Author Topic: Carnival zamjenio walkie-talkie sustav sa Voice over IP mobitelima  (Read 3211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Možda nisam dovoljno detaljno pročitao, možda mi je nešto promaklo (u gužvi sam), ali ovo kao da je više godina stara vest... Još mnogo pre mog dolaska u Carnival (2012.) su u upotrebi VoIP telefoni, i to baš na način opisan u tekstu i to baš naveden model telefona.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Izvorni tekst, odakle sam preveo dio, je objavljen na dan Jun 03 2015. Na vrlo reputabilnoj stranici www.biztechmagazine.com
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Carnival zamjenio walkie
« Reply #3 on: 10/June/2015 »
Ahaaa, vidim... taj deo sa telefonima je napisan u prošlom vremenu, kao primer nečega što je uvedeno i na osnovu toga uočen napredak u saradnji, efikasnosti, usluzi, bla-bla.

Ono što se sada uvodi i prva faza treba da bude završena 2016. je "High Density Access Points" projekat koji koristi najmodernije Wi-Fi standarde (ac), koji podržavaju velike brzine prenosa, veliku gustinu Wi-Fi uređaja na malom prostoru itd.

U delu te konverzije na Liberty-ju sam i sam učestvovao prošle godine. ;D

Offline Enzo86

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Radio mreža je zamenjena pre više od 10 godina.  Sada radio vezu (pored wifi telefona koji je 90% komunikacije) koriste engine, bridge, security i u manjoj meri housekeeping, front desk i shore excursion.
A Liberty je čuveni 2.0, tako da svi noviteti i sistemi rada oprobavaju na Libertyu pa tek onda primene na ostalima. Lično sam se uverio da za Libertyem primena na ostalim može Više od godinu dana da kasni a u nekim slučajevima i ne primenjuju na drugim. Liberty je zbog toga zanimljiv - može se videti šta će dešavati sa flotom u narednom periodu bez obzira na department, pošto se sa novitetima isključivo kreće od ovog broda. 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Sada radio vezu (pored wifi telefona koji je 90% komunikacije) koriste engine, bridge, security i u manjoj meri housekeeping, front desk i shore excursion.   

hahaha,,, nabroja covek sve koji inace koriste radio mrezu i na brodovima koji nemaju te nove tehnologije :) ... Pre bih onda rekao (prema ovoj izjavi) da je pejdzer siste, ili njegov par na Karnivalu,  zamenjen telefonima, kao metod komunikacije; te da je radio komunikacija i dalje jednako u upotrebi....
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Normalno da se radio komunikacija koristi za vezu sa nekim ko je van broda... napolju nema signala za VoIP telefon.
Embarkation-i, gangway-i, tender boats, ekskurzije, port agenti, terminali, imigracija, utovar/istovar, pripreme za i izvršavanje pristajanja i isplovljavanja itd. - tu radio još uvek nema zamene.

Ali u samoj unutrašnjosti broda - više stotina VoIP telefona je u stalnoj upotrebi. Plus telefoni za VIP korisnike, plus telefoni glavonja iz office-a, kojima se isti automatski povežu na mrežu broda na koji dođu.

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Ne zelim da se secam tog telefona  no;;; kao nekadasnja nokia 3210,cak jos malo veci i 90% ljudi koristi istu melodiju,pa kad je guzva na smoking area-ji i zazvoni nekom svi se hvataju za tel i onda odahnes kad nije tvoj :run: Inace jos uvek se koriste pejdzeri,njih nose DJ-evi,bar boy,neki asst waiters koji rade set up....i tako jos neki

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Uh, to je meni prva stvar koju uradim kad dobijem telefon na novom ugovoru - OBAVEZNO promenim melodiju zvona, nađem nešto što niko ne koristi. :deda:

I dan danas dobijem "strujni udar" kad negde čujem melodiju koju sam prvu imao, dok nisam "ušao u štos". :giggle:

Ma idi bre, 24 sata dnevno me telefon gleda preteći, spava sa mnom, ide u WC sa mnom, nikad se ne zna kad će da zavrišti na neku nevolju. Još da se štrecam za ručkom kad nekom drugom zazvoni, aaa neće moći. :rofl:

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
da nije ovo nista novo, meni je trec ugovor na svakom brodu smo imali ove telephone, moze da prica ko sta hoce ali su vrlo korisni
na nekim brodovima smo I mi imali te telefone (staff)

mi ih dajemo roditeljima koji imaju malu decu