Author Topic: Otkaz na brodu...  (Read 11181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Buda

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Otkaz na brodu...
« on: 25/November/2011 »
Bad luck!  -()-

Nadam se da mi neko moze dati pravi odgovor i uputiti me. Citam Forum vec duze vreme i nikako da nadjem adekvatno mesto za temu tako da Shefe, ne zameri... Situacija je sledeca.

Radio sam na dve Cruise kompanije (Carnival i Royal) i na obe se vise ne mogu vratiti zbog otkaza. Prvi put se gost nije secao da mi je dao tips na racunu jer je bio pijan, a drugi put zato sto sam branio kolegu konobara u kuhinji dok su Filipinci preskakali liniju i izazvali opsti haos, tucu.

Na koju se sada kompaniju mogu zaposliti zna li neko, a da mi prethodno iskustvo ne predstavlja problem? Da li se mogu zaposliti na recimo Princess Cruise - koji spada pod Carnivalom, ili na Celebrity - koji spada pod Royalom? Ne znam ni kojoj se agenciji mogu obratiti... U Employment-Power rekose da mi ne mogu pomoci, Kouzon ne odgovara uopste na e-mail, dok su mi iz Safecruise-a rekli da samo saradjuju sa tim kompanijama...

Uh....Razmisljao sam da se ubacim u internet managere ili shop pa da tako budem zaposlen kao staff. Mozda je to resenje ili recimo Disney cruise u konacnici. Ma mora postojati neko resenje... sem naravno recnih brodova. Bilo kakav predlog, savet, sugestija, smernica  - je i vise nego dobrodosla, posebno zbog toga sto se ovo moze desiti svakom mornaru...  :plovim:
:uzdravlje:

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #1 on: 26/November/2011 »
E, ako ti EP ne pomaze onda ga sisaj. I jedan prijedlog: No Taka taka! Ak me kuzis?
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #2 on: 26/November/2011 »
No Taka taka!

 ??? Najezim se kad cujem ovaj tarzan ''engleski'' sto su nam drage kolege na Carnivalu govorile...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #3 on: 29/November/2011 »
ajajajjj ...  no;;;

jedinu šansu imaš preko agencija u kojima još nisi bio, za kompanije u kojima još nisi radio.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #4 on: 29/November/2011 »
Pajza :)

A zasto Im spominjes uopste svoju situaciju o tome sta se desilo na Celebrity ili Carnivalu?

Pitaj samo za poslove na drugim kompanijama osim te dvije, I naravno Royal I Azamara.

Carnival Corporation nije toliko uvezana da prati ko je od konobara dobio otkaz I nece se upaliti crvena lampica u sistemu ako odes raditi na Princess, Disney, Holand America. Samo naravno ne spominji otkaze.

A I mozes izvaditi novi pasos pa te nece skontati uopste. Jer kod njih ti si samo Ime, broj pasosa, I I'd number. Ako izvadis novi pasos, dobijes I novi broj pasosa I tu se sve menja. Samo skrati jezik. :)

To je ono sto bih ja pokusao. Malo jest kriminalno, ali nisi uradio nista lose na kompanijama gde si dobio otkaz. Ali ipak, ni kompanije nisu andjeli pa zato....

Offline MAMAGAJO

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
  • U gotta risk it to get a bisquit!
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #5 on: 30/November/2011 »
Eto, to sam I ja htio rec!  U tri rijeci no taka taka!
This is Your last chance to start living!!!!!

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #6 on: 30/November/2011 »
Auu... Koliko otkaza u poslednje vreme  ???

Cek, pa zar nije Celebrity pod Royalom, a Princess pod Carnivalom?
E sada Jack spominje Azamaru, mozda je to i najbolje za sad  ""]]  Ukoliko hoces na Disney, moraces preko Employment-Powera jer na sajtu drugih agenata za nase podneblje - nema!? Valjda bi stavili na sajtu http://dcljobs.com/application-process/apply jos koju agenciju ...

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #7 on: 30/November/2011 »
Auu... Koliko otkaza u poslednje vreme  ???

Cek, pa zar nije Celebrity pod Royalom, a Princess pod Carnivalom?
E sada Jack spominje Azamaru, mozda je to i najbolje za sad  ""]]  Ukoliko hoces na Disney, moraces preko Employment-Powera jer na sajtu drugih agenata za nase podneblje - nema!? Valjda bi stavili na sajtu http://dcljobs.com/application-process/apply jos koju agenciju ...

Ima agencija u Budimpesti, ja sam isao na disney posredstvom GMN-a! Ne spominji otkaze vec spomeni da ti je vec duze vreme cilj raditi za Disney koji spada u red vodecih svetskih Cruise kompanija. Good luck !  http://dcljobs.com/application-process/apply/europe

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #8 on: 30/November/2011 »
E bas sam to hteo teci. Ima jos agencija koje te mogu poslati na neku od kompanija.

Celebrity I Azamara jesu pod Royal-om, kao I Princess u Carnival Corporation. Ali mislim da RCCL imaju jedan office, a ovi iz Carnival Corporation su rasparcani pa se zato moze pokusati ubaciti na Princess. Imas Safe Cruise za to, samo ne spominji otkaze jer ces biti odbijen.

Sta god radio, nemoj spominjati otkaze I kontaktiraj agencije van Srbije I Hrvatske. Pokusaj opet sa Kouzon, ali ovaj put ne spominji nista.

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #9 on: 30/November/2011 »
evo ga...imas intervju za Disney u Februaru 2012 !  http://www.gmnhungary.hu/disneycruiseline-interju   
 pise sve na madjarskom ali to neka te ne brine jer agenti govore engleski, naravno   :rolleyes:  nazovi telefonom i najavi se !  :pilot:

Offline Filip

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #10 on: 30/November/2011 »
Ne mogu da dobijem sada drugare mornare koji su takodje dobijali otkaze pa da ti kazem detalje ali svakako imas par opcija:
- Da pre ovog intervjua u Madjarskoj pokusas jos jednom sa nekim od nasih za Princess
- Da menjas department pa pravo u neki Shop npr. preko Starboard-a (http://www.starboardcruise.com/)
- Ili kao Internet manager preko Seamobile (http://seamobile.com/)
- Mozda kao fotograf preko IMAGE-a mada su to opet ovi iz EP-a  b00/

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #11 on: 30/November/2011 »
Nije Ep vise jedini koji regrutuje za Image. Postoji jedna agencija i u Srbiji. Intervju preko skajpa

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #12 on: 30/November/2011 »
A koja je to agencija? +U+

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #13 on: 30/November/2011 »
ne bih ti znao kasti. Za image sam radio i vise ne nameravam pa mi zato nije bilo zanimljivo ni ime agencije.
Sve sto znam je da je u Temerinu.

Offline Buda

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Otkaz na brodu...
« Reply #14 on: 24/December/2011 »
evo ga...imas intervju za Disney u Februaru 2012 !  http://www.gmnhungary.hu/disneycruiseline-interju   
 pise sve na madjarskom ali to neka te ne brine jer agenti govore engleski, naravno   :rolleyes:  nazovi telefonom i najavi se !  :pilot:

Drugari, puno vam hvala na podrsci i savetima!! Najverovatnije cu otici na ovaj intervju pa javljam. Ukoliko je jos neko zainteresovan, mozemo zajedno za Budimpestu!  :uzdravlje: