Author Topic: "Terminated"... ne želite to doživeti  (Read 13888 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Malopre sam dobio poziv da pod hitno dođem u kabinu. Prvo što sam pomislio je da je procurela voda u kupatilu, ne znam šta bi drugo moglo da bude tako hitno.

Ja tamo, a ono kabina otvorena, unutra cimer nasred kabine gura stvari u svoje kofere. Ulazim i pitam šta se desilo, ali i pre završetka svog pitanja otvara mi se pogled na security u ćošku kabine. Security mi je mimikom pokazao da mi je cimer "terminated" i rekao mi da budem prisutan u kabini dok se pakuje (da potvrdim da pakuje samo svoje stvari).

Čovek je imao bukvalno 20 minuta da sve pogura... Znam da i kad se planski pakujem i imam celu noć pred sobom, nije mi nimalo lako. Možete misliti kako izgleda kad po hitnom postupku morate ugurati, zgužvati i pritisnuti sve stvari, pa još oko vas stoje i posmatraju vašu muku. Baš mi je bilo neprijatno tih 20 minuta.

Posle sam pitao i saznao da je tuča razlog prekida ugovora i izbacivanja sa broda. Bio mi je cimer svega 4 dana, trainee za bar management, radio noću, spavao danju, nisam stigao ni da ga upoznam. 40 i nešto godina, Turčin (jedini na mom brodu). Prvi ugovor, nakon mesec dana treninga bi dobio brod i bio neki šef. Dali su mu već i oficirsku uniformu... eno je još u ormaru. Ode čovek prvim letom za Tursku.

A kad već pišem o ovom slučaju, eto i pre nekih 2 meseca je neki dečko sa naših prostora skoro na samom kraju ugovora "terminated", jer je uhvaćen u crew baru sa gostima i plus pod dejstvom alkohola.

Eto... pazite šta radite.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #1 on: 06/May/2013 »
Znam situaciju, radio sam security pa tako ispratio ... više od 30 ljudi. Mnoge naše.

Neke sam budio u 5 ujutro, da se spakiraju.
Rizik je takvim ljudima ranije reći da su dobili otkaz, jer tada imaju vremena napraviti neku veću nepodopštinu, kada znaju da nemaju šta izgubiti.
Najveći razlog zašto security mora biti s njima nije njihova eventualna krađa nego činjenica da su rastrojeni i da bi mogli skočiti ..
Svi znamo da se neki ljudi previše vežu za posao, pa poslije otlaza znaju doći sa automatskom puškom u bivšu firmu.

Dobra strana takvih otkaza je ta da na brodu ostaju pozitivni ljudi koji i ne razmišljaju o agresiji kao rješenju bilo koje situacije.

I još jedna stvar. Ako ste dobri sa svojim menadžerom, on vas može zaštititi u sličnoj situaciji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #2 on: 06/May/2013 »
Sefe a koji su uglavnom razlozi da nase ljude salju doma ? Tipicni nasi balkanski tipa cuganje na poslu, istjerivanje pravde na nas balkanski nacini ili?
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #3 on: 06/May/2013 »
Sefe a koji su uglavnom razlozi da nase ljude salju doma ? Tipicni nasi balkanski tipa cuganje na poslu, istjerivanje pravde na nas balkanski nacini ili?

90% alkohol, 1% tuča, 1% krađa, 1% kašnjenje na posao, 1% sexual harassment, 1% pogrešno procijenjen odnos sa gostima, ... ostalih 5% miscellaneous.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #4 on: 06/May/2013 »
Evo, danas je još dvoje ljudi dobilo otkaz, DJ (Indijac) i sobarica (devojka sa naših prostora). Po ovome što vidim u izveštaju, neverovatno su glupo postupili... mada mi ne možemo znati njihovu priču iza toga, da li je tu bilo neke drame.

Naime, sobarica se nije pojavila na radnom mestu u vreme kada joj je počela smena i nakon nekih sat i po housekeeping manager je, uvidevši da je nema ni u njenoj kabini, obavestio security. Posle izvesnog vremena, došli su do kabine njenog dečka i pitali ga da li je ona tu, on je odgovorio odrično. Tražili su da otvori kupatilo i... sobarica je stajala unutra.

Kapetan je doneo odluku da je njihovo ponašanje neodgovorno, neprofesionalno i neprihvatljivo, moglo je da dođe do aktiviranja search & rescue misije i danas oboje lete svako svojoj kući.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #5 on: 06/May/2013 »
90% alkohol, 1% tuča, 1% krađa, 1% kašnjenje na posao, 1% sexual harassment, 1% pogrešno procijenjen odnos sa gostima, ... ostalih 5% miscellaneous.

Znaci ko je balkanac doma, balkanac je i na brodu  oT
Hvala na informaciji :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline lanemi

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #6 on: 06/May/2013 »
Evo, danas je još dvoje ljudi dobilo otkaz, DJ (Indijac) i sobarica (devojka sa naših prostora). Po ovome što vidim u izveštaju, neverovatno su glupo postupili... mada mi ne možemo znati njihovu priču iza toga, da li je tu bilo neke drame.

Naime, sobarica se nije pojavila na radnom mestu u vreme kada joj je počela smena i nakon nekih sat i po housekeeping manager je, uvidevši da je nema ni u njenoj kabini, obavestio security. Posle izvesnog vremena, došli su do kabine njenog dečka i pitali ga da li je ona tu, on je odgovorio odrično. Tražili su da otvori kupatilo i... sobarica je stajala unutra.

Kapetan je doneo odluku da je njihovo ponašanje neodgovorno, neprofesionalno i neprihvatljivo, moglo je da dođe do aktiviranja search & rescue misije i danas oboje lete svako svojoj kući.
A i ona nasla sa kim da se zabavlja, sa indijcem... :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #7 on: 06/May/2013 »
A i ona nasla sa kim da se zabavlja, sa indijcem... :D

Može i sa Marsovcem ako hoće, svatko je slobodan odabrati sa kim će se zabavljati.
Na Discovery se nedavno emitirale epizode o ljudima koji su u seksualnim odnosima sa automobilima, ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #8 on: 06/May/2013 »
a pa po meni su i zaslužili, stari je jednom pričao dvojica naših su mu šmugnuli s broda, sat i po ih je čekao,  tj. kasnio s partencom, nemoš tu ništa učiniti nego bye bye momci

meni je jedan moj biser iz pogona prošli mjesec tri puta zakasnio na posao, my prend to ti je 500 kn s plaće pa ti kasni i dalje slobodno, drugi će biti 1000, a treći bye bye my prend

baš mi ide INDglish  :D

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #9 on: 06/May/2013 »
Na Discovery se nedavno emitirale epizode o ljudima koji su u seksualnim odnosima sa automobilima, ...

 :pad:
Gnothi Seauton

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #10 on: 06/May/2013 »
1% sexual harassment, 1% pogrešno procijenjen odnos sa gostima.

prvo se odnosi na goste?
a kako bi se detaljnije ovo drugo definiralo ako nije problem?
Oprostite...Žurim!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #11 on: 06/May/2013 »
Na posadu. Ako kažeš krivu riječ kolegici sa posla, možeš dobiti ekspresan otkaz.
Ovo drugo, .. recimo jednom je jedan houskeeping crew poljubio ruku gošći, kao znak naklonosti valjda, to je protumačeno kao .. dovoljan razlog da mu se dadne otkaz nakon 8 godina u kompaniji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #12 on: 07/May/2013 »
Na posadu. Ako kažeš krivu riječ kolegici sa posla, možeš dobiti ekspresan otkaz.
Ovo drugo, .. recimo jednom je jedan houskeeping crew poljubio ruku gošći, kao znak naklonosti valjda, to je protumačeno kao .. dovoljan razlog da mu se dadne otkaz nakon 8 godina u kompaniji.

najbolje se znaći naklonit glavom gostima, i šutit sa kolegama kako nebi bilo nikakvih problema...ufff oT
Oprostite...Žurim!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #13 on: 07/May/2013 »
Naprotiv, gosti vole pričati, vole komunikativne ljude ..
Treba znati kako se treba ponašati, znati granice profesionalnosti, biti dosljedan, i to je sve.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #14 on: 07/May/2013 »
Security mi je mimikom pokazao da mi je cimer "terminated" ....
kažiprstom prešao preko vrata ? :D gadno, kakav je to stres, ali tko mu kriv što se tuče.

čitala sam nešto već o tom sexual harassment, znači ako kolega ili gost samo primi za ruku ili tako nešto, to je dovoljno za prijavu i otkaz ? :O