Author Topic: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje  (Read 2191 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline omVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Pozdrav svima,

prije svega da kažem da sam imao već preliminarni intervju s agentom iz Kouzona.
Razgovor je tekao uobičajeno (predstavljanje, zašto želim raditi na kruzeru, moje kompetencije,
šta sam ranije obavljao, tj. koje pozicije, koliko jezika govorim i sl.).

Međutim, napravio sam veliku grešku pa nisam prije razgovora i prije slanja CV-a isčitao detaljno forum,
pa sam mislio da nije dozvoljeno stavljati u radno iskustvo one pozicije koje nisu bile ''po zakonu'', tj. nisam bio prijavljen kao uposlenik.
Bilo kako bilo, sa mojim poznavanje 2 strana jezika, iskustvom iz CV-a rekoše mi da bih prošao na neku od pozicija shorEx-a te da sam prošao ovaj intervju i da ćemo se čuti za 3 mjeseca kada ta pozicija bude upražnjena zbog neke rotacije. -()-

Međutim ono što sam ja radio, između ostalog, je i 12 mjeseci kao turistički vodič i 8 sezona na recepciji (4 sez. ljeta i 4 sez. zime, što ukupno dođe nekih 2 do 2,5 godine na recepciji). Zatim, vodio sam razne seminare i mnogobrojne radionice kao vođa projekata gdje stvarno moraš imati čelične živce i strpljenje, pa kontam da je i ovo relevantno?  :hmm:

Da li da im se javim ponovo mailom, s novom biografijom- popunjenom sa svim pozicijama? Uostalom nismo se čuli evo 2 mjeseca pa ne znam hoću li biti dosadan ako im se javim sada ili baš TREBAM biti ''dosadan'' da me ne zaborave? :embarrased:

Šaljem svakako u EP u Zg svoj CV, i šta mislite otprilike koliko vremena bi mi trebalo za ukrcaj?  -()-

Eto, Šefe i ostali članovi izvinite na ovom dugom postu i eventualnim greškama, ali imao sam potrebu da podijelim s nekim gore napisano.

Hvala  :uzdravlje:

P.S. Imam 22 godine, i iz Sarajeva sam.
Kada je u pitanju novac, onda je svako iste vjere.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje
« Reply #1 on: 02/August/2013 »
Ne cekaj jednu agenciju vec salji CV svim agencijama! Kouzon ce te se setiti a mozda i nece jer jednostavno imaju mnogo kandidata. Ja ih "cekam" evo vec godinu dana da me sete :D Sva sreca pa sam preko druge agencije vec dobio posao tako da Kouzon i ne mora da me zove. Poenta je da se ne fokusiras samo na jednu agenciju i samo jednu kompaniju. Kucaj na sva vrata pa gde ti otvore!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline omVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje
« Reply #2 on: 02/August/2013 »
Ne cekaj jednu agenciju vec salji CV svim agencijama! Kouzon ce te se setiti a mozda i nece jer jednostavno imaju mnogo kandidata. Ja ih "cekam" evo vec godinu dana da me sete :D Sva sreca pa sam preko druge agencije vec dobio posao tako da Kouzon i ne mora da me zove. Poenta je da se ne fokusiras samo na jednu agenciju i samo jednu kompaniju. Kucaj na sva vrata pa gde ti otvore!

Gledao sam u anketi koje su agencije najbolje pa sam tako i slao.
Poslao Employment Power u Zg i Sea Agency Bg.
Za ovu A Priori ne mogu svakako, jer je samo za hr državljane.

E sad, slao sam ranije u Safe Cruise u Bg, ali su mi odg. da nemaju pozicija trenutno za mene.
Međutim, kada sam im slao CV mi je bio ''siromašan'', jer kao što sam gore naveo nisam znao da smijem staviti i one pozicije gdje nisam bio zakonski prijavljen.  :nono:

Da li da im se ponovo javim i kažem kako stvari stoje?  :rolleyes:
Kada je u pitanju novac, onda je svako iste vjere.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje
« Reply #3 on: 02/August/2013 »
Pa mozda nije zgoreg da ih pitas ponovo cisto da ih podsetis da si i dalje zainteresovan. Ti zelis poziciju pursera koliko sam shvatio iz tvog radnog iskustva? Uvezbaj dobro engleski i drugi strani jezik jer su u Princessu podigli kriterijume od januara ove godine tako da sada traze bas mnogo. U svakom slucaju ne odustaj.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje
« Reply #4 on: 02/August/2013 »
 Javi se opet agentu iz Kouzona, objasni im situaciju i posalji im dopunjenu biografiju.
 S obzirom da vidim da si iz Bosne i Hercegovine, kontaktiraj Kouzon u Banja Luci, veoma su profesionalni i sigurno ce ti izaci u susret.
A naravno salji CV i drugim agencijama.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline omVS

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Malo pomo?i od starijih i iskusnijih ovdje
« Reply #5 on: 03/August/2013 »
E hvala vam ljudi na brzim odgovorima.  :)
Da, poziciju pursera želim. Tečno govorim engleski i španski, preliminarni u Kouzonu mi je bio na engleskom.

Javit ću im se ponovo. Hvala vam još jednom.  :uzdravlje:
Kada je u pitanju novac, onda je svako iste vjere.