Author Topic: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 2922 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« on: 12/February/2015 »
Korisničko ime: Karaburac
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Buffet Steward


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Posao na brodu me je uvek kopkao a definitivno sam se odlucio da odem kad me je drugar is srednje skole koji je od 2006 po brodovima kao Bartentder uputio u sve sto mogu da ocekujem kad odem.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Zelja da vidim svet posto volim da putujem, da naucim engleski posto u danasnje vreme bez toga si niko i nista i naravno da zaradim nesto novca posto u Srbiji nema hleba

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Otisao sam do Safe Cruise agencije jer mi je blizu i znao sam da je proverena agencija, sa njima sam se relativno brzo dogovorio oko svega.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Moja zelja je od starta bila da radim u produkciji posto sam radio na televiziji, tacnije hteo sam stage staff poziciju ali sam bio svestan da bi zbog loseg engleskog pao interviju pa sam onda planski odlucio da odem kao Buffet Steward, naucim engleski i uz to vidim dal mi odgovara nacin rada na brodu pa onda da krenem ispocetka ali na poziciju koju zelim.
Za sada planski ide sve dobro da kucnem u drvo

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Rekao bih da je trajao oko 5-10 minuta i nisam bio siguran da li sam prosao posto mi engleski nije bio sjajan.
Da budem iskren prvi put sam koristio engleski na preliminarnom i finalnom interviju.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovi su bili oko 1000 eura sa kupljenim kosuljama, pantalonama, cipelama i sve ostalo sto mi je trebalo za poneti.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Poneo sam sve od kozmetike i garderobe tako da pola ugovora nisam morao da kupujem nista.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Totalno izgubljeno, jos sam dobio mali brod (Dawn) ali opet to je bio veliki sok za moj mozak, million hodnika, ulaza, gomila ljudi, svi jure negde i pricaju los engleski.
Svasta mi je prolazilo kroz glavu ali sam preziveo na kraju.
Najbolji savet koji sam dobio a ispostavio se kao 100% tacan je da ako izguras prvih 15 dana ostajes do kraja.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa da budem iskren nisam imao neku pomoc od kompanije, uglavnom su mi pomogli nasi ljudi kojih nije bilo mnogo i da ne zaboravim Berenice meksikanku, ona mi je ustvari najvise pomogla na pocetku.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
U trenutku kad sam dosao niko nije bio na mojoj poziciji sa nasih prostora tako da mi je pomenuta meksikanka pomogla kao da mi je rodjena sestra, naravno tu su supervizori koji ti objasne onako usput sta treba da radis ali uglavnom mora sam da se snalazis kao i svako ko dodje prvi put.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam imao neki veliki problem da se naviknem, kabina mi je sluzila da prespavam samo, ostalo vreme sam provodio na poslu ili van broda.
Mada posle kad sam se uhodao malo poceo sam i teretanu da posecujem.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Pa dobio sam mali brod samim tim plata je dosta manja nego na vecim brodovima ali je dosta manje stresa i lakse da se radi sto je meni jako bitno posto mi je zdravlje uvek na prvom mestu.
Sledeci ugovor sam imao grand klasu brod pa sam mogao da vidim razliku u plati i dosta je veca ali opet mali brod je kao godisnji odmor naspram velikog

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji mada ja promociju nisam jurio posto mi odgovara da radim u Bellboxu (Room Service) plata je vise nego dobra za ono sto radis i ne radi se toliko sa gostima sto znaci da nije stresan posao, a promocija se dobija u dining room koji nikako ne volim posto bukvalno moras da trcis dok radis.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Drustveni zivot nije na nekom nivou posto svi imamo razlicite smene uglavnom pa tesko mozes da uskladis vreme da izadjes sa dobrim drugarima zajedno tako da jedino ostaje najpopularnije mesto za druzenje a to je crew bar koji nisam toliko cesto posecivao posto sam svoje slobodno vreme koristio iskljucivo za izlazak van broda, teretanu i bazen/ jakuzzi na open deck-u

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Na ovo pitanje bi mogao da pisem ceo dan ali ajde da probam nekako da skratim.

Rumuni: Da pocnem od najgorih. Uglavnom su supervizori, head waiteri i nikad u svom zivotu nisam video da neko moze da tretira ljudsko bice kao sto to mogu Rumuni, iskreno ja zivotinju ne bi mogao da tretiram na taj nacin tako da je svaki dalji komentar suvisan.
Filipinci: Ovi su odma iza Rumuna posto gledaju iskljucivo samo svoj licni interes mada da se ne lazemo 95% ljudi gleda ali ovi jedva cekaju da ti zavuku noz u ledja posto se vidi iz aviona da ne vole belce i da im zele sve najgore.
Indonezani: Mnogo blaza verzija Filipinaca, mada mora da kazem da sam upoznao sjajne ljude iz ove zemlje.
Sto se tice ostalih i ljudi sa balkana tu je pola pola.
Ima dobrih kao sto ima i losih ali uvek nadjes nekog ko ti odgovara pa bude sve ok a sa onim drugima nemas neki kontakt i to je to u principu.

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici su uglavnom ok, barem ja nisam imao nikad nekih vecih problema.
Omiljeni su mi Australijanci posto su bas super za konverzaciju, uvek  dobro raspolozeni, obrazovani, tako da uvek imamo u cemu da pricamo.
Ameri su isto ok samo sto mnogo jedu pa je uvek frka (brata) sa spremanjem obroka.
Englezi su najgori, sve mora da bude pod konac, perfektno i fino, sve gledaju sa visine kao da su uhvatili boga za onu stvar.
I na kraju kruza jedva cekaju da se zale na nesto po tome su najvise poznati.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Mogu da kazem da sam ja jedan ako ne i jedini buffet koji je imao slobodu kretanja po portovima kao da sam imao staff poziciju a ne crew kao sto jeste.
Zbog toga sto sam prva 3 meseca prvog ugovora bio nocna smena a posle presao u dnevne smenu u room service gde opet svaki dan imas vremena za izilazak.
Drugi ugovor mislim da sam oborio record kao buffet koji je od pocetka ugovora pa sve do kraja uspeo da izadje ali bukvalno u svakom portu, opet nocna smena ali sad u room service-u

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Omiljena mesta? uff tesko pitanje ima ih bas mnogo ali da izdvojim nekoliko.
Od gradova to je i dalje definitivno Sydney mada ima isto dobrih kao sto su Melbourne, Auckland Wellington NZ, Rome, Barca.
Sto se tice egzotike jedno od omiljenih mesta je Tauranga, prelepa plaza plus sam imao turu do Sela hobbita “The Shire” sto je bio vrhunac posto sam veliki fan filma Gospodar Prstenova.
Naravno ne mogu da ne pomenem mesta kao sto su  Aruba, Bermuda (Horseshoe Bay), Phuket, Grand Turk, St Maarten, St Thomas US Virgin Islands.
Najbolja mesta kad izadjes da se opustis na plazi i zaboravis na tezak posao.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobre strane su naravno obilazak celog sveta plus mnogo bolja zarada nego kod kuce i naravno sklopljena poznanstva iz raznih delova sveta sto je za mene neprocenljivo.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Tretiranje ljudi barem u restaurant departmentu od strane supervizora.
Zabrana koriscenja teretane za goste sto mi jako tesko pada posto se ceo zivot bavim sportom i teretana mi je kao neka vrsta hobija.
Ista prica sto se tice hrane za goste, ne vidim zasto neko ko radi u kazinu ima pravo da jede hranu za goste a neko ko radi u room service-u ili restoranu nema, ne vidim logiku ali dobro sta je tu je.
Definitivno najlosija strana na kruzeru po meni je sto se deli wc sa susednom kabinom.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno da preporucujem, svakog podrzavam da proba sa ovim poslom jer nece nista izgubiti samo moze da dobije
Videce sjajna mesta po celom svetu uz to ce upoznati sjajne ljude i zaraditi novac  sto je nemoguca misija na Balkanu.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da dobro razmisle na koju poziciju ce da idu da ne naprave gresku kao mnogi pa da od jutra do mraka kao cistaci rade za 600$ mesecno.
Pre svega mislim na engleski jezik, sto ga bolje znas mozes na dobre pozicije da pucas.
Evo ja cu uskoro da idem na treci ugovor kao buffet sto nisam planirao ali sam dobio brod kao na prvom ugovoru pa sam se zato odlucio i nadam se da cu uspeti konacno da promenim department i pocnem da radim ono sto volim.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Pa za kraj mora da i napomenem da ovo nije posao za svakog, pogotovu za ljude koji nisu radili tezak posao u zivotu a posebno za one koji misle da ce na brodu uzivati na plazama u ispijanju koktela ili oni sto cekaju da ima padne sa neba.
Ljudi koji ne vide sebe u svojoj zemlji kao sto je moj slucaj savetujem da probaju sa radom na brodu.
Jednostavno, ovo je jedna velika zivotna skola i sto je najbitinije ako imas vec plan i cilj sto je jako bitno u zivotu moze da ti otvori vrata za nesto mnogo bolje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #1 on: 12/February/2015 »
 :clapping:
bravo,
puno sreće ti želim da što prije pređeš u željeni department...

"It always seems impossible until it's done"

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #2 on: 13/February/2015 »
Hvala puno na lepim zeljama nadam se da ce biti na ugovoru koji dolazi:) Izvinjavam se na sitnim greskama prilikom pisanja posto brzo kucam pa se desava:)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #3 on: 13/February/2015 »
Bravo komso, samo teraj ono sto si zamislio. :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline genre994

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
  • Hope is a good thing!!!
    • View Profile
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #4 on: 13/February/2015 »
Super post, puno sreće na trećem ugovoru :) :)

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #5 on: 14/February/2015 »
Ista prica sto se tice hrane za goste, ne vidim zasto neko ko radi u kazinu ima pravo da jede hranu za goste a neko ko radi u room service-u ili restoranu nema, ne vidim logiku ali dobro sta je tu je.


ovo se slažem u potpunosti... ::yes::
ali to je korporacijska politika nažalost... :(

"It always seems impossible until it's done"

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #6 on: 14/February/2015 »
pa ako imas dobar deal sa kuvarima moze sve.. Inace ,90% nasih konobara koji veci deo dana provedu u diningu,a cak i ja kao kuvar (  :nono: ) , jedem hranu za goste,sklonimo sa strane sta hocemo...

Offline Karaburac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Karaburac, Buffet Steward, Princess Cruises
« Reply #7 on: 14/February/2015 »
pa ako imas dobar deal sa kuvarima moze sve.. Inace ,90% nasih konobara koji veci deo dana provedu u diningu,a cak i ja kao kuvar (  :nono: ) , jedem hranu za goste,sklonimo sa strane sta hocemo...

Mozes da jedes ali da se krijes, i ja jedem hranu za goste iz room service-a ali nisam mislio na to nego na horizon i ostala mesta gde staff osoblje moze da se hrani.