Author Topic: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...  (Read 4475 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #1 on: 14/March/2013 »
 :pad:

na fejsu stalno objavljuju nešto vezano uz to

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #2 on: 14/March/2013 »
ako se ovo zakomplicira (a nadamo se da neće) - slijedi nam još odgoda ukrcaja, čekanja...  :waiting:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #3 on: 14/March/2013 »
Ovo ne  bi trebao biti veci problem, a i cini mi se da ih danas vise nema u St. maarteein-u.
 

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #5 on: 15/March/2013 »
Nisam trenutno u mogućnosti da otvaram postavljene linkove, pa ne znam da li je tamo već objašnjeno ovo što ću sad napisati.

Ništa se strašno nije desilo, malo je u medijima jače odjeknula vest samo zbog skorašnjih problema na Triumph-u i zbog istih događanja je i Carnival znatno opreznije odreagovao. Naime, tokom testa, otkriven je kvar na sekundarnom (emergency) generatoru, što nije prouzrokovalo nikakve ozbiljnije probleme. Čak su od nadležnih službi dobili dozvolu da isplove, ali Carnival je odlučio da sve putnike avionskim prevozom pošalje nazad (i da im izdeli razne popuste i beneficije), a da brod ode na popravku dotičnog generatora (što će trajati par dana i samo naredni kruz je otkazan).

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #6 on: 15/March/2013 »
Mediji su majstori kad treba naduvati pricu :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #7 on: 16/March/2013 »
a o legendu ni rijeci??
 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Once a sailor, always a sailor.

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #9 on: 16/March/2013 »
e jbg vishe  ""]]
:D

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #10 on: 16/March/2013 »
E vala bas...sad samo fali jos neki cunami ili uragan da sredi Miami  :waiting:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #11 on: 16/March/2013 »
eto opet, sad su udarili na P&O - no i dalje im je Carnival corporation dežurni krivac, naravno.. urota, splet nesretnih okolnosti...?  :hehe:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #12 on: 16/March/2013 »
Neverovatno.... :banana: teorija zavere   :D
:D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #13 on: 17/March/2013 »
Evo da iskopiram poruku koju sam poslao jednom članu foruma na njegova pitanja o dešavanjima u Carnival-u. Iako nisam lično bio ni na jednom od brodova koji su bili u vestima, na svakom imam prijatelje, a i kolege iz departmenta sa kojima sam na svakodnevnoj vezi i iz prve ruke saznajem šta se na brodu zaista dešava.

---

Evo, mogu ti otvoreno reći da mediji LAŽU, čist senzacionalizam i prenaduvavanje i puštanje u program telefonskih poziva "žrtava" koje izveštavaju o "stravičnim katastrofama". Samo jedan javni WC je imao problem sa zapušenim odvodom i samo jedna jedina kabina je imala problem sa svojim kupatilom (i to, pretpostavljam, nema nikakve veze sa bilo kojim generatorom, nego je nešto što se i inače dešava sa kanalizacijom bilo gde u svetu). Od toga je CNN napravio priču da je ljudski izmet svugde po brodu. Još jedna situacija: roditelji jedne devojke večeraju i ona ih usplahireno zove na mobilni, objavili na CNN-u da zbog kvara ne rade restorani i ljudi nemaju šta da jedu, a oni prasnu u smeh i kažu joj da upravo jedu jastoga. I dosta putnika se ljuti na izveštavanje medija, a o tome niko ništa ne javlja.

Kruzeri su veliki složeni sistemi, kvarovi se povremeno dešavaju... uglavnom bezazleniji, požari su ipak ekstremni slučajevi. Stvar je samo da li je određena kompanija na tapetu i da li se određene vesti forsiraju. Na primer, pre par meseci mi je drugar sa jednog broda rekao da su im otkazali bočni propeleri i da brod ne može da ide u stranu, to se brzo sredilo u sledećoj luci i o tome ništa nije bilo u vestima. Da se sad to desilo, bila bi udarna vest... i naravno go**a bi se izlila po hodnicima i putnici ne bi imali šta da jedu.

I pored negativne medijske kampanje, bar za svoj brod mogu da kažem da obaramo sve rekorde i plovimo popunjenih kapaciteta (kad sam jesenas počeo da radim prosečno je bilo oko 2200 putnika po kruzu, u poslednjih mesec dana je po 2500-2600).


---

Jedino je Triumph imao stvarno ozbiljan problem, ali je on poslužio kao okidač za negativnu kampanju i trenutno se u vestima CNN-a pominju 4 Carnivalova broda sa kvarovima u poslednjih nekoliko nedelja. Za neke nisam ni imao pojma da se išta desilo.

EDIT:
Ono o WC-ima i restoranima iz prvog pasusa kopirane poruke se odnosilo na Dream, da ne pomisli neko da sam pričao o Triumph-u.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Još jedan Carnivalov brod u nevolji...
« Reply #14 on: 17/March/2013 »
baš kako sam i mislio, hvala što si nervoznijima među nama koji se trebamo ukrcati na Carnival umirio strahove... god damned media



Once a sailor, always a sailor.