Author Topic: personal trainer - fitness instructor = koja je razlika?  (Read 6838 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Pozdrav ljudi..

nisam jako jako jako dugo bila ovdje, ali s obzirom da sad nemam izbora nego na brod, došla sam se potsjetit kaj sam prije čitala tu i odmah pitat...

čula sam se sa suzi, kaže da ima već neku ekipu za gym pa da bi predstavnika zvala već ovaj mjesec...

malo me frka toga, jer ja sportskog iskustva imam, stvarno dosta, ali ne za osobnog trenera... ja imam aerobic, zumbu, pilates... i takve stvari, to sam sve radila kao turistički animator, uglavnom sportstainment a i rekreativno to sve stalno...
imam dostupan certifikat za završeni aerobic course i preporuke i to...

ali opet, personal trainer? ja ne izgledam ko personal trainer, helooooouuu  :facepalm: nemam utegnutu guzu, pločice i tako to...

i koja je razlika, fitness trainer?

joj, kolko ja još pitanja imam.. ko će to dočekat :D

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Pozdrav, na brodu sam stalno visio po teretanama pa sam upoznat sa poslom fitness trenera ili vec kako se naziva ta pozicija na Royal Caribbean....uglavnom pre svega za Royal da bi radila na toj poziciji moras da odes na obuku u Englesku preko kompanije Stajner koja je u saradnji pored Royala sa jos dosta kompanija i oni drze SPA na brodu (frizeri, maseri, manikir itd...)...e sad tvoja obaveza na poslu je da drzis casove pilates, yoga, spinning itd a najveci deo ces raditi oko raznih seminara i uvaljivanja proizvoda gostima (razne kremice i preparate) znaci moras da imas dobru sposobnost pricanja i ubedjivanja, e sada ako sebe ne vidis u ovome, toplo bih ti preporucio da vidis kod agencije da li ima otvorena pozicija za sport staff, ovde bih se verovatno bolje snasla na ovoj poziciji (to predpostavljam na opisu tvog iskustva), znaci na brodu imas razne sportske aktivnosti, ping-pong, odbojka, mini golf, vestacka stena a pored sportskih aktivnosti ucestvujes i na raznim aktivnostima koje se organizuje za goste (plesanje, ludiranje itd.)...e da zaboravih ti reci da za Stajner radis na procenatyy i vrlo ti je bitno koliko ces da uvalis proizvoda gostima. Ne znam kako je na Carnivalu ali mislim da sam ti barem malo priblizio situaciju, uglavnom prelistaj forum, ljudi su pisali dosta o ovoj poziciji.

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
da, kasnije sam još čitala i našla dosta toga, definitivno mi je sports staff zanimljiviji. vidjet ćemo što će reč suzi kad moj cv i preporuke pošalje kompaniji... a kaj se tiće tog uvaljivanja proizvoda, time se i sad bavim, ne volim to, ali mogu to raditi, bitno mi je samo da znam sve o proizvodu i lako ću ga prodat  :rolleyes:

hvala na info, još ću malo čitat ovdje pa vidjet kaj će bit.. ako ništa, uvijek mogu za assistant waitera pa se malo pomučit  :D

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Pozdrav, na brodu sam stalno visio po teretanama pa sam upoznat sa poslom fitness trenera ili vec kako se naziva ta pozicija na Royal Caribbean....uglavnom pre svega za Royal da bi radila na toj poziciji moras da odes na obuku u Englesku preko kompanije Stajner koja je u saradnji pored Royala sa jos dosta kompanija i oni drze SPA na brodu (frizeri, maseri, manikir itd...)...e sad tvoja obaveza na poslu je da drzis casove pilates, yoga, spinning itd a najveci deo ces raditi oko raznih seminara i uvaljivanja proizvoda gostima (razne kremice i preparate) znaci moras da imas dobru sposobnost pricanja i ubedjivanja, e sada ako sebe ne vidis u ovome, toplo bih ti preporucio da vidis kod agencije da li ima otvorena pozicija za sport staff, ovde bih se verovatno bolje snasla na ovoj poziciji (to predpostavljam na opisu tvog iskustva), znaci na brodu imas razne sportske aktivnosti, ping-pong, odbojka, mini golf, vestacka stena a pored sportskih aktivnosti ucestvujes i na raznim aktivnostima koje se organizuje za goste (plesanje, ludiranje itd.)...e da zaboravih ti reci da za Stajner radis na procenatyy i vrlo ti je bitno koliko ces da uvalis proizvoda gostima. Ne znam kako je na Carnivalu ali mislim da sam ti barem malo priblizio situaciju, uglavnom prelistaj forum, ljudi su pisali dosta o ovoj poziciji.

Ne mora više da se ide u Englesku, obuka se sada obavlja u Beogradu a ne znam da li ima još negde na Baklanu.

Željkice, mnogo ti je bolja spa kompanija Canyon Ranch Spa, tamo fitnes instruktori mnogo više zarađuju i bolje prolaze nego na Stajneru, evo ti link ka toj temi

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2494.msg82222#new

a čuo sam da najboje prolaze oni instruktori koji rade na Regent Seven Seas brodu ali ne znam da li možeš da biraš brod.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
ja to sad ne kužim... stajner i canyon... prijavljujem se kod njih ili? ili me rec šalje k njima? sad sam opet zbunjena plavušaaaa  :facepalm:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Vidi ovako, kao fitnes instruktor ti ne radiš direktno za brodsku kompaniju nego radiš za SPA kompaniju. 2 najveće SPA kompanije na svetu su ti Steiner i Canyon Ranch Spa s tim što je Stajner prisutnija tj. ima je na više brodova a Kanjon je bolja za rad. Spa kompanije su koncesionari na brodovima tj. one zakupljuju spa centre od brodskih kompanija i ti ćeš raditi za jednu od ove 2 kompanije.

Što se tiče načina apliciranja, ima više načina možeš direktno kod SPA kompanije a možeš i preko regrutera. Kao što brodske kompanije imaju svoje agencije tako i SPA kompanije imaju neke agencije tj. regrutere na regionalnom nivou koji regrutuju kadar za njih. U svakom slučaju, za posao fitnes instruktora u spa centru na brodu treba da kontaktiraš ili SPA kompaniju ili nekog njihovog lokalnog (regionalnog) regrutera.

 
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline zeljkica.nc

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
ok, sve sam skužila i od canyona malo stranicu proučila... ali kako da znam ko za njih regrutira na regionalnom nivou? nigdje nisam naišla na te info... na njihovoj stranici piše da se nakon prijave poziva na razgovor.. pa mi je to onak.. kaj bum u london morala ić  :hmm:

niš. sad sam već umorna, satima izčitavam sve, a moram još par sati.. tako da.. sutra nastavljam :)

ja samo želim ić plovit i radit i ne zaj**** neš, nego radit kak se spada...  :hehe:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Zvanični sajtovi Stajnera:

http://www.steinerleisure.com/
http://www.theonboardspa.com/ (ovaj je važniji)

Stajner regrutacija Srbija:

https://sr-rs.facebook.com/pages/Regrutacija-Steiner-Srbija/415742201849435
 
Stajner regrutacija Slovenija:

https://www.facebook.com/pages/Riv-Agency-Cruise-Line-Jobs-Career/141470256027544?sk=timeline&ref=page_internal

Ne znam da li imaju neku ovlašćenu agenciju u Hrvatskoj.


Zvanični sajt Canyon Ranch Spa:
http://www.canyonranch.com/

Sekcija za zapošljavanje na kruzerima:

http://www.canyonranch.com/employment/spa-staff-positions/

Rumunski regruter kadra za Canyon Ranch Spa:

https://www.facebook.com/CanyonRanchRecruitment

Inače da naglasim za ovaj poslednji link (zbog šefa) poslao sam mejl na zvanični mejl za zapošljavanje Kanjon-a i pitao ih da li im je to zvanična FB strana i rekli su mi da to nije njihova zvanična FB strana ALI JESTE FB strana od 1 od njihovih agencija za regrutovanje kadra, tj. da oni za njih regrutuju osoblje iz ovog regiona (dela Evrope). Znači, u pitanju je OVLAŠĆENI regruter.

Ima tih regrutera još. Radila je i neka Teresa ali više ne radi. Ne znam da li oni imaju nekog ovlašćenog regrutera na Balkanu, izgleda mi da oni sa Rumunima rade u ovom delu sveta.

Dakle, na svim ovim sajtovima i linkovima se nalaze oglasi i konkursi, oni su u toku, tj. aktuelni. Tu se takođe nalaze i sve potrebne mejl adrese, brojevi telefona, skajp imena...sve, sve, sve. Ako ti treba još neki njihov regruter (npr. da pitaš da li ima neki u Hrvatskoj) imaš 2 mogućnosti ili da kontaktiraš/pitaš SPA kompaniju ili da pitaš nekoga od navedenih regrutera da li možda oni znaju.

Raditi za Stajner je veoma stresno, pritisak je veliki zato što forsiraju prodaju proizvoda, i pare su manje dok su na Kanjonu manji stres i pritisak, manje se forsira prodaja, više se zarađuje i generalno su mnogo bolji uslovi rada.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Ja sam radio za Canyon ranch prosle godine...
Nemojte da se zavaravate da nisu isti kao Steiner, i na Canyon ranch isto morate da prodajete proizvode, samo sto ovde imate fixnu platu...
Ja sam morao da prodajem Othopedics ulozke za cipele, jedan par kosta 100 dolara. To moras da prodajes kao fitness, dok na drugim pozicijama prodajes druge proizvode...
I svaki cruise imate meeting i dolaze iz firme Canyon Rancha da vas nekako nateraju da prodajete sto vise. Imaju isti sistem kao Steiner, nista posebno bolji nisu...

... I seminare drzite kao na Steineru.


Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Da ali u svakom slučaju su manji stres i pritisak i manje se forsira prodaja na Kanjonu nego na Stajneru. Konkretno sam čuo da fitnes instruktori MNOGO bolje prolaze na Kanjonu nego na Stajneru baš zbog te fiksne plate i mnogo više zarađuju.

Misel, bilo bi dobro kada bi opisao svoja iskustva u temi o Kanjon-u.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Da ali u svakom slučaju su manji stres i pritisak i manje se forsira prodaja na Kanjonu nego na Stajneru. Konkretno sam čuo da fitnes instruktori MNOGO bolje prolaze na Kanjonu nego na Stajneru baš zbog te fiksne plate i mnogo više zarađuju.

Misel, bilo bi dobro kada bi opisao svoja iskustva u temi o Kanjon-u.

Pre su bili manji mozda manji stres, ali sada te teraju svaki kruz da prodajes sto vise, a proizvodi su im mnogo skupi...

Fitness instructori bolje prolaze jer imaju zagarantovano 1500 dolara mesecno sto je dobro, ali imas 3 meseca probation i ako im se ne svidjas salju te kuci u prvu luku. Moras za ta 3 meseca da prodajes non stop, jer zovu tvog menagera Amerikanci i pitaju ga "jel poceo da prodaje, jel prodao nesto, kad ce da krene sa seminarima"...Posle manager te zove stalno u kancelariju i pita te kako ti je na seminarima, jel ih ucis itd...Frizeri dobro prolaze, tamo zene stalno nesto kupuju kad idu da se sisaju, ali za fitness moras da drzis seminare Orthopedics i da ubedis ljude da dodju kod tebe na konsultacije i da im prodajes flastere neke smesne za noge i te ulozke i jos neke vitamine, znaci isti sistem kao Steiner...Meni je agent iz Rumunije rekao da nema seminara i da ne moras da prodajes nista ako to ne zelis, samo mozes po ceo dan casove da imas...Ipak nije uopste bilo tako...I ako dobijes 3 prigovora od gostiju odmah te salju kuci...Kartu ti placas i tu ne dobijas pare nazad...

Pitaj slobodno ako te jos nesto interesuje...

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Jel hoćeš molim te u temi o Kanjon-u  http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2494.75 , malo detaljnije da opišeš posao masera na Kanjon-u, mislim koliko ti znaš o tome, s obzirom da nisi radio taj posao? Pretpostavljam da si upoznat koliko-toliko. Nameravam da apliciram za to. A i postavio sam u toj temi neka pitanja u vezi apliciranja pa mi niko nije odgovorio.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Jel hoćeš molim te u temi o Kanjon-u  http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=2494.75 , malo detaljnije da opišeš posao masera na Kanjon-u, mislim koliko ti znaš o tome, s obzirom da nisi radio taj posao? Pretpostavljam da si upoznat koliko-toliko. Nameravam da apliciram za to. A i postavio sam u toj temi neka pitanja u vezi apliciranja pa mi niko nije odgovorio.

Mogu naravno...Sad cu da pogledam...