaljem kopiju pasosa svog i tako to. Stavit cu dole sliku sta mi je doslo da ispunim.

Nisam imao nikakav intervju, pa me zanima da li je neko ovako imao situaciju ?


Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Pitanje
« Reply #1 on: 09/February/2015 »
Engleski ili njemacki jezik si koristio?

Offline AnesM

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Pitanje
« Reply #2 on: 10/February/2015 »
Samo engleski druze.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mene ne čudi da za utility nisi imao intervju, jer je to pozicija na kojoj se radi daleko najviše nego bilo kojoj drugoj.
Sasvim je moguće da je tvom prethodniku tamo na brodu pukao film, dao/dobio otkaz ili se ozljedio, i sada im je hitno potreban netko, a kriteriji za posao su da se friško prijavio i da nije invalid.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Mene ne čudi da za utility nisi imao intervju, jer je to pozicija na kojoj se radi daleko najviše nego bilo kojoj drugoj.
Sasvim je moguće da je tvom prethodniku tamo na brodu pukao film, dao/dobio otkaz ili se ozljedio, i sada im je hitno potreban netko, a kriteriji za posao su da se friško prijavio i da nije invalid.
::yes::
Puno srece ti zelim ako ides na tu poziciju, a narocito na ovoj kompaniji, jer je to pozicija samo da zavrsis na lijecenju u banji. :pop1:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
To znači da im je hitno, da im gori pod nogama i da nema biranja kandidata!
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline AnesM

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Znam da se na toj poziciji najvise radi, to mi nije problem. Ali nisam se jos ni odlucio da li cu ici, jer sam citao dosta lose o ovoj kompaniji. Malo gdje sam uspio naci neki dobar komentar o njima. Hvala vam odgovorima :)

Offline Alekserbia

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Znam da se na toj poziciji najvise radi, to mi nije problem.

Mnogo mi je poznata ova recenica.
Mogu ti reci da nisi ni svestan sta te ceka na ovoj poziciji i koliko ces da radis, mozda za prvih 2 meseca bices ok, jer u tom periodu nisi ni svestan sta se desava, ali posle toga bice psovanja,kukanja itd.
Veruj mi na rec radio sam na toj poziciji za Princess.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Veruj mi na rec radio sam na toj poziciji za Princess.

..... što je još mačji kašalj u usporedbi sa riječnim brodom gdje je najčešće brojčano stanje utility-a: komada 1.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline AnesM

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Nista, moram onda dobro razmisliti sta cu  :???:

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Kakva je plata za utility na Sea Chefs?

Offline AnesM

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Kakva je plata za utility na Sea Chefs?

Meni u ugovoru pise da je 750 eura + baksis, kazu da je od 300-500 eura.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Kolko ja znam utility ovde znaci nesto sasvim drugo (dishwash, pot wash itd...), tako da kome je utility cleaner na Princessu tezak posao, ovde nema sta ni da pokusava da trazi :D

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Mnogo mi je poznata ova recenica.
Mogu ti reci da nisi ni svestan sta te ceka na ovoj poziciji i koliko ces da radis, mozda za prvih 2 meseca bices ok, jer u tom periodu nisi ni svestan sta se desava, ali posle toga bice psovanja,kukanja itd.
Veruj mi na rec radio sam na toj poziciji za Princess.


ou jea, tako sam i ja mislio za carnival.
ali dok si tamo, i od 7 ujutro do 11 navečer, 7 dana tjedno cijelo vrijeme neki k**** nosiš, čistiš, slušaš gluposti od supervizora iz džungle,
gosti koji su dno američkog društva misle da si cigan i da kod kuće samo što nisi crko od gladi... oT
lako popi***s od svega toga.

ali svejedno moj savjet bi ti bio da probaš, nemaš šta izgubiti. ako osjetiš da ti zdravlje ide u ku***, daj otkaz bez razmišljanja..

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
ou jea, tako sam i ja mislio za carnival.
ali dok si tamo, i od 7 ujutro do 11 navečer, 7 dana tjedno cijelo vrijeme neki k**** nosiš, čistiš, slušaš gluposti od supervizora iz džungle,
gosti koji su dno američkog društva misle da si cigan i da kod kuće samo što nisi crko od gladi... oT
lako popi***s od svega toga.

ali svejedno moj savjet bi ti bio da probaš, nemaš šta izgubiti. ako osjetiš da ti zdravlje ide u ku***, daj otkaz bez razmišljanja..

Moj savjet ti je da ne probas tu poziciju na rijecnom, ako vec hoces na tu poziciju da ides, onda idi na prekookenaski brod. Sa tom  pozicijom na rijecnom i na ovoj kompaniji mozes samo da zavrsis u bolnici nakon sezone, ako uopste zavrsis sezonu.
Fiat iustitia et pereat mundus!