Author Topic: Da li je nekom trazen laboratorijski nalaz da je imun na male boginje?  (Read 4622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pozdrav ekipa,

Poslednjih par dana imam ogromne probleme sa nepismenim zabarima iz Princessove kancelarije u Napulju.
Naime dobio sam mejl u petak da moram da im dostavim dokaz da sam vakcinisan protiv malih boginja ili da sam imun na iste.
Uspeo sam da u kratkom roku iskopam zdravstveni karton star vise od 25 godina sa svim vakcinama u kojima je naravno i ta MMR vakcina koju oni traze ali danas sam dobio povratnu informaciju da moram da posaljem laboratorijski dokaz!?! Jedino sto mi pada na pamet jeste da idem u laboratoriju i da pitam za neko uverenje ili sta god kako bi dokazao da sam zaista vakcinisam i da sam zaista imun.

Sve ovo ne bi stvaralo toliku nervozu da ja ne treba da putujem na novi ugovor za manje od sedam dana...

Moje pitanje je da li je neko imao slicne peripetije u poslednje vreme na ovu temu i kako ih je resio?
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
E kolega ja sam sada bas pricao sa dvojicom nasih momaka sa Princessa kojima su isto to trazili i isto kao ti putuju za par dana na brod.
Oni su nasli stare knjizice skenirali ih i poslali u agenciju zajedno sa prevodom sada cekaju da im ovi jave da li je to sto su poslali dovoljno.
Meni jos nisu to trazili posto putujem tek 17 Aprila na Sea Princes ali ja cu to da resim sto pre da ne bi bilo posle komplikacija a sada ionako imam vremena do 17 Aprila.
U Banja Luci u zdravstvenoj ustanovi Deamedica labaratorijski nalaz IgG (imunost na morbile) kosta 25 eura. Ceka se 4-5 dana. Otici cu da se raspitam i da ga izvadim.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Walter_SA

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Ama juce decko neki stavio na facebooku da su mu prihvatili samo to da je primio te vakcine, ja danas isto to iskopo iz kartona, sad me sje*a ti da to nije dovoljno, a zvao sam prije par dana laboratoriju u sarajevu taj nalaz na imunost kosta 120 eura i ceka se 5-6 dana

Niti mi se daju pare niti mi se ceka 5-6 dana

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Od dvoje ljudi iz Beograda sam cuo da je proslo samo su poslali skeniran izvod taj dokaz,i napisali na Engleskom koje godine su primili i sve je ok

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Sefe znam da je bila epidemija ali svejedno je to moglo biti javljeno ranije. O azurnosti agenata u Napulju mislim da vecina ljudi zna ovde.

Elem, ja sam danas poslao skeniran zdravstveni karton sa svim vakcinama koje sam primio ali sam dobio odgovor da to nije dovoljno i da moram da posaljem laboratorijski nalaz koji moze biti uradjen u bilo kojoj klinici. Ono sto mi jos uvek nije Italijanka odgovorila je da li ce novac za taj pregled biti refundiran ili ne. Vesto izbegava to pitanje vec dva dana.

Sutra cu ici ponovo u Dom Zdravlja da vidim sta mi je ciniti i nadam se da ce mi i ova Giovanna odgovoriti sa nesto vise detalja...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Hmmm ne znam, njima dvojci je proslo bez prpblema,ti kazes da ti nisu uvazili...  pare hoce opet da nam uzmu,da vrate naravno nece.. Ko zna,mozda drugacije priznaju za JAP i za crew.... on je covek mesar faj koji mu je prihvaceno to,i ide 21 februaea... kontam da je zato jer nema kontakta sa gostima

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Evo drugari mali update.

Pre sat vremena sam bio u Revida privatnoj poliklinici (gde se inace rade Norveski sertifikati) i tamo sam ostavio krv za laboratorijski nalaz vezan za antitela MMR vakcine. Cena je 3800 dinara i kompletna analiza ce biti zavrsena najkasnije za 48h.



Inace evo upravo sada mi je Italijanka javila da je kopija kartona koji sam poslao dovoljna jer su oni tek sada proverili i utvrdili da je to ono sto je potrebno!?! Dakle skoro 40e otislo u vetar...obzirom da sam na prethodnom ugovoru bio u Crew office-u znam sta se moze refundirati a sta ne, osim ako za ovaj konkretno dokument ne postoji neka specijalna direktiva iz head office-a, i samim tim su ovo uzalud bacene pare...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
e ako je ovako ispalo onda jos bolje,sto se tice te potvrde da je samo ona dovoljna....

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Mali dodatak a vezan je za Norveski sertifikat. Dakle u ovoj poliklinici se i dalje radi taj medicinski pregled i jos uvek mu je cena 180 Eura. Koliko se secam, negde na forumu sam procitao komentar jednog od clanova da Revida vise ne radi ove sertifikate ali evo ovo je poslednja informacija i definitivno rade jos uvek.

Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
OFF TOP:

pa koja je razlika izmedju njih i Ristica? u ceni ili/i u broju rezultata koji izdaju,odnosno nesto vise /manje dodaju ili?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
OFF TOP:

pa koja je razlika izmedju njih i Ristica? u ceni ili/i u broju rezultata koji izdaju,odnosno nesto vise /manje dodaju ili?
Pa najbitnija razlika je da Princess priznaje ljekarski od Ristica, ali od Revide ne priznaje. Izdaje Revida jos uvijek te sertifikate, ali na svoju ruku, jer nijedna kompanije vise ne priznaje njihov ljekarski.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pa najbitnija razlika je da Princess priznaje ljekarski od Ristica, ali od Revide ne priznaje. Izdaje Revida jos uvijek te sertifikate, ali na svoju ruku, jer nijedna kompanije vise ne priznaje njihov ljekarski.

Od mene su danas recimo trazili email kancelarije u Napulju kako bi se konsultovali sa njima oko ovih papira za MMR vakcinu tako da kapiram da ne bi pitali takve stvari da su izgubili licencu i da ih ne priznaje Princess ili neka druga kompanija. Uostalom, na samom pultu sam video podugacak spisak ljudi koji su radili Norveski sertifikat i datumi datiraju od sredine Janura pa na ovamo....

Ko god treba da radi taj lekarski mora na prvom mestu da se konsultuje sa agencijom ili kompanijom.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #13 on: 12/February/2015 »
Ja kad sam u Novembru 2014. radio lekarski, za Princess je jedino bio ovlašćen Dr Ristić. E sad da li se šta menjalo u međuvremenu ne znam.